Nechce nocnik ani plenku, co delat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1343
10.5.22 07:28

Nechce nocnik ani plenku, co delat?

Ahoj holky, uz si nevim rady s dcerkou. Jsou ji dva roky a osm mesicu. Uplne odmita a bojkotuje nocnik. Coz jsem brala, davala jsem ji cas, jenze posledni cca mesic uz nechce ani plenku.. Dost casto si ji nepozorovane sunda a vycura se nekam na podlahu. Uz si to curani moc dobre uvedomuje, protoze se vzdycky tak zarazi, kdyz cura, nekdy si trochu tu plinu odhrne a kouka jak to tam tece. Vetsinou kdyz se i jen trosku vycura, tak uz tu plenku nechce, vadi ji jak je mokra, takze mame ted silenou spotrebu…
Porad se snazim vysvetlovat, ale marne. Zkouseli jsme ruzne typy nocniku, sedatko na zachod, odmeny, pohadky.. vsechno co si jen dokazete predstavit, ale ona na ten nocnik nepujde ani za boha. Vzdycky jsem se snazila pozitivne motivovat, nenutit.
Fakt netusim kde se stala chyba. Mate nekdo podobnou zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1693
10.5.22 07:46

Ani na zachod bez sedatka nechce? u nas totiz nocnik se nekonal vubec, nechtela sedet, natoz curat. Sla pak rovnou na zachod, ve 2.5 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20754

Ma rada pohadky na mobilu?
Kdyby byly dostupne jen na nocniku, sedne si?
Rano rozespala tesne po spani si sedne,?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43917

Když nejde ani na záchod, tak bych asi sebrala tu plenu, nočník do každé místnosti a hadr do ruky, když se vyčůrá. Je to hrozné, ale bude teplo, může být neoblečená. A sem tam poslat na WC a dovolit jí spláchnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
10.5.22 08:02

Zkusila bych jí pár dní nechat bez plenky, klidně dej kalhotky, nějaké parádní, ať má z nich radost. Bedlivě pozorovat a v momentě, kdy se schyluje k akci, jí rychle přenést na wc/nočník. A pak hodně chválit, aplaudovat, odměnu. Myslím, že je idální doba na odplenkování, když si to takhle uvědomuje :mavam: Kdyby byl blok s nočníkem/wc, můžeš zkusit vanu/sprchový kout, nejprve jen tak, později dát vedle nočník a pak ho na ní i posadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4503
10.5.22 08:26

Já bych napřed pořádně a stoprocentně zjistila, jeslti si uvědomuje, že potřebuje čůrat. Ne že teď cura, ale že se jí chce. Pokud ano, plinku by nedostala, vysvětlila bych, že cura se na záchod anebo nočník a dal neřešila. Vždy, když by se vycurala jinam, pomohla by s utiranim a opět bych řekla, kam curani patří. Zcela bez emocí, je to úplně normální a běžná věc, všichni to tak dělají, nic na tom není. To musí za pár dní pochopit. Pokud naschvál cura na podlahu, i když vi, kam se to dělá, tak bych ji klidně potrestala. Já jsem se dost bála děcka potrestat za pocurani, abych jim nezadelala na nějaký trauma. Ale když se jednou odmítla vycurat na záchod jen proto, že babička nemá růžový prkynko, a pustila to do kalhot, tak jsem ji s ledovým klidem pokarala.. to stejne jsem pak dělala vzdy, když jsem si byla jistá, že chápe, jen se jí nechce, bojkotuje apod. A byla odplenkovana mnohem rychleji a bezproblemoveji než synové, u kterých jsem se trestání bála a nedělala to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5700
10.5.22 08:43

Když ji vadí mokrá plina, tak bych ji dávala jen kalhotky a teplacky a snažila se curani co nejvíc vychytat. Ale když to nestihne, mokré oblečení ji bude vadit asi dost, tak třeba to bude motivace na ten nocnik jít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
11.5.22 07:16

@klenott Taky jsem s dcerou řešila neochotu používat záchod nebo nočník. Několik týdnů prostě čůrala po baráku když to tak řeknu…Nepomáhalo nic. Odměny za vyčůrání, hry aby vydržela sedět, zkusila jsem opravdu všechno co na člověka vykoukne při hledání rad na netu.
Dala jsem si k záchodu hezký stupínek, hezké sedátko a prostě jí tam do bezvědomí zkoušela posílat, až to jednou vyšlo. Na nočník byla ochotná jít až po tom, co zvládla normální WC.
Myslím, že tohle je opravdu něco k čemu si musí dítě dojít v hlavě samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat