Nechce mléko, odstavila se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.02.17 11:08
nechce mléko, odstavila se?

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Dcera bude mít za necelé dva týdny dva a čtvrt roku. Skoro od narození je na Nutrilonu. Pije ho ráno po probuzení a pak než jde spát. Jenže posledních pár dní ho docela odmítá. Dávku má 240 ml a někdy vypila 100, někdy 150, 80. Jak kdy teď. Ale za poslední dva dny ho nechce vůbec. Vidí láhev a už ho odstrkuje. Takže včera večer šla spát bez mléka a dnes ráno se také ani nenapila. Myslíte, že už bych jí ho měla odbourat úplně? Upřímně nechce se mi dávat skoro čtyři stovky za mléko, které nakonec vyliju. Kakao nechce, ale mám tu instantní banánové Frapko. To si zase nejsem jistá, jestli je to už pro ní vhodné. Díky

Reakce:

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 23.02.17 11:15

A jogurty jí, sýry taky? Pokud jo, už bych nutrilon nedávala. A jinak poznámka, že na netu kupuju nutrilon ve velkým a vyjme mě jedna krabička na necelé 300. Banánové frapé bych si přečetla složení - nepila by ti rozmixovaný banán v obyč. mlíce?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 11:18

@glitterball Odstavení bych v tomhle věku neřešila a UM přestala dávat… a jinak nevím, proč učit na nějaké ochucené mléko, buď bude chtít normální nebo nebude, když nebude a jí jogurty a spol., tak se nic nestane, když mlíko pít nebude.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.02.17 11:46

Jogurty akorát Pribiňáček nebo Termix. Jiný nechce. Třeba ovocné vůbec nechce. Sýry má ráda plátkové a smetanové tavené. Sice máme s ní poslední dobou celkově problémy s jídlem, začala hodně vymýšlet, že jídla co jedla normálně nechce. Maso, omáčky atd. plyve, zeleninu nechtěla od miminka a ovoce jak co. Ale to mléko vždy pila normálně, sama si o něj říkala a během chvilky mi podávala prázdnou láhev a teď to ani nedá do pusy. Zkusila jsem jí dát normální mléko a to taky ne. Mamka mi říkala ať jí koupím místo Nutrilonu Sunar, ale mám pocit, že by to bylo zbytečné.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.02.17 11:56

@glitterball v tomhle věku? vůbec bych to neřešila zkusila mléko - u nás frčí kakajíčko :mrgreen:

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 23.02.17 11:59

Já nutrilon přestala dávat po roce, syn se celkem rychle naučil na obyčejné mléko, ale radši má kefír, toho je schopný vypít klidně půl litru během dne. Jinak tavený sýr bych dítěti nedávala je v tom hrozně moc soli.

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 23.02.17 12:01

Už hodně dlouho není kojenec, skutečně nepotřebuje dostávat náhražku mateřského mléka.

Jasně že se výrobci umělé výživy snaží vnutit kupujícím, aby kupovali jejich směsi co nejdéle a zneužívají k tomu strach o zdraví dítěte.

Ale dítě které půjde brzo do školky skutečně nepotřebuje náhražkové mléko.

gabona1
Stálice 87 příspěvků 24.02.17 17:11

Ahoj, áno to je pravda, je už veľká, možno už ani nechce piť mliečko. Možno sa jej menia chute a stáva sa z dojčaťa zrazu väčšie dievčatko. Deti sa hodne zmenia v tomto veku, pretože sa už socializujú. Skús jej mlieko nahradiť mliečnymi výrobkami, to bude bohate stačiť. Hlavne ju nenúť, aby sa jej nezhnusilo úplne. Ja napríklad mlieko vôbec nepijem, pretože ma ho mamina nútila v detstve piť.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.02.17 17:34

Asi máte pravdu. Zkusila jsem jí koupit novou láhev s oblíbenou postavičkou jestli třeba jen nevymýšlí. Z láhve nadšení, dala do pusy, ucítila mléko a už ne ne nechci. Takže se opět celá dávka vylila. Ráno už jsem jí ho ani nedělala a ani si nevzpomněla. Takže láhev nechám na pití a budu se smiřovat s tím, že už není moje malé miminko :mrgreen: posnídala rohlík se sýrem a na to mléko bsi fakt ani nevzpomněla, takže pokud si o něj vysloveně neřekne tak jí ho dávat nebudu.

gabona1
Stálice 87 příspěvků 26.03.17 09:43

Ahoj, vyzerá, že jej prestalo chutiť, možno môžeš vyskúšať iné mliečko aj chceš ešte umelé. My máme amilk bifido, je pomerne aj cenovo fajn. Za pokus to stojí, popros nejakú kamarátku, nech Ti trochu odsype.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >