nechce uz skoro nic mlecneho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tony
Nováček 6 příspěvků 27.11.08 23:38
nechce uz skoro nic mlecneho

Ahojte maminy, poradte, malyho od narozeni do 2 let kojime, nikdy nechtel zadny UM, az pred 14 dny jsem na navrh me babicky zkusila kakao s kravskym, a to bylo jedine, co pil, a co mu chutnalo, dokoce rikal mnam mnam, zadny bolesti briska nebyly. Podarilo se mi odstavit bez vetsiho place, takze uz nekojime, ale uz nepije zadne mliko, jogurt musi mit naladu, nekdy LUcinu, ci 2 lzice tvarohu v ovesne kasi, ale ne moc, kase nikdy nechtel, ted mu zachutnal tvrdy syr, ale je to vyjimecne, cili dotaz zni, jak a z ceho pokryt denni davku Ca? Vim o mandlich ci maku, ale to asi nebudeme aplikovat denne. Mel obdobi kolem roku, kdy zboznoval bile jogurty, pak tvarohy s prichuti, termixy a Pribinaky nikdy, sladke moc nemusi, ted vyjimecnepozre sladke jogurty, ale to musi byt fakt 1× za 3 dny extremne vyhladlej. Tekuty mliko zadny. S kojenim jsem si s mlecnou davkou dne hlavu zas tak nelamala, ale ted me to celkem vrta hlavou.

Reakce:

O-LIN-KA
Stálice 82 příspěvků 28.11.08 07:25

Zkousela jsi kakaovy Sunar Premium? My tedy nastesti problemy s mlecnymi vyrobky nemame, dcerka ma rada jogurty, acidofilni mleko i obycejne mleko - to ji davam ale jenom obcas. Nasi denni davku jisti 400 ml zmineneho kakaoveho Sunaru, takze nemusim resit, jestli ma chut na jogurt nebo ne. Tohle „kakalko“ ma moc rada, navic neni vubec sladke jako klasicke kakao. Tvrdy syr je dost slany a nejhure je na tom taveny, ten nema z vyzivoveho hlediska temer zadnou hodnotu a navic je v nem priserny obsah tavicich soli.

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 28.11.08 08:29

Nám MUDr. radila zakysané nápoje (kefíry, Kyšky apod. - plnotučné) a taky je možné zkusit puding - ale když píšeš, že sladké nemusí, tak s pudingem asi taky neuspěješ :cry:

Ještě mne napadá cottage sýr, jestli by u něho neprošel. Mě nejvíce chutná ten od Madety - není skoro slaný a je velmi jemný.

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 28.11.08 12:06

Tony, já kojila dceru do 2,5 let, takže jsem si taky nelámala hlavu s mléčnými výrobky (i když paradoxně dokud jsme kojily, tak je celkem jedla..)… Pak jsme kojit přestaly - jenže ona nikdy jiné mléko nechtěla. Jak píšeš ty, kolem roku jí chutnaly smetanové jogurty, potom nějaké ty smetánky - a pak jako když utne! jediné, co do ní z mléčných produktů dostanu, jsou Kostíci a tavené sýry, takže asi to nejhorší, co je:( Občas si dá Lučinu. Kaše nikdy nejedla, zakysanéá mléka taky ne … naštěstí chodí už druhým rokem do školky a tam funguje dav: Všechny děti pijí kakao nebo mlíčko, tak ona taky (Aspoń mi to tvrdí) Ještěže aspoň tam…

Neporadila jsem, jen ti chci říct, že v tom nejsi sama. Jestli tě otázka vápníku hodně trápí, poraď se s pediatrem, jestli třeba neporadí nějaké preparáty…

Hezký den, Baghira

katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 28.11.08 13:03

ahoj

Já kojila Teri do 17měs jedla hodně jogurt,sýry. Když jsem přestala kojit zkusila jsem cca 7druhů různých UM i ochucené a prostě si to nevezme i kdybych se měla na hlavu stavět. Už jí méně i jogurtů,za den sní kousek sýru,lučiny,nebo sýrovou tyčinku od Kidiba či sýrové lízátko .Občas vypije akrimel nebo kysaná nápoj.

Jak píše Baghira neporadila jsem ti ale opravdu v tom nejsi sama

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 28.11.08 13:55

Ahoj, přísun vápníku z mlíka je u nás dost démonizovanej. Podle některých výzkumů máme vápníku habaděj i bez mlíka, někdy je spíš problém s jeho metabolizováním - i když ho sníš dostatek, tělo ho stejně nevyužije. My taky žádný mléčný výrobky nejíme a jsem v pohodě. Krom člověka žádnej jinej tvor mlíko po ukončení kojení nepije… U dětí často platí, že se instinktivně vyhýbají tomu, co jim nedělá dobře - i když to tak na první pohled třeba nevypadá. Ad preparáty, dobrý je prý vápník, co dělá Weleda. Obyčejný šumivý kalcia zanáší ledviny, jinou službu v těle neprokážou.

tony
Nováček 6 příspěvků 30.11.08 14:40
diky

Diky za rady.
Stav u nas nezmenen - vcera jen 1 Lipanek, pak tvrdy syr 2 platky.
Snad zkusime ten Multisanostol, i kdyz u nej je problem, ze mi tu lzicku nespolkne, jak nesnasi sladky.:-) A do toho, co mi sni - cili maso a event k tomu prilohu testoviny ci ryzi, se mi to nechce michat, i kdyz zkusim, pokud nepujde jinak. JEn dodavam, je zdravej, velkej, vypada na tri, proste ma ted obdobi, kdy nejak neji nic moc.
 T.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >