Reklama

Nechce mlíko a ovoce, jaký jídelníček?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kačka..
Nováček 4 příspěvky 04.09.08 12:16
Nechce mlíko a ovoce, jaký jídelníček?

Zdravím všechny, jdu si k vám pro pár rad. Náš malý má 20 měsíců a již od 8 měsíců mi odmítá jakékoliv mléka, nahrazovala jsem ho jogurtem a kaší na noc. Dle doktora to prý stačí, ale teď do něj nedostanu ani kaši, jogurtu tak půlku, chleba s čímkoliv plive a to nemluvím o mase, které ani nestrčí do pusy. Ovoce jen kupovanou přesnídávku, když mu dám třeba hrozny, tak je jen rozkouše a vyplivne. Do toho i zácpa, kaká jednou za pět dní a s řevem, to dávám denně lactulosu. Proč píšu? Už nevím co mu mám dát jíst, jestli ho mám nechat vyhladovět nebo pořád za ním lítat a nabízet něco jiného. Musím podotknout, že jakoukoliv polévku sní bez divadla kolem. Zkouším mu nabízet po 3 hodinách,vždy jen zobne a můžu si to jíst sama. :roll:

Reklama

Reakce:

Catherin
Kecalka 125 příspěvků 04.09.08 12:24

Kačko,

mě se osvědčilo nechat vyhladovět :wink: Anetka na mě zkoušela něco podobnýho s tím rozdílem,že ona právě ovovce jedla po plný puse :D ale zase do oběda jen klofla :x

Kačka..
Nováček 4 příspěvky 04.09.08 12:30

Já právě nevím, jestli to nesouvisí s tou zácpou, že nechce jíst, že třeba je už plný a nevleze se to do něj, ještě tak před měsícem snědl toho víc. Zdá se mi to hrozně málo že sní v 8 hodin půl jogurtu, v 11 hod. polévku, po spaní jen trochu druhého z oběda, samozřejmě bez masa, pak přesnídávku a pak jen plive večer kaši.

Catherin
Kecalka 125 příspěvků 04.09.08 12:36

Kačko,

ono každé dítě je jiné,jestli přibírá,tak bych to moc neřešila.Anetka třeba toho sní někdy hodně a někdy zase třeba skoro nic…

Náš jídelníček:

Ráno okolo 6 210ml mléka pak spíme
v 9-9,30 jogurt,ne vždy celý
pak někdy polívku,někdy ovoce
v 11 jde spát a vstává okolo 12,30
to má oběd,co jí chutná toho sní „kýbl“ a hlavně maso,to zbožnuje
odpolední svačina-bud přesnídávka nebo ovoce
večer chleba s lučinou nebo marmeládou
a 250 ml mlíka

Kačka..
Nováček 4 příspěvky 04.09.08 13:58

Takový jídelníček, jako máte vy, bych si taky představovala, ale bohužel. Zkusím nabídnout jen jednou a uvidím. Štve mě to, že už rok do něj nedostanu to mléko a už pomalu ani jogurty, tak mu ten vápník bude asi chybět, to nemluvím o mase. Ach jo, snad to přejde…

verveve
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 04.09.08 13:59

Ja ti bohuzel moc neporadim - je fakt, ze obcas s jidlem bohujeme, ale to co mas ty tedy nemame…
Na to kakani je dost dobry davat olivovy olej do jidla, ale pokud Ti nic nesni tak to asi nebude ta spravna rada :(

Hele zkus se kouknout na www.kojeni.net - tyto stranky vede jedna pani, ktera je jednak laktacni poradkyne, ale take se zabyva vyzivou deti do 3 let. Je tam jak databaze otazek a odpovedi - tak treba tam by jsi neco nasla, nebot je tam on-line poradna - tak se ji kdyztak zkus zeptat co s tim - treba ti neco poradi.

Drzim palce, at to brzy nejak vyresis…

misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 04.09.08 17:39

Ahojky

hele u nás taky Anička okolo 20 měsíců mi přestala jíst jogurty,vždy je měla tak ráda a najednou nic.v 19měsících jsem přestala kojit,od té doby je na UM,sice málo,ale aspoň trošku.ale ty jogurty mi nechce doted.občas mi sní Lipánka,ale to vyjímečně.u nás hodně šmakujou sýry - Kidiboo.to je schopná sníst celý balíček.

tak zkus sýry,třeba bude baštit. no a co to ovoce všechno rozmixovat?třeba je to jen takový přechodný období.

u nás se teda nejvíce jí polévky,se spoustou zeleniny.maso taky moc no.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.08 18:05

Pokud neji mlecne vyrobky, urco bych koupila siprup MULTISANOSTOL, je jediny na trhus pridanym vapnikem :wink:
neprihlasena jitulli82

Kačka..
Nováček 4 příspěvky 04.09.08 19:33

Sirup multisanostol už máme, dávala jsem jen při nemocech, tak budu dávat denně. Dnes jsem mu zkusila dát kakao do hrníčku, jakože je to káva, jakou máme my a dvakrát se napil, což je u nás zázrak, vždy po prvním doušku jakéhokoliv mléka se málem pozvracel, proč se mu tak znechutilo nevím ještě teď. Tak díky za příspěvky, mějte se.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 04.09.08 20:26

ahojky,

taky jsme měli odbodí, kdy malá za den nesnědla skoro nic. protože není podvyživená, tak jsem to nikdy moc neřešila, nechceš? nech tak… zkus ho nechat vyhladovět. myslím, že když ho budeš do jídla zbytečně nutit a běhat za ním s každou lžičkou, uděláš spíš víc škody než užitku.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >