Syn nechce ve školce jíst a zvrací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 14:42
Nechce ve školce jist a zvrací

Holky jsem ti zas s problémem syn a školka. Už jsem tu zakladala téma a pěkně jste mi poradily.

Syn (3 roky a 7 měsíců) chodí prvně do školy. První týden hrůza, prorval celé dopoledne. Byl minulý týden jen tři dny. Tak jsem se domluvila s ředitelkou na adaptační dny, vyzvedavam ho tak za hodinu a půl. Včera to bylo ok, jak se chystala třída ven, já přišla do šatny a šli jsme domů. Ani jednou nezaplakal. Dnes chtěl do školky, ale… Ráno nechce snídat nic (jen 2 košíčky chleba a u toho se nadavoval jeste) a to jinak snida opravdu hodně. Ve školce na svačinu většinou ji jen ovoce nebo zeleninu. Dnes ale mi učitelka řekla, že se pozvracel. Nutily (to mi řekla doslova) ho ochutnat aspoň kousek chleba s rybí pomazankiou. On nechtěl, prý chtěl jen okurku. Tak s donucením ojedl jen kurku a celé to vyhodil. Pak uz s brekem šli na zahradu a zas tam hrozne plakal. Když jsem učitelce řekla, ať ho raději nenutí, a nechají to na něm, co bude chtít, že nikdy nezvracel, tak mi řekla, že nutí aspoň ochutnat. Já s tím souhlasím, ochutnat, ale podle ní ho donutili toho sníst víc.
Tak jsem ho vyzvedla a prý už do skolky nechce a nechce jíst chleba. Jenže on byl už v 10 úplně slabý, nemohl dojít ani domu a to jsem mu dala aspoň cestou suchý rohlik.
Když neji, je unavený, protivný atd. Kdyby byl do oběda, tak další hodinu a půl by nevydržel… Ani oběd téměř nejedl minulý týden. Už jsem měla naději, že se vše lepší a zas pláč a teď problém s jídlem. Přitom doma sní za dva.
Řešil jste někdo nebo podobného? Mám myšlenky, že si ho nechám ten rok doma, ale co když to bude dělat za rok znovu? Nikdo tam neplace… Školka má 6 tříd po 25 dětech a na té obří zahradě plakal jen on. Už minulý týden nám jedna z učitelek řekla, ať ho nechám poslední dva dny doma. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 22024 příspěvků 10.09.19 14:46

V 10 bez snídaně byl slabý, že nemohl dojít domu? 8o to spíš nějaká nemoc než že by trpěl hlady k smrti. Dohodla bych se ať ho nenutí jíst a chodila do školky dál.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 14:49

@pikola ano, on fakt snida do půl hodiny po probuzení, jinak nefunguje. To, že nechce jíst je určitě psychicky problém kvuli školce. Nemocný není.. Doma snědl oběd a byl zas jak rybička.. Já to mám stejně, ačkoliv vázim.49 kg, musím jist hned co vstanu, jinak jdou na mě mdloby, ale jako fakt :D

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 10.09.19 14:52

Tak ve skolce domluv, at mu pečivo dávají suché.

S adaptaci neporadim, ja mesic stravila ve tride, pak měsíc sedavala v šatně, pak mesic chodila po obede. Mezitim par tydnu doma s nemoci. Dítě mi tam spalo od ledna. Situace ale byla zpusobena nekolkanasobnou změnou personalu ve tride.

Dávej treba tri dny po sobe, dávej si postipne mety, jit domu po svačině, po vycházce, pred obědem, po obede…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 14:56

@Zuzaja děkuji, no u nás nešly ani ty adaptační dny. Nakonec mi pomohla jedna moje známá z učitelek to zařídit. Sedět v šatně ani ve třídě nemůžu, mám ještě batole doma. Bude do oběda pořád, spát tam nebude. Prodlužovat to chci, podle toho jak mi vyjdou vstříc. Mám ale i strach kvůli tomu jídlu. Každý mi říkal, jak děti ve školce ji, když ji ostatní, ale on je práce opak.. Má asi nějaký psychicky blok nebo co.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 14:58

A doma ti jí? Evidentně je úplně vynervovaný, chudák. :,( Jako ty bys s radostí jedla, kdyby ti to z nějakýho důvodu nechutnalo a někdo nad tebou stál a nutil ti to? Asi je jednak ještě hodně ve stresu z neznámého prostředí a druhak, něco mu nejspíš nesedí na školkovém jídle, to se asi nespraví tím, že to do něho někdo nacpe. :roll: Tak důrazně učitelkám vysvětli, že do něj nic cpát nesmí a ho se pokus přesvědčit, že to ještě zkusíte a do jídla (jestli jinak jí normálně) ho nikdo nutit nebude. „on byl úplně slabý“ - hlady fakt za dopoledne neumře, to se uklidni. :mrgreen:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21617 příspěvků 10.09.19 15:09

Víš co, tady záleží, jestli je vynervovaný změnou prostředí (pak bych zvažovala nechat ho ještě rok doma, když jsi na MD) a nebo jeslti je dost chytrý (nebo mu to nějaká dobrá duše řekla), že ví, že jsi doma a tak se snaží prudit, abys ho do té školky už nedávala a mohl zůstat s tebou doma.
Některé děti jsou v tomhle věku nevinné a vypočítavosti nejsou schopné, ale jiné už moc dobře ví, proč a co dělají.
Ale jak na tom je on, to budeš vědět spíš ty než my…
Byl zvyklý na kolektiv už před školkou, chodili ste mezi děti, byl hlídán od babiček, kamarádek, měl si kde zvyknout, že to, že mu nestojíš za prdkou 24/7 neznamená, že zmizíš navždy? :think:

alialiali
Kecalka 486 příspěvků 10.09.19 15:13

Umím si představit, že pokud jí doma hodně a nyní nejí skoro vůbec a není v psychické pohodě, tak se to projevuje unavou, hysterakama, atd.. syn je podobný typ, sní toho taky strašně moc a má to vliv na jeho náladu, energii, do skolky pujde taky pristi rok a bude mu jak tvému synovi…no docela jsi mě vyděsila, radu nemám, když nad tím ted tak premýslím asi ho budu muset zacít zvykat na stravu podobnou ve školce zavčasu…třeba ten chleba s pomazankou, na to on není z domu zvykly, taky by to nejspís nejedl :( a nadavuje se doma ted i treba, kdyz cítí pokadenou plenku mladší dcery :(, i na ulici mu pořád něco smrdí, já když jsem byla malá a chodila do školky tak snídaně pro mě také byly utrpením - pomazanky bleee :(( nastestí se dnes už snad dá s ucitelkama domluvit - at dostává to suché pečivo dokud se psychicky nedá dohromady a pak jak se mu vrátí chut k jídlu tak to začít zkoušet už normální jídlo…drzím palce!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 15:25
@Anonymní píše:
A doma ti jí? Evidentně je úplně vynervovaný, chudák. :,( Jako ty bys s radostí jedla, kdyby ti to z nějakýho důvodu nechutnalo a někdo nad tebou stál a nutil ti to? Asi je jednak ještě hodně ve stresu z neznámého prostředí a druhak, něco mu nejspíš nesedí na školkovém jídle, to se asi nespraví tím, že to do něho někdo nacpe. :roll: Tak důrazně učitelkám vysvětli, že do něj nic cpát nesmí a ho se pokus přesvědčit, že to ještě zkusíte a do jídla (jestli jinak jí normálně) ho nikdo nutit nebude. „on byl úplně slabý“ - hlady fakt za dopoledne neumře, to se uklidni. :mrgreen:

Doma ji krásně, opravdu dost. To nuceni chápu, to se dítě sekne ještě víc. Já vím, že hlady, neumre, ale prostě jak dyl neji, je opravdu mrzutý, nechce ujít ani krok, posedava, nebo chce ležet. Prostě nefunguje.

@Mar__tanka1983 ano na kolektiv byl zvkly od roka a něco. Pořád jsme někam chodili, do mateřského centra, heren, na hřiště. Děti vždy vyhledával a vyhledává pořád. Ve školce ve třídě se s detma hraje, když ví, že hned přijdu. Na zahradě už to pro něj bylo asi dlouho a byl z hladu i protivný. Hlídání máme, krom pár hodin tam jednou za tři měsíce hlidany nebyl. Nefunguji babičky, občas kamarádka pohlidala. Už opravdu i mne to leze na bednu, nevzdalila jsem se od něj na dyl jak tři hodiny. :? @alialiali neboj, třeba to tvůj syn zvládne líp. Myslím, že je to fakt u trochu tím, že jsem pořád s ním. Malému nevadí smrad z plenky od mladšího, právě naopak, i kdyby tu pos.rana plenky hnils, jemu by to ani nevadilo. :mrgreen: Pomazánky dělám často, rybí má nejraději, celkově ryby i jako maso má nejradši. Tak toto nechápu. U nás to bude o psychice. A jak říkáš, fakt je protivný, jak neji. No protivný, knoura, je unavený a nechce spolupracovat. Jinak je hodný, doma se nevzteka, ale chtěl by pořád někde být, což s duhym úplně porad nejde, když i spí a má nějaký režim.

prejeta_zaba
Kecalka 272 příspěvků 14 inzerátů 10.09.19 15:27

A učitelky jsou tam taky první týden, že dělají takové nervy? Čekala bych, že je to napadne, že děti jsou první týdny jak vyorané myši, každá změna je pro ně nová a to jídlo pro někoho může taky být pořádná změna. To mi neříkej, že se tím ještě nesetkaly. Proč ho do toho nutí? Vždyť ty pomazánky nenávidí skoro každý. Fuj, když si na to vzpomenu, pomazánka z kdečeho a k tomu teplé mlíko. :poblion: A to prosím nejsem vybíravá a nejsem malý dítě někde poprvé bez maminky. :roll: Ještě něco jiného je chleba s medem třeba, ale z rybí pomazánky se mu klidně mohlo udělat šoufl už z toho smradu… A když připočtu ten stres z nového prostředí a sám bez rodičů… Tak to si učitelky můžou dovolit „nutit“ až když eliminují ty stresy okolo a ne 4. den, ne? :nevim: Nehledě na to, že na málokoho nějaké nucení zabere, to jim tam musí někdo zvracet denně. :roll:

klenice
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 10.09.19 15:28

Vytrvala bych se skolkou dle dohody, rano bych vstala driv a udelala poctivou snidani, neco, co ma moc rad (i kdyz to treba neni uplne koser)…treba palacinky, aby se 100% najedl do syta a nebudes resit stres u snidane s chlebem. Ve skolce bych durazne pozadala, at ho nenuti, ani chutnat..hlady neumre a at se sam rozhodne, zda chce jist. Ucitelky at ho pobidnou, pobidnou podruhe, s poslednimi odchazi…zadny VIP pristup, ale nenutit, at nema stres..casem sam ochutna. At najezeny nebo ne, ale bez stresu. Ver, ze nejsi jedina, kdo ma takove dite a nektere bohuzel pri natlaku zvraci a to nikdo nechce. V klidu pozadej ucitelky o spolupraci a ono si to sedne. Znam to vic nez dobre :kytka:

prejeta_zaba
Kecalka 272 příspěvků 14 inzerátů 10.09.19 15:32

Aha, už to čtu, ryby zná a má rád… No tak to je nějaký vzdor nebo stres. To snad přejde, byl zvyklý, že tě má pořád za zádama a je to pro něho obrovská změna. Ono je něco jinýho jít na hodinu do mateřského centra a držet se mámy za sukni a pak jít někam sám na skoro celý den. Dávala bych ho postupně a pořád zdůrazňovala ty pozitiva, že má kámoše a nové hračky a paní učitelka s nimi bude zpívat nové písničky…A odpoledne zase budete spolu a budete se na sebe těšit a snad tomu přijde na chuť. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 15:32

Holky, ještě dotaz mimo téma prosím. Syn bude mít svátek, nosí se něco, nebo nosíte do skolky? A co taj třeba? Teď se řeší porad zdravá výživa, tak sladkosti asi neradi vidí, nebo jo? :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 15:37

@prejeta_zaba přesně… No nutila ho ta, která je tam teď poprvé. Je to asistentka pro nějakého opozdeneho chlapečka. Pomáhá i s ostatními dětmi. Na pití mají 3 druhy - vodu, čaj a mléko nebo kakao. Mléko ani kakao nepije, tak si nacepuje, co chce. A jeste ovocny talir, to si vždycky s chutí dá. Už jsem ji to říkala, ať ho nenutí. @klenice No vstává o hodinu dřív a snídani mu chystám, co má rád. Už proto, že ví, že jde do skolky, tak moc jist nechce. :roll: snad to bylo nedorozumění. On si už i minulý týden ublinkl při svačině. To ale prý jedl jen ovoce

klenice
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 10.09.19 15:44
@Anonymní píše:
@prejeta_zaba přesně… No nutila ho ta, která je tam teď poprvé. Je to asistentka pro nějakého opozdeneho chlapečka. Pomáhá i s ostatními dětmi. Na pití mají 3 druhy - vodu, čaj a mléko nebo kakao. Mléko ani kakao nepije, tak si nacepuje, co chce. A jeste ovocny talir, to si vždycky s chutí dá. Už jsem ji to říkala, ať ho nenutí. @klenice No vstává o hodinu dřív a snídani mu chystám, co má rád. Už proto, že ví, že jde do skolky, tak moc jist nechce. :roll: snad to bylo nedorozumění. On si už i minulý týden ublinkl při svačině. To ale prý jedl jen ovoce

To nedorozumeni s asistentkou vyres, at se to neopakuje. Ja jsem jednou udelala (bohuzel) neskutecnej vitr kvuli frankfurtske polevce, kterou syn nechtel- neji parky, p. ucitelka to do nej na silu narvala, on se pozvracel a jeste mi odpo tvrdila, ze se polil polevkou…proto to spinave tricko. :cert: stresem se mi klepal a brecel od toho obeda do 19.h vecer..jsem videla rude. Takze poctiva snidane a nenutit!!! Diteti pred ucitelkou potom rict, ze jste si promluvily, ze to bylo neforozumeni a ze uz jej NIKDY nutit do jidla nebude, at to slysi uca i syn.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama