Nechce si brát naší dceru

Anonymní
19.7.21 18:19

Nechce si brát naší dceru

Zajímalo by mě, jaký na to máte názor a hlavně jak by jste to řešily. Mám dítě s mužem s kterým delší dobu nejsem. Naší holčičce je 10 let. Od rozchodu otec jeví zájem minimálně. Výživné má stanovené 3000 tis měsíčně od dcery 4 let. Výživné platí velmi zřídka a už má podmínku i je prodana exekuce. Nemá účet, nemá nemovitost není možnost z něj peníze dostat. Jde mi o to, že dcera má otce velmi ráda a chtěla by s ním být častěji, ovšem on zájem nemá. Minulé letní prázdniny ji měl za celé 2 měsíce jen tři dny. Když si ji vezme na víkend, tak dceru předá kamarádce na jinou adresu ať se mu o ní postará a jde do práce, kde je od rána do večera ( pracuje na černo) Co mám udělat pro to aby měl o dceru větší zájem? Je mi ji moc líto :cry:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
337
19.7.21 18:21

Tak podle toho co píšeš mi přijde až s podivem, že má dcera otce ráda, když ho vlastně nevidí a neznà tím pádem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 18:22
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, jaký na to máte názor a hlavně jak by jste to řešily. Mám dítě s mužem s kterým delší dobu nejsem. Naší holčičce je 10 let. Od rozchodu otec jeví zájem minimálně. Výživné má stanovené 3000 tis měsíčně od dcery 4 let. Výživné platí velmi zřídka a už má podmínku i je prodana exekuce. Nemá účet, nemá nemovitost není možnost z něj peníze dostat. Jde mi o to, že dcera má otce velmi ráda a chtěla by s ním být častěji, ovšem on zájem nemá. Minulé letní prázdniny ji měl za celé 2 měsíce jen tři dny. Když si ji vezme na víkend, tak dceru předá kamarádce na jinou adresu ať se mu o ní postará a jde do práce, kde je od rána do večera ( pracuje na černo) Co mám udělat pro to aby měl o dceru větší zájem? Je mi ji moc líto :cry:

Donutit styk nejde, kdyz ten druhy nejevi zajem, neni ti vymahatelny narozdil od vyzivneho…Zkus podat navrh na zbaveni prav, treba se oklepe a zacne se chovat jako otec

• Citovat
  • Nahlásit
5537
19.7.21 18:25

Nechápu jak a proč ho má dcera ráda? Nenamlouváš si to? Nepřeješ si aby měli hezký vztah… nevidí ho, jen jednou za uherský rok a to je na hlídání bůhví kde a má ho ráda??? Jsi si jistá…???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9417
19.7.21 18:28
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, jaký na to máte názor a hlavně jak by jste to řešily. Mám dítě s mužem s kterým delší dobu nejsem. Naší holčičce je 10 let. Od rozchodu otec jeví zájem minimálně. Výživné má stanovené 3000 tis měsíčně od dcery 4 let. Výživné platí velmi zřídka a už má podmínku i je prodana exekuce. Nemá účet, nemá nemovitost není možnost z něj peníze dostat. Jde mi o to, že dcera má otce velmi ráda a chtěla by s ním být častěji, ovšem on zájem nemá. Minulé letní prázdniny ji měl za celé 2 měsíce jen tři dny. Když si ji vezme na víkend, tak dceru předá kamarádce na jinou adresu ať se mu o ní postará a jde do práce, kde je od rána do večera ( pracuje na černo) Co mám udělat pro to aby měl o dceru větší zájem? Je mi ji moc líto :cry:

Chudák malá :,( děti mi je pak moc líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4819
19.7.21 18:28
@Veru1987 píše:
Nechápu jak a proč ho má dcera ráda? Nenamlouváš si to? Nepřeješ si aby měli hezký vztah… nevidí ho, jen jednou za uherský rok a to je na hlídání bůhví kde a má ho ráda??? Jsi si jistá…???

Děti mají rády i rodiče, co je týrali a odložili do děcáku, kam jim jednou za rok pošlou pohled. To není nic divného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5537
19.7.21 18:40
@SlečnaDahlia píše:
Děti mají rády i rodiče, co je týrali a odložili do děcáku, kam jim jednou za rok pošlou pohled. To není nic divného.

tam je pak i psychika narušená u týraných dětech. Ale nevím zda desetiletá holčička, které se maminka věnuje, má ji ráda chce opravdu jezdit k tatínkovi který na ní s.ere… asi ji to mrzí že nemá otce, který by o ní stál… ale moc nevěřím že ho má nějak ráda, nemá k němu vztah, nezná ho… kolikrát ho viděla tento rok???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
19.7.21 19:59

Měla jsem to s otcem stejně. Rodiče se rozvedli a cca do 13ti jsem otce milovala i když o mě nejevil zájem. Pak mi to došlo a ztratila jsem o něj zájem. A otec o mě pak zájem mít začal, ale nikdy si to už nedokázal spravit. Na tvém místě bych mu to takto oznámila, že pokuď se nezačne zajímat, tak mu to dcera neodpustí. Teď je ještě “hloupé dítě”, ale až bude v pubertě, tak tyhle věci začne v sobě řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 21:13
@Veru1987 píše:

Vyrůstala s ním do jejich 4 let a miloval ji i dcera jeho.Kdyz už si ji jednou za uherak vezme, tak ji naslibuje všechno možné a pak nic nesplni. Dcerka ho pořád omlouvá, ale vidím na ní, že ji to vnitřně užívá a to mě moc trápí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 21:16
@lklk píše:
Měla jsem to s otcem stejně. Rodiče se rozvedli a cca do 13ti jsem otce milovala i když o mě nejevil zájem. Pak mi to došlo a ztratila jsem o něj zájem. A otec o mě pak zájem mít začal, ale nikdy si to už nedokázal spravit. Na tvém místě bych mu to takto oznámila, že pokuď se nezačne zajímat, tak mu to dcera neodpustí. Teď je ještě “hloupé dítě”, ale až bude v pubertě, tak tyhle věci začne v sobě řešit.

Přesně tohle jsem mu řekla, ale on jen mávne rukou a ještě mi řekl, že ji ji ockuji jestli tohle někdy nastane. Vůbec si to neuvědomuje.

• Citovat
  • Nahlásit
4819
19.7.21 21:24
@Veru1987 píše:
tam je pak i psychika narušená u týraných dětech. Ale nevím zda desetiletá holčička, které se maminka věnuje, má ji ráda chce opravdu jezdit k tatínkovi který na ní s.ere… asi ji to mrzí že nemá otce, který by o ní stál… ale moc nevěřím že ho má nějak ráda, nemá k němu vztah, nezná ho… kolikrát ho viděla tento rok???

Říkám ti, že to vůbec nehraje roli, kolikrát ho letos viděla. Ani rodiči dříve netýrané dítě v tom děcáku ty rodiče obvykle téměř nevídá a stejně je miluje a značně si je idealizuje. Tak to prostě je, není to absolutně nic neobvyklého nebo k divení se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1446
19.7.21 21:31

Spíš bys měla dceři vysvětlit jak se věci mají, v 10 letech už je dost velká aby to dokázala pochopit, jejího otce nepředěláš a jen bude zklamaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
19.7.21 22:12
@Anonymní píše:
Přesně tohle jsem mu řekla, ale on jen mávne rukou a ještě mi řekl, že ji ji ockuji jestli tohle někdy nastane. Vůbec si to neuvědomuje.

Jojo, tohle přesně říkal i o mé matce, ale né jí, přímo mně :D :D. Že co mi namluvila, že jsem od něj odtažitá. Když jsem mu řekla, že nic, že to on na mě kašlal, když jsem byla dítě, tak to nedokázal pochopit a byl naštvaný na mámu. Až v 18ti, když jsem byla oficiálně dospělá se chytnul za rypák a omluvil se mi, i to obrečel, že to měl řešit dřív, protože věděl, že už to vrátit nejde. Dospělí ( hlavně muži ) si mnohdy neuvědomují jak důležité dětství jejich dětí je. Od tebe je moc hezké, že se to snažíš řešit, opravdu hodně mi to připomíná naší rodinu. Ale nakonec to bude on, kdo bude litovat, tvoje dcera se z toho dostane, to on bude litovat, že na starý kolena nebude mít nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
20.7.21 00:48

@Veru1987
Můj táta byl ještě horší.
Viděla jsem ho jednou za měsíc, nikam mě nebral nic mi nepřivezl, dával nám 200 kč jako alimenty :potlesk:
No já ho stejně měla ráda.
I kdyz jsem se dozvěděla že dětem od jeho částo střídajících se přítelkyň, dával sladkosti a kapesny a mě nic, stejně jsem ho měla ráda.
Po 12. Roku to přešlo. Ted jsem ho už 9 let neviděla.. :nevim:

Nikoho nedonutíš mít zájem který nemá.
Holka na to přijde sama, buď pro ní prostě potom oporou až ji to dojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat