Nechce přispívat půlku na hypotéku - rozchod?

Anonymní
7.11.20 18:53

Nechce prispivat pulku na hypoteku - rozchod?

Mam noveho pritele ja 32let a on 37 let. Zname se pres rok, cca 9 mesicu jsme spolu, ofiko randime pres pul roku. Jelikoz bydli v jinem meste je to problem a tak padla otazka na spolecne bydleni celkem brzy. Prekvapil me, ze souhlasil, ze se prestehuje za mnou a ze byl takovy, ze tvrdil, te je normalni v domactnosti pomahat a starat se na pul atd… po predchozim vztahu, kdy jsem byla spis matka, vyvarovna a zizenka na sex me to prijemne prekvapilo. Ze zacatku jsem mela takovy spis pocit do vztahu nejit, ze je starsi a taky tam nebyla jiskra a chemie. Tak sem mela radost jak to klape potom atd a tedka kamen urazu. Prijde me normalni aby partneri platili na pul vse. Mam byt na hypoteku, kde tedy platim hypo, pojistku na byt, poplatky baraku (do fondu oprav a pak zalohy na vodu), elektrika, internet, televize a rozhlas. U nas v baraku to funguje tak, ze poplatky druzstvu se plati automaticky za kazdou osobu starsi 18let. Takze kdyz je napr rodina 2 dospely a 2 deti studenti plati poplatky za 4 lidi a pak jim pripadne vrati preplatek. Takze ho musim nahlasit. Ostatni veci stoji nejake castky a je jedno kdo je uziva, takze sem predpkladala, ze poplatky baraku pritele nahlasim a tu cast bude platit on za sebe v plne vysi a ten zbytek sem mela za to, ze pojedeme na pul. Pritel souhlasil s poplatky baraku ze zaplati a ze da pul zalohy na elektriku. Na hypoteku pry pulku davat nebude, protoze je to muj byt a v pripade rozchodu zustane me. Pojistku taky neda pul, ze zase je opet moje. Na internet pul neda, protoze bych ho platila tak jako tak a to ze sou pripojeni 2 lidi cenu neovlivni. Proto pry da poplatky protoze musi a pul na elektriku, protoze realne bude svitit.

Ja sem docela v soku. Snazila jsem se mu vysvetlit, ze kdybychom byli v najmu ze da pulku automaticky prece a on ze to jo, ze to je neco jineho. Nehlede na to, ze najmu jsou tu daleko vyssi a ze i tak by usetril nez za najem a ze vlastne bude platit stejne jako kdyz byl single jen s rozdilem, ze bude v lepsim vetsim byte a v Praze. Pry ne. Takze ze stehovani seslo. Pak jsem znovu nahodila tema a ze se tedy rad prestehuje, mela jsem za to, ze se romyslel a ze alespon nejaky kompromis bude. Predlozila jsem mu papiry co kde platim, aby videl, ze nekecam a on uplne vazne me rekl, ze mi jasne rekl, ze me nebude davat polovinu na moji hypoteku a dal si vybaloval veci z krabic. Nevim co na to rict. Platy mame cca stejne (tedy pokud nekeca).
Kolegyne v praci me rekla, ze mu mam rict ze mam najit byt na najem a rict mu ze se tam stehujeme a ze tedy za najem mu nevadi dat pulku a svuj byt mam pronajmout. S tim, ze aby pry nepindal, ze si taky ma vzit hypo a taky to pronajimat. Ze to bude uplne nejvic fer pro oba, ze budeme mit byt jako investici bo tady sli najmy nahoru a oba i zadni vratka atd… ze pry se ukaze o co jde.
Me to prijde normalni a nevidim rozdil v najmu ci hypo proste to beru jako poplatek za bydleni a pro nej se nic nemeni. Chtela jsem mu dneska rict ze pujdem do najmu, ale tedka premyslim proste celkove, zda s takovym clovekem vubec byt a snazit se o neco vaznyho. Kdyz pak treba prijdu o praci, tak on si zaplati poplatky a ja budu platit ten ranec sama, protoze me nepomuze? Uz z principu me stve, ze si bude v Praze bydlet za 3 tisice korun…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5196
7.11.20 18:58

Četla jsem jen půlku, ale ser na něj. Ať si táhne do bytu kterej si bude hezky panáček cvakat sám. :poblion: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50934
7.11.20 19:00

Pokud si kupujes byt pro sebe, tak proc by mel platit pul hypoteky? Cast inkasa, potraviny. To ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17183
7.11.20 19:00
@mackA159 píše: Četla jsem jen půlku, ale ser na něj. Ať si táhne do bytu kterej si bude hezky panáček cvakat sám. :poblion: :palec:

souhlas, ať se svými penězi zalkne, nedávno jsem se s něčím takovým rozešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2875
7.11.20 19:02

Půlku hypo bych nechtěla, ale vše ostatní, polud to bude užívat, tak ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467

Já bych ti taky na hypotéku nedávala ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479

No asi by se mi taky nechtelo platit nekomu pulku hypoteky, kdyz by pak pulka bytu nebyla moje :)
jako muzes mu dat najemni smlouvu, ale asi bych cekala nizsi najem nez pulku hypo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1681
7.11.20 19:03

Pokud by byla ta polovina za hypoteku vyssi nez lokalni trzni najem, tak bych se nedivila jeho reakci. Ale pokud bude platit dokonce min, tak nevim, s cim mam problem. Byt tebou sednu si s nim a budu po nem chtit navrh reseni. Taky by se mi nelibilo, kdyby se mi nekdo nakvartyroval do bytu a bydlel si za pusu, zatimco ja bych za bydleni platila mnohonasobne vic. Pokud by jako kompromis bral, ze si taky poridi hypoteku a sestehujete se bokem do najmu, tak asi proc ne. Pokud na to financne mate.

V tomhle pripade bych se navic trochu bala toho, ze si treba poridite dite, on si bude dal syslit penize pro sebe a ty budes dite zivit z rodicaku a zebrat u nej o penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
7.11.20 19:04

Nevidím jediný důvod k tomu, aby platil tvou hypotéku. Zbytek ano, na půl, včetně internetu, ale byt je jen tvůj, tzn si hypotéku plat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 19:04
@Anonymní píše: …Uz z principu me stve, ze si bude v Praze bydlet za 3 tisice korun…

Proc by ti mel platit hypo? Napsala si ho snad, jako spolumajitele nemovitosti? At plati pul provoznich vydaju a nejakou castku najemneho po dohode. Jinak at jde pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10244
7.11.20 19:05

Nečekala bych, že bude platit půlku hypoteky, ale nějaký aspoň symbolický příspěvek na „amortizaci“ bytu, by mohl nabídnout :nevim:.

Příspěvek upraven 07.11.20 v 19:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4275
7.11.20 19:06

Tak hypotéku bych taky neprispivala, to má pravdu, že byt je psaný na tebe. Ale jinak co se týká inkasa, internetu atd, tak tam bych samozřejmě čekala 50% podíl s tím, že v pripade přeplatku jsou ty přeplatku opět vaše společný. Takže opravdu nechápu jeho ofuky. Se nedivím, že v tomhle věku žije sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
7.11.20 19:07

Promin, ale nevim duvod, aby Ti platil TVOJI hypoteku - copak ty budes na nej prepisovat cast bytu? Vzdyt hypoteka je na Tebe, je to Tvuj byt, se kterym nema on nic spolecneho. Pokud byste sli do najmu, tak tam chapu, ze platite na puk, ale takhle jsem na strane Tveho pritele.
Nebo napis pokud Te to tak hrozne stve, tak mu napis najemni smlouvu, kde mu vymeris trzni najemne v Praze - ale pochybuji, ze s ni bude souhlasit. A kdyby to bylo naopak, tak ty bys mu platila cast hypoteky?
Jako muj chlap ma taky byt na hypo, jeste z dob, nez me znal a taky po me nic nechce platit - vzdyt je to jeho majetek a jeho zavazky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007

No jo no, šikovně si to pán zařídil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99

Řekla bych, že má pravdu. Pokud bych platila hypo na SVŮJ byt, nevidím důvod, proč by mi měl někdo přispívat. Navíc jste spolu chvilku a nemáte zkušenost společného bydlení, tak kdoví, jak dlouho u tebe bude bydlet. Jasně, podíl na inkasu, jídle atd. to jo, ale hypo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama