Nechce plínu na spaní, ale počurá se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitule L.
Kecalka 168 příspěvků 08.05.18 08:48
Nechce plínu na spaní, ale počurá se

Ahoj, prosím o radu nebo nějaký tip, jak řešit. Syn 2 a 3/4 roku je přes den bez plíny už zhruba rok a je to ok. Občas byly horší období, ale poslední dobou se to už snad ustálilo. Na polední spaní byl bez plenky současně s denní (měl podložku) a počural se snad jen jednou, teď už po obědě nespí.
Před nějakou dobou přišel sám od sebe s tím, že už plínu nechce ani na spaní. Vzhledem k tomu, že už byla několik týdnů ráno suchá, tak jsem se radovala, jak na to přišel sám a že to půjde dobře i na noc. Ale zrada, od té doby, co je bez plíny, tak je každou noc počuraný. Nechápu to, s plínou jsme žádná režimová opatření neřešili - než šel do posletele, tak se vyčural, pil normálně kdy a kolik chtěl, žádné buzení a vydržel až do rána suchý. Jak jsme plínu vzali, tak noc co noc mokrý. Omezila jsem mu večerní pití, dávala vyčurat ještě před usnutím, nepomohlo. I přes můj odpor k nočnímu buzení na čurání jsem zkusila i tohle. Nejdřív, než jsme šli spát my, na dnešek i někdy ve dvě v noci. Skoro nic nevyčurá, natahuje do breku a stejně se pak později v noci (nad ránem) počurá.
Na jednu stranu ho chci podpořit, když sám plínu nechce, ale každý den prát celou postel - občas i naší (v noci přebíhá) není žádné terno. Když jsem chtěla plínu vrátit, tak brečí - řekla bych směs smutku a vzteku.
Co dál? Vydržet nebo i přes jeho nevůli vrátit plínu a zkusit později? Obojí má své výhody a hrozně se to ve mě pere.
Díky za Vaše názory.

Reklama

Reakce:

Lizaveta
Závislačka 4880 příspěvků 08.05.18 09:06

Znam. Davala jsem v noci curat. Prala jsem prilis casto na muj vkus. Neporadim, jen chapu.
Nacetla jsem, ze se deti pocuravaji bud brzo po usnuti, nebo kousek pred probuzenim. Kdyz vis, ze je to k ranu, zkusit treba dat vycurat brzo rano? Vim, ze je to opruz, ale prat vsecko je vetsi. Znam to.
A taky jsem cetla o medu. Ze detem, ktere se v noci pocuravaji, dat k veceru lzicku medu. Myslim, ze by syn nebyl proti:)
A jeste me napadlo, vzot vsechnu materskou silu a nebyt nastvana kvuli pocurane posteli. Proste styl, je nehoda, prevleceme postylku, vypereme povleceni, spis to neresit. Jestli je pro, tak ti muze s pranim pomahat. Hlavne v klidu a s usmevem. Me to moc neslo, ale mela jsem pocit, ze kdyz jsem se vybicovala do pohody, bylo to lepsi…

tereza12345
Echt Kelišová 8627 příspěvků 3 inzeráty 08.05.18 09:11
@Jitule L. píše:
Ahoj, prosím o radu nebo nějaký tip, jak řešit. Syn 2 a 3/4 roku je přes den bez plíny už zhruba rok a je to ok. Občas byly horší období, ale poslední dobou se to už snad ustálilo. Na polední spaní byl bez plenky současně s denní (měl podložku) a počural se snad jen jednou, teď už po obědě nespí.
Před nějakou dobou přišel sám od sebe s tím, že už plínu nechce ani na spaní. Vzhledem k tomu, že už byla několik týdnů ráno suchá, tak jsem se radovala, jak na to přišel sám a že to půjde dobře i na noc. Ale zrada, od té doby, co je bez plíny, tak je každou noc počuraný. Nechápu to, s plínou jsme žádná režimová opatření neřešili - než šel do posletele, tak se vyčural, pil normálně kdy a kolik chtěl, žádné buzení a vydržel až do rána suchý. Jak jsme plínu vzali, tak noc co noc mokrý. Omezila jsem mu večerní pití, dávala vyčurat ještě před usnutím, nepomohlo. I přes můj odpor k nočnímu buzení na čurání jsem zkusila i tohle. Nejdřív, než jsme šli spát my, na dnešek i někdy ve dvě v noci. Skoro nic nevyčurá, natahuje do breku a stejně se pak později v noci (nad ránem) počurá.
Na jednu stranu ho chci podpořit, když sám plínu nechce, ale každý den prát celou postel - občas i naší (v noci přebíhá) není žádné terno. Když jsem chtěla plínu vrátit, tak brečí - řekla bych směs smutku a vzteku.
Co dál? Vydržet nebo i přes jeho nevůli vrátit plínu a zkusit později? Obojí má své výhody a hrozně se to ve mě pere.
Díky za Vaše názory.

Oblikam plinku az usnou.. na dceru sem si i narizovala budika, abych ji sla dat vycurat. :roll:
ale na odpol a ted u syna i vecer. Proste natahnu plinku az tvrde spi. A rano je bud sucha a chvalim a utika na zachod. A nebo je pocurana a v pohode. Budou mu ted tri roky.

lucynka25
Kelišová 6848 příspěvků 2 inzeráty 08.05.18 09:20

@Jitule L. já měla dloooouho problém s dcerkou na noc, dali jsme to až ve 3,5 v noci :oops: ale dělala jsem tak, že jsem omezila na večer pití, před spaním povinně vyčůrat, nočník u postele a budila jsem jí (spíš přenášela ve spánku na nočník), když jsem šla já spát okolo 23h, pak jsem jí ještě přenesla na nočkík jednou (v noci kojím, tak mi to nevadí) a vždy se dost vyčůrala.
Asi po 3 měsících jí nosim na nočník už jen když jdu spát okolo té 23h a zbytek už do rána vydrží.
Hodně lidí mi říkalo, že jí musím budit, tak jsem dala na ty rady a konečně se povedlo, škoda, že jsems tím nezačala dřív. Asi bych se jinak nedočkala.

P4ja
Závislačka 4498 příspěvků 08.05.18 09:24

Kamarádka to řešila těma učícíma plínkama. Postel byla suchá, ale prcek mokro cítil. A postupně si zvyknul. Samozřejmě s tím, že před spaním povinně vyčůrat. Lampičky měl tak, aby se v noci nebál dojít si na záchod. Někdy to samozřejmě zaspal ale postupně to dal.

Jitule L.
Kecalka 168 příspěvků 08.05.18 09:53

Díky za rady.
@Lizaveta Med vyzkoušet můžu, proti určitě nebude :lol: Ještě ho zkusím vzbudit těsně nad ránem, třeba to pomůže. Ale bojím se, že už pak neusne (já určitě ne :) ). S úsměvem to nedávám, ale vyhubováno za to nedostal, vždycky převlíknem postel a jeho a dobrý. Ale on je z toho strašně nešťastnej, když ho vidím, tak je mi do breku pak taky. Ono mně by ani ty plíny nevadily, že je ještě má, ale když ho slyším, jak škemrá, že je nechce a že už se nepočurá.. Jde mi spíš o něj, asi se fakt „snaží“, nebo aspoň je vidět, že chce, aby to bylo ok, ale.. Nechci mu do toho úplně „hodit vidle“..
@tereza12345 To je mazané… možná také případně vyzkoušíme.
@lucynka25 Mně taky právě hodně lidí říká, abych ho budila, ještě v době, kdy plínu normálně měl - takové ty pohoršené pohledy „A vy máte ještě plínu? To chce sebrat a budit..“ Jak jsem psala výš - mně osobně až tak neva, že by měl plínu, okolí zas tak moc neřeším. Ale je pravda, že k tomu buzením mám odpor. Když si představím, že mě někdo ve dvě v noci táhne násilím na záchod, ale zkusili jsme to i tak. Ale vyčural s bídou pár kapek, na nočníku spal, kymácel se ze strany na stranu.. strašný :zed: Asi to chce vychytat čas, kdy dát, možná..
@P4ja Co myslíš učícíma plínkama? My normálně používali natahovací kalhotky pampersky, že se stáhnou a zas natáhnou.. ale v těch mokro asi necítí.. hlavně mi přijde divný, že s plínou je v suchu celou noc, ale bez ní všechno mokrý… :nevim:

P4ja
Závislačka 4498 příspěvků 08.05.18 09:58

@Jitule L. To nejsou klasické plíny. Jsou to kalhotky, které mají nepropustnou vrstvu, takže nemusíš prát postel a nebo oblečení, ale zároveň v tom dítě cítí vlhko. Jen je potřeba na noc ještě něco přidat, aby to pojmuly všechno.
Třeba tyhle https://www.mall.cz/…boy-2-4-roky

lucynka25
Kelišová 6848 příspěvků 2 inzeráty 08.05.18 10:07

@Jitule L. já jí pravě nebudim, zkoušela jsem a nešlo to, řev a vztek..takže jí postě spící nosim, snad to záda přežijou :roll:

nini77
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 08.05.18 11:34

Mám to teď podobně. Ale můj ji má i na polední spánek. Teď pár dní říká, že ji nechce. Při spánku necura, ale jakmile se vzbudí, posadí se a začne curat. V tom polospanku to ještě nedokáže zadržet. Ale když vyloženě chce spát bez pliny tak mu nebráním. Jen mu řeknu, jestli si je jisty, že bude muset možná v noci vstávat a jít na nočník. A ráno hned. Někdy si je jistej, že to zvládne (ještě to nikdy nedal), a někdy si raději vezme tu plinu. Ale přijde mi škoda ho nutit do pliny. Jo ten vopruz s praním je nepříjemný. Máš sušičku?

PenelopaW
Kecalka 341 příspěvků 4 inzeráty 08.05.18 11:42

My jsme se vrátili k plíně… Syn se sám odplenkoval před 3. narozeninami, ale s narozením sestřičky a nástupem do školky se najednou zase začal počůrávat. Takže na noc dáváme plenku, i když je ráno suchá. alek olikrát se stalo, že šel spát už hodně unavený a jak spal tvrdě, tak se počůral… Když spal bez plenky, tak jsem ho stejně v noci osahávala, jestli něco nepustil (spíme spolu), popř. když se začal vrtět, ptala jsem se, jestli nechce na nočník a kolikrát rozespalý vstal, posadila jsem ho, vyčůral se a vydržel pak až do rána. I když teď plenku dáváme, tak mám stejně pod prostěradly nepropustné přebalovací podložky a pod nimi koupená nepropustná prostěradla (jsou k ničemu, protože ta nepropustná vrstva je jen nahoře, ale ne na bocích, syn spí uprostřed a načůrával mezi matrace). Miluju spánek a převlékání mokré postele ve 3 ráno + sprchování a převlékání rozespalého dítěte mi tuhle lásku dost kazilo :). Takže my jsme se vrátili k plence, ale počítám s tím, že až ji sundáme, stejně b udu nějakou dobu preventivně v noci budit, před spaním nedávat pít apod…

quinsley
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 1 inzerát 08.05.18 12:38

Tak buď malýho k ránu ať se jde vyčůrat. Dcera taky čurala do plenky, když už tak k ránu.

Jitule L.
Kecalka 168 příspěvků 08.05.18 21:01

@P4ja Díky za tip, tohle vůbec neznám. My měli nejdřív normální lepicí, pak plenkové kalhotky - natahovací. @nini77 Sušičku mám, ale i tak mě to dohání k šílenství. Když zrasí naší postel, tak je to v háji, kort když se mu povede počurat i deky nebo polštáře. Nevím, jak to dělá, ale je to vždycky všude. Deky (výplně) schnou blbě i s tou sušičkou.. @PenelopaW Jj, máme to úplně stejně. On „spí“ teda ve svý, ale prakticky každou noc přeběhne k nám. Taky máme ty nepropustný prostěradla, ale spí mezi náma, takže taky máme podložky na středu. Je to na palici, jak jsme tam vystlaný, ale v tomhle lepší, než to mít v matracích. Dneska ho zkusím vzbudit nad ránem, třeba to pomůže, uvidíme. Zatím tomu dám do konce týdne. V neděli jedeme na několik dní pryč, budeme v hotelu, tak tam mu plínu dám, pak uvidíme. Snad se to rychle zlomí :)

Jitule L.
Kecalka 168 příspěvků 08.05.18 21:01

@P4ja Díky za tip, tohle vůbec neznám. My měli nejdřív normální lepicí, pak plenkové kalhotky - natahovací. @nini77 Sušičku mám, ale i tak mě to dohání k šílenství. Když zrasí naší postel, tak je to v háji, kort když se mu povede počurat i deky nebo polštáře. Nevím, jak to dělá, ale je to vždycky všude. Deky (výplně) schnou blbě i s tou sušičkou.. @PenelopaW Jj, máme to úplně stejně. On „spí“ teda ve svý, ale prakticky každou noc přeběhne k nám. Taky máme ty nepropustný prostěradla, ale spí mezi náma, takže taky máme podložky na středu. Je to na palici, jak jsme tam vystlaný, ale v tomhle lepší, než to mít v matracích. Dneska ho zkusím vzbudit nad ránem, třeba to pomůže, uvidíme. Zatím tomu dám do konce týdne. V neděli jedeme na několik dní pryč, budeme v hotelu, tak tam mu plínu dám, pak uvidíme. Snad se to rychle zlomí :)

PenelopaW
Kecalka 341 příspěvků 4 inzeráty 22.05.18 12:04
Do kdy jste dávali plenku na noc?

Tak a teď mám dotaz já - do kolika let, do jakého období jste dítěti dávali / dávaly plenku na noc? Synovi budou 4, bez plen začal původně spát kolem třetích narozenin, ale po nástupu do školky a narození holčičky se zase začal počůrávat, takže jsme prosadili návrat plenky. Zprvu nechtěl a kolikrát brečel, teď už si ji nechává nasadit bez problémů. Většinou je ráno suchá, ale někdy se počůrá, a když spí hodně tvrdě, tak načůrá hodně a jak spí na břiše, plena se zmáčkne a proteče - což se stalo i dneska. Dávala jsem prádlo vyprat a moje máma, co bydlí nad námi a chodí k nám na návštěvy každodenně několikrát, mne začala kritizovat, že mu musím plenu sundávat, že neexistuje, aby zdravé dítě ve 4 letech čůralo v noci do pleny, že se to nikdy nenaučí a další řeči v podobném duchu. Její argument, že ona v noci taky kolikrát převlékala postel, že ať si nemyslím, že to měla nějak jinak, ani nezmiňuji. Tak se chci poradit, jak jste to měly / máte Vy - jestli plenku nechávat, dokud se dítě samo neodplenuje (já měla původně předsevzetí, že mu ji budu dávat, dokud celý týden v kuse nezůstane suchá, což zatím nezůstala ani jednou), nebo zda prostě risknout to, že se několikrát po sobě v týdnu v noci probudíte všichni mokří a budete muset převlékat celou postel, složitě to sušit a k prokojeným nocím připojit ještě tuhle „radost“. Mámina kritika mne samozejmě naježila, nemělo cenu na ni jakkoli reagovat (máme spory už delší dobu), ale zas může být pravda i to, že pokud má syn plenu, prostě to pustí, místo aby mne vzbudil a šli jsme na nočník nebo na záchod (i když mi spíš přijde, že opravdu spí tak tvrdě, že si čůrání neuvědomuje). Navíc mi 4leté dítě ultra „dospělé“ nepřijde, natož kvůli tomu, že máme doma mimino (spíš díky tomu je ještě víc regresivní, než kdyby byl sám jako předtím)…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus to hrotí: Negativní a nepřející Daru musel odstřihnout

Tak trochu s nevěřícným úsměvem sledujeme počínání slovenského rapera a... číst dále >

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama