Nechce odstříkané mateřské mléko

19.1.20 11:12

Nechce odstrikane mateřské mléko

Ahojky všem. Holky prosím o Vaše názory a rady. Čeká mě za 14 dnů revize a hysteroskopie dělohy. :? Mám 3m chlapečka. Takže sem se přichystala a začala odstrikavat(už 14 dnů). Nebudu to prodlužovat, je to boj. Přes den neodstrikam ani 10 ml po kojení. Zkoušela jsem vše, laktace se moc nezvýšila, jediné co mi pomohlo jsou homeopatika tak, že v noci a ráno nastrikam alespoň jednu dávku 150ml. Nastal ovšem problém s tím, že malickej si to odstrikane mlíčko nevezme. Nevezme ani čerstvě odstrikane, ani rozmrazene. Nevezme to ani lahví, ani strikackou, ani nástavcem Medela co mám, po lžícce to plive. Holky myslíte že je asi problém s tím, že to mlíčko mu to takhle nechutná? Co se stane, když to budu muset jeden den řešit umělým? Nastupuji 30.1.rano a pustí mě prý druhý den dopoledne. Jde tedy minimálně o 11 dávek :,( Musí být přechod na to umělý, i když se jedná o jeden den, nějak postupný a nebo je jedno že to dostane hned? A až se vrátím tak zase budu kojit, to je jasná věc. Moc děkuju za Vaše názory a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

517
19.1.20 11:28

Tezko rict. Jsou deti, kterym to um po jedne davce zachutna natolik, ze mm pak odmitaji. Na druhou stranu, kdyby se to stalo, tak pokud mu um nedas, tak mu nakonec nezbyde, nez vzit zavdek prsem nebo odstrikanym mm (instinkt preziti je prece jenom silnejsi).
Muze odmitat i um. Prechod postupny byt nemusi. Ja bych asi zkusila jednu davku um uz ted, abych videla, jestli to prijme a nema alergii na kravske mleko. A pak bych se zaridila podle toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
19.1.20 11:28

Nevim kde budes hospitalizovana, ale tady ten zakrok jde provest jako jednodenni zalezitost a za par hodin po vykonu muzes domu. jak kde. v nemocnici vetsinou chteji
podepsat revers, v soukromych centrech jdes za par hodin domu bez problemu. zkusila bych se domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13208
19.1.20 11:46

Zkus dát UM už nyní. Dají se koupit i vzorky, kde je jedna dávka. Ale jsou i děti, které si láhev s UM prostě nevezmou. To byla moje dcera. Musela jsem jít na kapavku kvůli zablokovaným zádům. 12 hodin jsem nemohla kojit a ta malá potvora celou dobu radši hladověla a řvala, než aby si vzala mléko z láhve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.1.20 12:24

Možná zkusit experimentovat s teplotou mléka? Ohřát víc nebo míň, některé děti můžou být na teplotu extrémně citlivé :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 14:03

To vím že bych měla být ten den propuštěna. Bohužel je to už šestý zákrok a chtějí mě tam nechat přes noc :,( @Teresa.p
@Pukrle @nozu bojím se právě, že nevezme ani to UM, ale zítra něco pokoupim a zkusím. Co mi zbývá. @PeeTeee zkoušela jsem i vychladlé hned po odstrikani, pak ohřáte, pak vychladlejsi, to jsem taky vše zkoušela. No je to věda. Já už jsem v takové fázi, kdy mi je v podstatě jedno co si vezme, hlavně aby to tu s ním mamka zvládla a neplakal jí hlady. Jen mě to mrzí, že nechce to moje, protože mi to dalo dost úsilí abych alespoň denně těch 150ml vyzdimala. A on to potom prdola nechce :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.1.20 14:08

Měla jsem s dcerou stejný problém a dodnes mám. Vypije UM pouze, pokud je v něm přidané trochu kaše. Zkoušela jsem odstříkané MM, různé UM, měnit lahvičky, nepomohlo nic. Vodu pije, mléko ne, pouze s kaší. Ale 3M je asi na kaši ještě malý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 15:44

@PeeTeee to jo, na kaši je ještě malý. Zkouším pořád to moje, odmrazuju zásoby a stejně nic. Řve jak pavian :P :P Zítra to UM vyzkouším. Ach jo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 19:21

A je zvyklý na pití z láhve? Někdy je potřeba vyzkoušet i víc typů savicek. Dáváš mu láhev rovnou místo kojení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 04:50

@Constellation zvyklý není. Jsou mu 3 měsíce. A ano, dávám hned místo kojení. Myslíš, že nám zkusit třeba než bude další kojení, dát mu jakoby to mlíčko dřív? Zkusila jsem láhev Tommee Tippee, Avent. Ještě tu mám Mam. Tak jí zkusím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 13:39

Nene, myslela jsem to tak, že máš dát rovnou láhev místo kojení, když jsem kojila a uprostřed něj jsem dala láhev, taky ji nechtěla. Je možná potřeba vyzkoušet víc saviček, tady nevyhovovala ani Calma, ani Nuk First Choice a spokojenost byla až s Nuk Nature Sense :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 12:09

@Constellation jo to já dávám rovnou láhev místo kojení, to jsme se nepochopily :lol: zkouším právě místo toho kojení. Včera si vzal z Mam lahvičky asi 30 ml, ale bylo čerstvě odstrikane, asi dvě hodinky a musel být v lehátku. Chvíli trvalo než se přisál. Tak umělý zatím nedám. Zítra zkusím zase z mrazáku. To je věc teda :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5165
23.1.20 21:08

Nemocnice by ti měla umožnit hospitalizaci i s miminkem. Zkusila bych se domluvit třeba na nadstandardu, aby tam máma mohla být s tebou a malého nosila na kojení.
(moje děti nepozřely kromě MM nikdy nic, ani mi nešlo odstříkat…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 07:52

Ahoj všem. Protože nemám ráda, když někdo založí téma a pak ani nenapíše jak to dopadlo nebo podobně, tak píšu jak sem dopadla :) maličkej nakonec nádherně vypil moje odstrikane mlíčko z lahvičky. S mamkou to dali báječně, prso si vzal úplně bez problému. Takže holky, děkuju za rady, děkuju za podporu a mějte se :) :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama