Nechce pastu na zuby

1293
7.3.09 19:30

Nechce pastu na zuby

Ahoj
už to tady někde padlo, ale nevím už co s tím - naše dítko nechce a nechce a neeeeechceeeeee pastu. Zoubky si čistit půjde, ale bez pasty. Zubařka řekla, že to bez pasty je O.K. ale musíme čistit pořádně a dávat fluoridové tablety, a že by to tak nemělo samozřejmě zůstat a že nad pastu nakonec v dnešní době sladkostí není (což víme všichni) - teď mi ale jde o to, jak to do toho sveřepého jedince dostat - jí se chuť pasty prostě hnusí, zkoušla jsem jahodovou, jablíčkovou, mentolovou -už fakt nevim, od tý doby co jsme to zkusili, tak už to je tabu.
Právě mám za sebou asi čtvrthodinový výplach mozku, málem jsem přišla o uši, raději šla dřív spát než aby tu pastu použila.
UŽ FAKT NEVIM.
Jsou jí 4, už tu pastu přece MUSÍ používat.

(pro adminy: možná by se to hodilo spíš do „Zoubky a zubaři“, ale dala jsem to záměrně sem, protože se jedná už skutečně o předškoláka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11525
7.3.09 19:38

No neporadím, ale mám opačný extrém, naše mladá je ochotná čistit si zuby i 10 x denně, od té doby co jsme koupili pastu, kterou ještě neměla se to tak dramaticky zvýšilo, že pasta po 5 dnech odešla do věčných lovišť - spotřebovaná- protože byla nová a úplně dobže chutnala :roll: .
Tak ti nevím, kdo z nás dvou je na tom hůř :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
7.3.09 19:46

A chodí už do školky? U nás si po obědě všichni společně čistí zoubky a myslím že ostatní děti by ji mohli motivovat… Jinak mi máme taky pastožrouta takže asi víc neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
7.3.09 19:47

No a nevadi ji treba prave ta chut pasty, pises ze byla jahodova, jabkova…
zkouseli jste treba ten uplne obycejnej detskej elmex, me prijde ze je takovej bez chuti… jinak me nenapada nic jinyho nez proste nutit a nutit i pres rev a protesty. my tohle nemame s pastou, ale obecne s cistenim zubu u toho starsiho, a proste to nejde jinak nez rozkazat a neustoupit, pripadne ho k umyvadlu dovlect nasilim :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
7.3.09 20:02

Jéé holky a od kdy ty zoubky čistíte? My jsme na tom zase úplně jinak.
Nám je rok a ona tu pusinu prostě neotevře. Když se snažím jí tam kartáček prostě dát, tak mi pastu akorát zdlábne a když už jí tam dám kartáček, zvládnu tak dva tahy víc ani ň.

Chtěla bych aby si udělala z toho zvyk, ale jak to udělám, když mi na to prdí? Mám se zatím na to vykašlat? Moc se mi nechce, ale nevím jak jí to naučit :oops: :oops: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
7.3.09 21:49

My začínali v roce. Kluci sice měli zoubky i dřív,ale to nebylo pravidelné čištění od roka, pravidelně večer a Honzík i ve školce po obědě. Na neotvírací pusinku je jenom jeden lék… malinko plácnout po zadečku (spíš křivda, než bolest..) a jak začne ječet tak čistit. Ona velice rychle pochopí, že by to mohlo jít i bez toho křiku. Když totiž ječí tak má většinou pusinku dokořán. Nejsem zastáncem hrubého fyzického násilý, ale v jistých chvílích musí prostě pochopit, že se musí poslouchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
7.3.09 22:13

pastožroutům závidím!
Jo tam ten dětskej Elmex můžu zkusit. Už jsem právě vzdala jakoby „kupování dětských past na zkoušku“, protože když selhaly jahůdky, jabka i klasickej mentol, tak už ji prostě pronásleduju s normální dospěláckou pastou, protože už to vyjde nastejno…
Je schopná kvůli tomu dělat neuvěřitelný scény!

V naší školce si prý dřív zuby čistili, ale teď prý jim to zakázal hygienik (?? prý kvůi kelímkům, že jako ty štětičky děti obracely dolů do kelímku a že to nesmí být nebo co - což absolutně nechápu protože v některých školkách si čistý. V některých ne… nechápu)
Nepomůže plácnutí (ba ani větší plácnutí), když jsem jí tu pastu narvala násilím tak akorát druhej den už nechtěla čistit vůbec.
No já nevim, ještě jsem o tom nikdy neslyšela, že by dítě tak bojkotovalo pastu, jako to moje.

V pondělí halt zkusím ten elmex .
Jinak Nikolaa naše malá taky zezačátku nechtěla, ale já jsem jí potom koupila kartáček „MAM“, a zkoušely jsme to před zrcadlem a já u toho dělala různý opičky… jako aby to byla sranda. A neúnavně jsem blábolila o čištění a čistily jsme panence a medvídkovi a nevím čemu, pak jsem malovala obrázky jak někomu zčernaly zuby a vypadaly, že si je nečistil - jenže teď u té pasty NE-E. Nic nepomáhá. Bojuju s tim už rok.

Prostě ona tu pastu do tej tlamičky nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
7.3.09 22:15

je teda pravda jedna věc. Ona nesnáší ani „barvený“ a „navoněný“ bonbony. Ani žvýkačky nebo tak.
Jediný co snese je takový to klasický sladký lízátko, ale jakmile je to už takový to „uměle voňavý“ tak to nechce.
(čokoládu jo).
Ale umělý jakkoli navoněný chuti prostě nesnese. :twisted: :twisted: :twisted:
Zejtra zkusim vymyslet nějakou pohádku o pastě. Plus nějaký ten hrůzný příběh, co se stane když pasta nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
8.3.09 08:42

My s tím teda problém zatím nemáme. Matýsek si v lékárně sám vybral kartáček (dětský Curaprox), od zubaře jsme dostali pár vzorečků a nakonec jsme zkončili u dětského Elmexu. A když je mooooc hodný, dovolíme mu jednou za čas dospěláckou pastu.
Hrozně mu vadily ty dětské pasty - jablíčkové, malinové, jahodové a pod. Za našich časů bývala Perlička a my jí jedli jako o život :lol: Do něj bych to asi nedostala.
Takže radím taky zkusit obyč. Elmex, nebo ať si v obchodě vybere pastu, kartáček, kelímek - jestli je to ten typ dítěte, co to u něj zabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
8.3.09 08:55

Ta pohadka je taky dobrej napad… u naseho Tadease zabira pohadka o Karlickovi (je to takovy jeho alter ego a vetsinou tim odstranime aktualni neduhy a neposlusnosti co nas potkaji, pripadne kdyz se neceho treba i boji, tak Karlicek se neboji atd.). To bych urcite zkusila a zkusila bych to namontovat na pribeh stejne stare holcicky, ve stejne situaci, jen prejmenovat a nejak poucne zakoncit. U nas jeste obcas pomuze, ze pan zubar vsechny zoubky vytrha a bez zoubku prece nemuze ani tu cokoladu. Asi jsme obcas drsni, ale on nas Taja je taky pekne tvrdohlavej.
Tak drzim palce at neco zabere :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
8.3.09 09:39

doriang - jestli budete potřebovat nějak doladit tu pohádku o vytrhání všech zoubků, můžu poslat Matýskovu fotku :lol: Má nahoře jen špičáky a zadní stoličky, všechny ostatní musely kvůli vrozené vadě ven. Vypadá jako malý upírek. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
8.3.09 09:59

pitrisku - to před tím zrcadlem bych mohla zkusit, ale jinak si myslím, že to ještě nepochopí, nebo myslíš, že jo? Asi se tomu budu muset začít pořádně věnovat. To bude těžší než nočník 8O :( . Tý jo, takový složitosti :lol: . Jinak se mi právě moc nechce plácat jí po zadečku :oops: , když máme koupání rádi, aby se jí to nezošklivilo, že koupání = řev :? :( . Zatím teda pastu neřeším, tu kterou má - jahodouvou, tak tu mi zblajzla bez problémů, ale ten Elmex si zapamatuju.

Milli - ježiš chudáček, to si teda musel vytrpět :( . Takhle malý a už zuby ven :roll: :? . A jak to snáší? Netrápí ho, že nemá zoubky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
8.3.09 10:17

No nebylo to nic moc, brali mu to najednou v celkové narkóze. Ale muselo to být - pokud by jsme tam nechali ty špatné zoubky a zároveň by mu rostly druhé zuby, mohlo by se to přenést - je to hodně podobné zubnímu kazu. Těch šest zoubků mu rostlo s částečně chybějící sklovinou (nikdo nebyl pořádně schopný říct, proč), byl do dvou let kojený, sladké nikdy nejedl, flašku neměl, zoubky jsme poctivě čistili a stejně nám to bylo k prdu. Asi 10 dnů trvalo, než mu vypadaly stehy (dělali to letos v lednu), hrozně rychle se mu to zhojilo a už s tím krásně kouše chleba i řízek. Před tím ho to bolelo, nechtěl jíst tužší jídlo. Chtěli jsme to vyřešit před nástupem do školky a narozením Bertíka.
Zdálo se mi pro něj lepší, aby byl bez zoubků, než aby se mu děti ve školce posmívaly, že má zoubky špatné a nečistí si je nebo tak něco. K tomu všemu ještě nosí brýle, takže to taky není nic moc. Ale to už snad brzo dojde ke konečnému řešení - buď brýle na stálo, nebo operace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
8.3.09 10:31

Milli - my jsme taky nebrýlatá rodina, teď akorát řešíme, jestli to náhodou nezdědila po babičce, páč ta je slepá jako poleno, když už, aby se na to přišlo co nejdřív.
Asi jste to vyřešili nejlíp, co jinýho s tím, tak hlavně, že to už máte za sebou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
8.3.09 16:21

Nikčo
tak ji nelámej… Zkoušej to postupně, naše malá to zezačátku bojkotovala, zoubky jsem otírala hadříkem ve spánku :lol: (teda když jsem si vzpomněla), jinak takový ty pohádky pochopila až pozdějc, ale dost zabralo to drbání zubů u hraček. Čistili jsme i chrastítkům a prostě všemu :lol: a největší lákadlo bylo teda to zrcadlo. Ale kdyby mě u toho někdo natočil, zavřou mě asi do ústavu pro choromyslné.

Leč na pastu jsem krátká a krátká. Už jsem z toho uplně otrávená. Zítra v polední pauze skáknu pro ten Elmex a uvidí se.
Pak třeba písnu, pokud uspěju. (doufam že to nebude za deset let)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama