Nechceme jím dávat svatební dar

Anonymní
28.4.21 15:38

Nechceme jím dávat svatební dar

Ahoj, manželův bratr se má v září ženit, není to na 100%. Na svatbu jít i když nechceme musíme, kdyby jsme nepřišli, nepřijde ani tchán. Manžel se švagrové zeptal co chtějí jako svatební dar. Řekla že chce peníze, manžel jí peníze dávat nechce a nechce jí dávat ani nic jiného, já jim sice taky nic dávat nechci. Ale zároveň nechci ještě víc poškodit rodině vztahy… Jak byste vzali kdyby vám rodina/přátelé nic nedali? Nebo by vám popřípadě dali jen nějakou maličkost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
201
28.4.21 15:40

Přišlo by mi trapné nic nedat a dát peníze je dnes normální věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
28.4.21 15:41

Svatební dar není povinnost.. My jsme taky od některých hostů dostali maličkosti, jako například prázdné svatební fotoalbum, bonbóny s našimi jmeny a datem svatby, kasičku.. A určitě jsme na nikoho naštvaný nebyli, i kdyby nam nedali nic.. Největší dárek pro nás bylo, že přišli a užili si to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 15:41

@Umík Díky za názor, ale na dotaz si mi neodpověděla…

• Citovat
  • Nahlásit
49627
28.4.21 15:42

Proč nechcete dát peníze, kór když si o ně řekli? Bylo by mi trapný jít na svatbu a nic novomanželům nedat. Takové chování by mi přišlo dost vyčůrané, aneb jak se zadarmo najíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.21 15:42

@Letynka16 Díky :kytka: něco takového jsem potřebovala šlyšet.

• Citovat
  • Nahlásit
20953
28.4.21 15:43

Kdyby mi dali maličkost proto, že víc nemůžou, vůbec by mi to nevadilo. Kdyby se mě před tím zeptali, já jim odpověděla a nedostala nic, tak bych si pomyslela něco o buranech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
28.4.21 15:44

Co bych delala? Myslela si, ze jsou burani. Pokud se zastitujete rodinnymi vztahy, je slusnost dat dar a respektovat prani novomanzelu.
Ja bych se hanbou propadla. Zadny dar ci malickost se akceptuje jen u nekoho, kdo je ve financne slozite situaci.

Příspěvek upraven 28.04.21 v 15:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
28.4.21 15:45
@lucenka píše:
Proč nechcete dát peníze, kór když si o ně řekli? Bylo by mi trapný jít na svatbu a nic novomanželům nedat. Takové chování by mi přišlo dost vyčůrané, aneb jak se zadarmo najíst.

Promiň, ale vyloženě si říkat o peníze je taky docela vyčůraný.. Co když těch peněz má nekdo málo? Tak je přece lepší koupit nějakou hezkou maličkost, než dát do obálky dvoustovku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3360

Proc se ptáte, co chtějí, když nechcete nic dát? Peníze jsou klasika, to by vas litr zruinoval? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@lucenka Máme k tomu svůj důvod… Jíst ostatně nic nemusíme, nebo si sebou můžeme vzít nějaké jídlo z domova, nebo si klidně můžeme něco objednat, možností je spousta :think:.

• Citovat
  • Nahlásit
2250

K tem vztahum nic neuvadis..uz to, ze na svatbu nechcete, ale musite, je dost hruza… kazdopadne, ja jsem necekala od sestry, ani od svagrovy vubec nic..vlastne jsem od nikoho necekala nic..sestra a svagrova pomahaly kolem svatby dost, nic bych si od nich nevzala..od rodicu bylo hezke, ze nam dali penize, i od pratel, kteri nam darem na svatbu „prispeli“… ale to je za me, ja vubec nevim, co jsou svagrovic zac a jestli budou nasra..ny neno ne :nevim: i takovi jsou lidi :nevim: navim, jak to manzelovi rekla..jestli treba „nic nam nedavajte..no kdyz na necem trvate, tak budem nejradsi za penize“ nebo „dejete nam penize“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1386
28.4.21 15:46

Pokud bude oběd a občerstvení, tak by mi bylo trapné nic nedat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
28.4.21 15:47
@Letynka16 píše:
Promiň, ale vyloženě si říkat o peníze je taky docela vyčůraný.. Co když těch peněz má nekdo málo? Tak je přece lepší koupit nějakou hezkou maličkost, než dát do obálky dvoustovku..

Pak se ovsem nemaji ptat, co by si prali.

@Anonymní píše:
Ahoj, manželův bratr se má v září ženit, není to na 100%. Na svatbu jít i když nechceme musíme, kdyby jsme nepřišli, nepřijde ani tchán. Manžel se švagrové zeptal co chtějí jako svatební dar. Řekla že chce peníze, manžel jí peníze dávat nechce a nechce jí dávat ani nic jiného, já jim sice taky nic dávat nechci. Ale zároveň nechci ještě víc poškodit rodině vztahy… Jak byste vzali kdyby vám rodina/přátelé nic nedali? Nebo by vám popřípadě dali jen nějakou maličkost?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1386
28.4.21 15:47
@Anonymní píše:
@lucenka Máme k tomu svůj důvod… Jíst ostatně nic nemusíme, nebo si sebou můžeme vzít nějaké jídlo z domova, nebo si klidně můžeme něco objednat, možností je spousta :think:.

Tak to by byl trochu trapas. To fakt radši nechoďte.
Já bych teda aspoň dala nějakou blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat