Nechce papat-kolik vypije vaše miminko?

Anonymni
19.6.09 10:37

Nechce papat-kolik vypije vaše miminko?

Ahoj holky, mému chlapečkovy je 2,5 měsíce a poslední dobou bojujeme s krmením. Malý od narození hodně blinkal a nepřibíral, takže jsem začala mléko odstříkávat a zahušťuji ho nutritonem. Dávám denně 3 dávky MM a 3 dávky nutrilonu HA. Snažím se do něj dostat 120 ml, ale nějak nám to tak poslední týden nejde. Vypije tak 90, někdy ale jen 70 a když je velký svátek tak 100. Celkově se dostaneme tak na 500-550 ml, přijde mi to docela málo. Malý váží 4500 g a tak si myslím, že na svoji váhu by měl vypít víc. Krmíme zhruba po 3 hodinách, ale někdy si vůbec neřekne a musím mu dát, abychom vůbec těch 6 dávek zvládli. Stolici má tak 1 za dva až tři dny (normálně řídká) to mě taky trochu znervozňuje. Máte někdo podobné zkušenosti při krmení z láhve? Případně poradíte nějaký fígl, jak u něj zvýšit chuť k jídlu. Nepřihlášená herinkoj

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
19.6.09 10:53

Neres to.Pokud ma dostatek pocuranych plen.Nase mala ma taky obcas takove obdobi.On si rekne az bude mit hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.6.09 12:55

Ahoj, taky bych to neřešila. Dcera i teď v půl roce občas vypije jen 100ml, včera večer před spaním dokonce jen 80ml a spala pak 7 hodin v kuse. Prostě když nechce, tak nechce a nedostanu to do ní ani heverem. Taky jsem z toho dřív byla na nervy, ale teď už to neřeším, přibírá ukázkově a když má hlad, tak se umí ozvat.
Nepřihlášená Detta.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.6.09 09:14

A co tak zkusit opet jen kojit? Treba mu to nechutna, protoze uz ho ta chut nebavi. A nebo naopak, pokud stale odstrikavas a najednou mu to nechutna, tak se muze menit chut tveho mleka. Ale jak pisou holky, prijde obdobi, kdy do prcka nedostanes vic nez par ml a prijde obdobi, kdy nebudes stihat chystat. Rid se plinkama, pokud ma min. 8× za den pocuranou plenku, je to ok.
Neprihlasena kleri

• Nahlásit
  • Citovat
236
21.6.09 08:19

Ahoj Herinkoj, neni problem v tom ublinkavani? Nechvala jsi miminko vysetrit na rexlux, kdyz se mu mlicko vraci? Nemam s tim sice zkusenost, ale vim, ze tyhle miminka z nedovyvinutou jicnovou zaklopkou maji docela trapeni a boli je to. Zkusila bych antirefluxni opatreni (najdes na www.kojeni.net) a konzultovala to s lekarem. Jinak i kdyby vse bylo bez problemu, tak to ber tak, ze i my dospeli kazdy snime jine mnozstvi jidla, tzn. nekomu staci k prospivani mene nebo jsou obdobi kdy ma clovek mensi apetit. Delas to jinak dobre, ze sledujes kolik vypije, jak cura, jeste bych sledovala prirustky - nepises jak maly pribira na vaze. Jsou nejake hranicni mantinely, kolik ma pribrat v urcitem mesici…taky najdes na vyse zminenem netu. Hodne stesti a at mimco hezky roste!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.09 08:37

Ahojky, tak mimčo má vypít tak 100 ml na 1 kg své váhy, takže pokud ti malý váží 4,5 kg tak ti pije dost !!! Nenervuj se tím, kdyby měl móóóc hlad tak to vypije. A pokud dobře čůrá a kaká tak jednou za dva-tři dny, tak máš super dítko. Při UM je stolice řídká, tak se neděs.

Každý toho sníme jinak, ty taky když už nemůžeš tak to nedojíš :lol:
Je mu to prostě stačí a až bude chtít víc tak to vyzunkne.

Hlavně to do něho nervy násilým nebo se mu to zhnusí a nebude pít vůbec nebo dostane hysterák, viz. má osobní zkušenost, teď to neřeším a když nechá 100 ml ze 180 ml tak na to kašlu, jinak náš už má příkrm, takže je asi dost nasycený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
21.6.09 10:36

Děkuji všem za názory. Bohužel malý přestal přibívat, za poslední týden nepřibral ani gram, takže jsem z toho už opravdu na nervy. Nevíte, jestli může doktorka předepsat nějaký kapky na podpoření chuti k jídlu?

Jinak antirefluxní opatření máme (zvednutá postýlka, častější odříhávání, ..) a malý už neblinká, dokonce jsme začali ubírat nutriton a zahušťujeme už méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.6.09 21:53

Ahoj herinkoj, taky mám 2,5měsíční holčičku, má 4,2kg a teda ona pije ještě míň, tak 400-450ml, když je dobrý den tak i k 500ml. Dávám 6-7× denně, jen UM Nutrilon Comfort. Jí takhle špatně od narození, pak to bylo chvíli dobrý, ale teď zase bída. Vždy pár dní jí celkem víc a pak úplně maličko. Navíc teď u jídla občas hysterčí a nepřestává, tak sní tak 30ml. Ublinkává, ale ne nějak extra moc, ale občas slyším jak se ji to vrací a i ublinkne třeba 2hod.po jídle jen vodu. Dbám na správný odříhnnutí, ale vyvýšená poloha u nás moc neboduje, hodně špatně tak spí. Přibírá 100-200g týdně. Taky nevím, co s ní. Už jsem i přemýšlela jestli existují nějaký kapičky, co zvýší chuť k jídlu. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
1955
21.6.09 22:06

Herinkoj-můžu se zeptat jak zahušťuješ mléko?Jako,že do odstříkaného mlíčka nasypeš odměrky um?E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.6.09 10:06

Zahustujeme nutritonem,je to vlaknina ze svatojanskeho chleba, da se tim zahustovat materske mleku i umele. Kupujeme ho v lekarne. Herinkoj

• Nahlásit
  • Citovat
236
22.6.09 14:19

Herinkoj, kojene deti pribivaji skokove, tzn. jeden tyden nepriberou treba nic, ale pak dalsi dvakrat tolik. Hlidej urcite mnozstvi vypiteho mlicka a mnozstvi pocuranych plen. Tim, ze vypije mene, nez by mel (1/6 sve vahy, tzn. vy byste meli byt cca na 750ml/denne), tak pravdepodobne nekaka tak casto, protoze to telicko si toho necha vice…Pokud mas ale jakekoliv pochybnosti, tak to konzultuj s lekarem. Nicmene plati, ze nektere deti proste basti mene a drzi se sveho nizkeho percentilu od malicka - je dulezite sledovat, aby nedochazelo k nejakym vykyvum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
25.6.09 14:38

moje dvoumesicni dcera vypije stovku a staci ji…i klidne na pet hodin.kazde dite je jine a tabulka je jen orientacni.hlavne kdyz pribira je to v poradku.a moje prvni dcera napriklad vypila ve dvou mesicich i 150 holt deti si vse urcuji sami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Andrea123
14.1.11 14:41

nutriton

Ahoj, není chyba třeba v tom zahušťování? Nutriton ho dozasytí, ale třeba po něm nepřibývá, víš? Jestli to není o tom, že díky tomu pak vypije méně mléka a tak nemá v podstatě po čem přibývat. Pokud nepřibral, radši zajdi k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama