Nechce na nočník, tak nechat dělat potřebu do kalhot

Anonymní
20.5.16 23:17

Nechce na nočník tak nechat dělat potřebu do kalhot

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na Váš názor.
Mám rok a půl starou holčičku, která ještě neumí na nočník. Několikrát jsem jí tam posadila, ale nechtěla tam být, plakala a utíkala mi z něj. Tak to prostě nehrotím s tím, že času na to ještě má dost a zkusím to zase znovu za pár dní. Sice jak se do plínky pokaká tak už to jde hlásit, drží se za zadeček a říká ee a jde pro ubrousky.
Jenomže od rodiny pořád poslouchám, že by to už dávno měla umět a nejlíp to završila moje máma s tím, že jí mám prostě sundat plínku, obléct normálně kalhoty a nechat jí ať se počůrá do nich pak jí v tom třeba dvacet minut nechat, že jí to bude studit a štípat, pak jí to sundat a posadit na nočník a tak to dělat pořád do kolečka i s pokakáním. U mě to tak prý dělala a že jsem vždycky chytla hysterák a během pár dní jsem pochopila, že mám jít na nočník, protože jinak mě to zase bude studit a štípat.
Já jsem to okamžitě zavrhla, že toto nikdy neudělám. Vždyť to je tak dobré na prochlazení, záněty a vyrážky. Nemluvě o tom, že by se pak bála vykonat třeba velkou potřebu a byly by problémy s bříškem.
Tak se chci zeptat zda jste to některá takto zkusila či jaký na to máte názor. Za mě absolutně ne.
Prosím o anonym, mám tu známé a rodinu děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50471
20.5.16 23:24

Je malá, nech jí být a dej jí čas, už se posunula že jí to vadí, nebo zkus nechat nahatou a uvidíš jestli to zvládne a když ne nic se neděje. Chce to fakt čas a pak to půjde ze dne na den samo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
20.5.16 23:25

Jasně že ne, drž se svého rozhodnutí.
Doporučení:
Během léta nechat malou běhat třeba jen v tričku (pokud to jde), čímž se možná už letos chytí a nebude už potřebovat plenu. A i kdyby ne, ještě počkej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
20.5.16 23:28

Rozhodne ne! Kazde dite ma svuj cas a s plinama jeste nikdo nezustal… moje svagrova taky mela chytry reci uz od 15 mesicu, jak mam posazovat- pritom kluk byl chudak do luku jak moc tam nechtel byt… pristi tyd2n mu bude 22 mesicu a je bez plenek (cca 3 tydny doma a tyden i venku, na noc samozrejme ma), naprosto prirozene a bez nervu, proste do toho musel dozrat. Nenech se vyblaznit a dej tomu tolik casu, co bude potreba :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6525
20.5.16 23:29

Za mě bych to takto nedělala. Jednak nevíš, jak se to podepíše na holčičce. A jednak by mi vadilo, že musím čistit po celým bytě roznošený bobky a moč.
Za nás se to asi takhle dělalo, protože je to celkem častý, že babičky a maminky nás všechny častují tím, že my už jsme byli v tomhle věku bez plen. Já jsem na nočníku focená v roce. Ale dítě bez plen podle mě musí umět mluvit, případně jasně naznačit, že se mu chce a cíleně to vykonat mimo plenu a mimo kalhoty.
Nás mladej z nočníku šílel, nechtěl tam sedět ani náhodou. A já zas nechtěla vytírat 10× za den byt. Nechala jsem to, až na to dospěje. Odplenoval se necelý měsíc před 2 rokem a to během týdne, kdy byl u našich a já byla v nemocnici. Bylo vedro, lítal tam bez plen, hodně se koupal ve vaničce a viděl, že mu to tam čůrá - mamka nabídla nočník a najednou to šlo. Doma se mi počůral jen 2×, že to nestihl doběhnout, a pak už byl spolehlivý i na ven. S bobkem trochu bojoval, to mu trvalo asi měsíc, asi než pochopil, jak tlačit bříškem vsedě. Noční plenu jsme zrušili do půl roku potom.
Podle mě na to musí být to dítě zralý a vědět, co se po něm chce a co má cíleně udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9341
20.5.16 23:30

Je malá, je zbytečné to hrotit a zadělávat na případné problémy. Jak píšou holky, nejlepší je nechat jí běhat nahatou, kdy si uvědomí souvislost mezi čůráním a tím, co jí teče po nožičkách ;).
Já jsem synovi sundala plenky ve chvíli, kdy vždycky čůral ve vaně před sprchováním. Tak jsem poznala, že to dokáže ovládnout, zadržet a pustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
20.5.16 23:33

Náš malý když jsme ho odplenkovali a v zápalu hry to pustil to do tepláčků nehnul ani brvou, vůbec mu to nevadilo a hrál si dál. Ovšem nikdy bych ho v tom nenechala sedět úmyslně. Každopádně bych to nehrotila, naučili jsme se to všichni, ona se také naučí. Už teď je moc šikovná, že „hlásí“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44786
21.5.16 00:22

To jsou metody 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40366
21.5.16 01:14

Je malá, bagrista kakal za kincervajco, taky na pendrek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17117
21.5.16 01:20

Jen ten název diskuse mě zděsil 8o
Má dcera pochopila nočník ve 2 letech, naplno ve 2,5. Nemá cenu to hrotit, dítě musí dozrát.
Fungují „úplatky“, ale to už musí dítě trochu pobírat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387
21.5.16 06:12

Bud rada, ze je tak šikovna a hlásí, ze se vykakala. Syn mel plenky celkem dlouho (2r a 4m?),ale kakat do nocniku chtěl už dlouho před 2r. Byla hrůza, když jsme někde byli, on chtěl kakat a nebylo jej kam dat. Do plinky nechtel, plakal.
Curani do plen mu nevadilo, tak jsem mu ji jednoho dne nedala, vysazovala a prala a prala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
21.5.16 06:21

Jo zkusila jsem mu dát kalhotky a jak se počůral, tak jsem koukala co se bude dít (taky mi všichni říkali, jak mu to bude vadit a naučí se, chacha :lol: ) Nejprve jen stál a koukal, co se děje… a pak si začal zase hrát, nezájem. Naučil se pořádně sám chodit na nočník až teď, bude mu 2,5 a jak? Odkoukal to od jiných dětí v jeslích :nevim: Zhruba od 2 let si říkal, ale uchytil jen 50% případů a doma na nočník chodit nechtěl, jen na velký záchod. Prostě sám by to asi nikdy nepochopil nebo mu to bylo jedno :nevim: nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
21.5.16 07:39

Synovi jsem taky sundala plínku a nechala ho ve slipech, a když se počůral, tak mě řekl, že je to dobrý a vůbec mu to nevadilo. Tak jsem se vrátila k plínce. Nočník pochopil sám až ve 26 měsících a dcera cca o 3 měsíce dřív. V roce a půl bych to ještě neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
21.5.16 08:58

Tohle tak ve chvili, kdy to dite dela schvalne, coz v 18m ani nahodou. Pribuzne radno naucit posilat do pudele. Mmch az bude chtit nekdo z rodiny k zubari, ze boli zub, tak misto rtg u zubare a vrtani s umrtvenim by mel jit ke kovari, vsak se to taky tak delavalo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13766
21.5.16 09:32

Ono taky ne každýmu dítěti to mokro vadí. Mám doma děti dvě, skoro dvouleté úplně na plínách a čtyřleté s plínou na noc a přes den se počůrávající. Oběma je mokro tak nějak u zadní části těla. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama