Nechce usnout, v noci se budí šíleným křikem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikkol88
Nováček 9 příspěvků 10.10.14 20:04
Nechce usnout, v noci se budí šíleným křikem

Dobrý den, maminky,
vím, že už to tady bylo omíláno už několikrát, nicméně chci vědět, jestli ještě někdo neznáte nějaký fígl.
Trvá to už více než pět týdnů, malá nechce večer usnout, nepomáhá zpívání, pohádky… Nosit ji nechci, aby si nezvykla. Bude mít za týden 8 měsíců. Když už teda i po hodině usne, pořád se v noci budí. Zhruba v tu dobu, když začala mít problémy se spaním, tak začala lozit a teďkom se staví 2 týdny o všechno, co najde. V noci se budí i s 30 minutovými intervaly, dudlík, prso, ani čaj nepomáhají.
Zkoušeli jsme, aby spala s námi, ale to je ještě horší. I postýlku jsme už přesouvali všude možně.
Ani homeopatika nezabírají, ani nurofen.. Prostě nic.
Už jsem fakt bezradná. Nemám už síly. Poraďte prosím :kytka:

Reakce:
veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 10.10.14 20:16

A spí s vámi v ložnici..já nejsem zastánce aby kojenec spal s rodiči v ložnici. Malá u nás spala do 4 měsíců, pak jsem dala postýlku do dětského pokoje a musim říct, že spaní se o 90% zlepšilo. Pak hodně pomohlo když jsem dcerce dala do postýlky víc dudlíku a má u postýlku takovou želvičku, která když se zapne, tak promítá na zeď hvězdičky a může i hrát.
ALe i nám se stává, že nějaký noci prostě hystericky brečí a nedá se utišit

nikkol88
Nováček 9 příspěvků 10.10.14 20:22
@veeeraf píše:
A spí s vámi v ložnici..já nejsem zastánce aby kojenec spal s rodiči v ložnici. Malá u nás spala do 4 měsíců, pak jsem dala postýlku do dětského pokoje a musim říct, že spaní se o 90% zlepšilo. Pak hodně pomohlo když jsem dcerce dala do postýlky víc dudlíku a má u postýlku takovou želvičku, která když se zapne, tak promítá na zeď hvězdičky a může i hrát.
ALe i nám se stává, že nějaký noci prostě hystericky brečí a nedá se utišit

Nespí s námi, spí sama v pokojíčku asi taky od 4 měsíců. Zkoušeli jsme pouštět pohádky, písničky, bílý šum, maximální klid.. Zatím nic. Zuby, si mylsím, to taky nejsou. Nemá ani zduřelá dásna.

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 10.10.14 20:26

@nikkol88 že by období separační úzkosti? Také jí mohou růst zuby… Své děti jsem měla v tomto věku v ložnici. Pokud to pomáhala, spaly s námi v manželské posteli. Sice mne probudily, ale rychle se uklidnily a spaly dál.

Co malé pomůže - dudlík, že ji chytneš za ruku, že je u tebe pod peřinou?

Přeji zas brzy klidné noci :hug:

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 20:28

Přesně tohle jsme u obou synů řešili taky. A taky v 8 měsících. Zabralo přestěhovat do svého pokojíčku, uspávat stylem „dudlík, pusinku, položit, pohladit, popřát dobrou noc a odejít“. Mírný pláč, spíš ten stěžovací, byl OK a chodili jsme tam, jakmile přidali trošku na intenzitě, aby se neprořvali do amoku. Ale postup stejný, jako při uložení do postýlky. Rozhodně nevyndávat ven, ale dát dudlík, položit, popřát dobrou noc a odejít. Opakovat dle potřeby a za dva dny to bylo o sto procent lepší. V noci postup opět stejný. Rozhodně nedávat napít. Dítě si na tu chu´t zvykne hodně rychle a dožaduje se toho pokaždé a často se budí. Nám se osvědčilo položit na boj a dát ruku na spánek nebo na hrudníček a dělat ššš, aby se dítě uklidnilo. Opět můžu potvrdit, že u obou kluků se i tohle noční buzení spravilo během dvou až tří dnů. Důležité je být nekompromisní a hlavně vnitřně v klidu, aby dítě necítilo nejistotu. Nám se to osvědčilo dvakrát a to jsou děti každé úplně jiné a na oba platí něco jiného. Tento přístup zabral na oba a od té doby spíme v pohodě celou noc všichni čtyři.

rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 10.10.14 20:32

Jo jo všechno tohle znám a podle mé zkušenosti nic nepomůže, u nás se to zlepšilo až kolem roku a půl. Tím že syn, který tohle vyváděl spal a stále spí s náma v ložnici se rychleji uklidnil a i my mohli rychleji spát.

Uživatel je onlineLevandulina
Kelišová 6311 příspěvků 21 inzerátů 10.10.14 20:41

Ja neporadim, protoze sama potrebuju poradit.Maly tohle zacal delat, kdyz se naucil stat.Ja ho vecer ale uhoupam na balonu, nebo u prsa.Vim,ze to neni nejidealnejsi, ale pokud jsem ho nedala do postylky uspanyho, tak se hned vymrstil a stal. V noci se budi po dvou hodinach.,dam mu napit a pak vetsinou zas spi.Ale nekdy ho musim nechavat spat u nas v posteli, protoze neni poradne unaveny a v postylce by se hned pretacel. A taky se v noci budi s revem. Prijde mi, ze je to snad nejak v polospanku..

Adebe
Kecalka 181 příspěvků 10.10.14 21:00

To se stava kdyz na dite hodne novych zazitku tak v novi mu to „hlava nebere“ mam to potvrzene od neurolozky…taky jsme to meli

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >