Nechce si brát druhou dceru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tadruhá
Stálice 76 příspěvků 14.10.14 09:45
Nechce si brát druhou dceru

Ahoj maminky, můj ex si bere co 14 dní jen starší dceru (6let)a mladší (2,5roku) nechce, že je malá. Bohužel ta pak celý víkend sestřičku hledá a pláče, chtěla by s ním jít, ale musím mu ji z náruče pomalu vyrvat, protože chce jít s nimi, ale on nechce…máte zkušenost s ex, že si bral jen jedno z dětí a druhé odmítal? Dost mě to trápí a nevím momentálně jak to pořešit, nutit mu ji nemá smysl, ale dívat se, jak pláče a hledá, tak na to už taky nemám :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
tinuš
Kelišová 7296 příspěvků 14.10.14 09:51

To je vážně smutný. Taky bych na to neměla nervy. A myslíš, že důvod proč menší holčičku nechce vzít taky je jen proto, že je malá? Copak jemu nevadí, jak malá u toho pláče a je jí to líto???

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 14.10.14 09:53

@Tadruhá
Tak to je opradu zvláštní :think:. A nešlo by to udělat tak, že by si tu mladší vzal třeba jen na 1 den nebo na dopoledne? Aby taky byla s tatínkem…copak jemu nechybí? :nevim:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 14.10.14 09:57

No, malá může pro něj skutečně zatím být „malá“, tedy človíček, s kterým si nemůže „užít“ tak jako se starší sestřičkou, která už je jakýs takýs parťák. Trochu sobectví, trochu lenost, no. Znám i babičky, které takhle selektují - ti malí je prostě obtěžují, je s nima „práce“, kdežto šestiletý… už je samostatná jednotka. Bohužel.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10272 příspěvků 14.10.14 10:00

@Tadruhá A jak máte určené alimenty a styk? Nepíše se tam něco o tom, jak by si měl brát tu druhou?

Nepomůže promluvit s jeho rodinou nebo kamarády, aby mu vysvětlili, že malá bez sestřičky trpí? A že i k němu bude mít lepší vztah, když se budou vídat?

Jinak třetí řešení je samozřejmě sociálka. Nahlásit, že nemá zájem o styk s dcerou, jak se chová, že tím malá trpí - třeba by mu řekli, že si je má brát obě, nebo žádnou, protože to je pro menší trauma.

Jinak chápu, že mu ji nechceš „nutit“, ale pro mě by to bylo asi schůdnější než aby se trápila bez sestry.

tterka
Kelišová 5423 příspěvků 14.10.14 10:18

@Tadruhá Tohle bych mu netolerovala. Je to otec obou dětí a tím pádem se bude také o obě starat ve dnech, kdy je prostě má mít. Jednou za dva týdny není zase taková katastrofa, aby péči o mladší nezvládl.
Dala bych mu nůž na krk. Buď si bude brát obě, nebo ani jednu. Nehledě na to, že mladší v tom časem začne mít guláš a bude si myslet, že ji táta nemá rád, nevybudují si k sobě žádný vztah a mohlo by to dělat neplechu i mezi holčičkami navzájem. Mladší bude na starší žárlit.
Nenech to tak a začni radikálně jednat ;)

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 14.10.14 10:23

@tterka Co si pomůže radikálním jednáním…bude jí vzpouzet starší dcera, že chce za tatínkem,…takže jí pro změnu nebude plakat malá, ale starší z toho bude celá nesvá, taky nebude chápat, co se děje…já bych se ho zeptala na důvod, proč je nechce obě

Tadruhá
Stálice 76 příspěvků 14.10.14 11:34

Už jsem navrhovala, že ji může večer přivézt a starší nechat na noc u sebe ať mladší aspoň chvíli s ním bude…ne…nebude prý jezdit nahoru a dolů jak blbec, taky to nechápu, styk soudně daný není, že by bylo přímo napsané, že musí obě, prostě jsem myslela, že to je snad jasné, ale asi ne…sociálka nevím, jak by pomohla, to mi řekne, že ji prostě nemám někomu nutit…

tterka
Kelišová 5423 příspěvků 14.10.14 11:35

@dlouha Pokud tatínek miluje, tak si bez keců bude brát obě děti.
Důvodem, proč otec nechce mladší dítě bude pravděpodobně pohodlnost. Přeci jen je jiná starost šestileté dítě a jiná dvou a půl leté dítě.
Dělat rozhodnutí mezi tím, jestli bude trpět mladší nebo starší? Čím se ta malá provinila, že ji táta nechce? Jednou si dvě děti udělal, tak ať se o obě také stará. Obě mají na otce právo. Vážně bych byla nekompromisní. V tomhle případě doufám, že stačí domluvit tatínkovi. Pokud by to nestačilo, řešila bych to přes sociálku.
Opravdu si myslím, že je to jen díky jeho pohodlnosti :zed:
Nehledě na to, že i maminka má právo na to, aby si od dětí chvilku odpočinula - pokud mají otce. A on nejen, že si vezme jen jedno dítě, ale navíc malou totálně rozhodí, čímž mamince péči o dítě ještě stíží, než aby jí pomohl :zed:

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 14.10.14 11:39

@tterka to my nevíme, proč to tak je, může to tak být a nemusí…ale myslím si, že tímhle si máma pod sebou sama sobě podřeže větev, co se týká starší, víš co to je vysvětlovat šestileťákovi, že zrovna nemůže k tatínkovi?

zrcadlo
Kelišová 7287 příspěvků 14.10.14 11:46

A nemůže být problém i v tom, že druhé dítě nechtěl, nebo to byl pokus o usmíření vztahu a nevyšlo to a šli jste stejně od sebe? Že by měl mladší spojené s rozvodem, negativními emocemi, podvědomě se mu bránil? Pohodlnost je asi pravděpodobnější řešení, ale radikální bych nebyla, aby se nepošramotil vztah se starší. Nejde naplánovat půldenní aktivita pro obě, zoo, hřiště neboněco podobného v blízkosti tvého bydliště, že by nejezdil sem a tam, ale třeba jen dvě hodiny strávil s oběma poblíž tebe, pak mladší vrátil a teprve odjel?

tterka
Kelišová 5423 příspěvků 14.10.14 11:56

@dlouha Už podle toho, jak zakladatelka psala jeho reakci „Už jsem navrhovala, že ji může večer přivézt a starší nechat na noc u sebe ať mladší aspoň chvíli s ním bude…ne…nebude prý jezdit nahoru a dolů jak blbec“ :zed:
Jsem si čím dál více jistá, že je to jeho pohodlnost.
A když už jsme u toho jak vysvětlovat šestileťákovi, proč nemůže k tátovi. To je stejný problém, jako když máš dvouapůlleťákovi vysvětlovat, proč sestřičku táta chce a ji ne. Prostě pokud on se neprobere, tak to vždycky odnese jedno z dětí. A já jako máma bych nechtěla být ta, která rozhodne, jestli bude nešťastné jedno nebo druhé…

A ano, vím, co to je, vysvětlovat dětem, že nemůžou - tedy, ne v případě otce, ale v případě babičky. Babička se shlédla ve starším, a mladší nechtěla, nikdy. Do dvou let mladší to bylo celkem v pohodě, jenže potom začala chodit „mami, proč si babička bere jen bráchu, mami, proč mě babička nechce“ později to došlo k tomu „Mami, proč mě babička nemá ráda“. A babička si mladší fakt nikdy nebrala ani na chvíli, samotnou… Když chtěla jít třeba do Zoo, tak jen se starším. Navrhla jsem, že půjdu i já s dcerou a uděláme si společný výlet. Bylo mi to smeteno ze stolu s tím, že ona chce jít sama jen s jedním dítětem :zed:. V závislosti na tomhle se syn začal ptát, proč babička si babička nechce brát i ségru, a že by si spolu u ní více užily. V tu chvíli jsem se rozhodla, že takhle tedy ne, a že si babička buď bude brát děti obě nebo žádné. Syn to pochopil perfektně, babička si děti brát nechce, už se na ně ani nezeptá. Dcera k ní nemá absolutně žádný vztah, a syn je citlivka a bere to od babičky jako křivdu, že jednoho má radši než druhého a v podstatě už mu kontakt s ní také nechybí. Takže takhle to dopadlo u nás, když jedno dítě bylo žádoucí, ale druhé ne :zed:
(Podotýkám, že jsem děti nikdy proti babičce neštvala a rozhovory o dětech s ní probíhaly vždy jen mezi mnou a tchýní)

@Tadruhá A nebylo by možné ex třeba navrhnout, aby o těch víkendech byl s dětmi u tebe doma, a ty bys třeba někam odjela za odpočinkem? Přeci jen máš doma pro malou určitě lepší zázemí, třeba by se tam s ní ex cítil lépe :think:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 14.10.14 12:06

Tvému bývalému bych asi nesvěřila ani morče.
Obě nebo nic. Když mladší nechce, nepůjde ani starší, pokud by se ona ptala proč nesmí řekni po pravdě, že tatínek je debil.
Zajdi na sociálku a s jejich pomocí podej návrh na soudní úpravu styku s dětmi tak, aby ani u jedno nedocházelo k citové újmě (ohrožování mravní výchovy).

katalyzator
Závislačka 2718 příspěvků 14.10.14 12:19
...
@Tadruhá píše: … ale musím mu ji z náruče pomalu vyrvat, protože chce jít s nimi, ale on nechce......

Co kdybyste mu ji tedy z náruče nervala?

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 14.10.14 13:09

@BaraF to jsou rady, jak pojď na mě z boku přes tepláky, fakt :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuška Šafránková na pohřbu Stanislava Zindulky: Celý život se o nás staral

Únorový pohřeb svého objevitele Václava Vorlíčka vynechala, se svým pedagogem... číst dále >

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >