Nechci, aby jezdil na motorce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 03:45
Nechci, aby jezdil na motorce

Jake byste pouzili jine argumenty nez, ze mame spolu deti a opravdu se bojim, aby se mu na motorce neco nestalo. Bala jsem se vzdycky, verim, ze jezdi bezpecne, ale neverim ostatnim (nekdo ho prehlidne, blba nahoda atd.) a nasledky jsou devastujici. Bojim se o nej a bojim se take, ze ja deti sama neuzivim, muj plat je ctvrtinovy oproti manzelovemu. Jsem tolerantni, doted jsem se drzela, ale moje argumenty nezabiraji. Ja se taky omezila ve spouste veci kvuli rodine (prace, zdravi mam v haji, volny cas skoro nula), takze si myslim, ze nechci zas tak moc. Nejezdi nejak moc, ale opravdu bych si oddychla, kdyby motorka doma nebyla. :-(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
lucenka
Hvězda diskuse 35634 příspěvků 14.03.19 03:48

To bys ho nesměla pustit na krok z domu. A i doma by se mu něco mohlo stát. Nech mu jeho koníček. Stejně by na ní kdyžtak jezdil tajně. A naopka ty se začni věnovat i sobě a svým koníčkům, abys přišla na jiné myšlenky a nevymýšlela blbosti ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 04:00

Diky za odpoved. Pro me to blbost neni. Uz jednou se vysekal, a to mel stesti, ze se nic nestalo, jako vazneho. Dekuji ti tez za peci o muj volny cas. Jiste o mne a nasi rodinne situaci vis hodne, kdyz mas dojem, ze si muzu jen tak odskocit…

lucenka
Hvězda diskuse 35634 příspěvků 14.03.19 04:33
@Anonymní píše:
Diky za odpoved. Pro me to blbost neni. Uz jednou se vysekal, a to mel stesti, ze se nic nestalo, jako vazneho. Dekuji ti tez za peci o muj volny cas. Jiste o mne a nasi rodinne situaci vis hodne, kdyz mas dojem, ze si muzu jen tak odskocit…

sama píšeš, že volný čas máš skoro nula. Tak na tom zapracuj a věnuj se sobě. Jeho nezměníš, akorát když mu to budeš zakazovat, tak to bude dělat tajně nebo tě vymění za nějakou jinou, která mudo toho nebude kecat.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 14.03.19 04:53

Já tě teda chápu, motorkáře mám v blízkém okolí čtyři. Dva bez nehod, jeden se vysekal že to odnesl jen pohmozdeninami a sedranou kůží. A ten poslední dostal smyk, skončil na vozíku a už se několikrát pokusil o sebevraždu. Nemohla bych být s motorkářem právě kvůli tomuhle klukovi, prostě z toho nemám dobrý pocit. Každopádně pokud už sis ho tak našla, tak mi nepřijde fér mu to teď zakazovat. :nevim: asi bys to spíš měla zpracovat v sobě, ono třeba můj chlap jezdí autem do práce několik desítek kilometrů po dálnici, za poslední čtyři roky měl tři nehody, vždycky šlo jen o kosmetickou vadu na autě, ale stejně s každou další nehodou mám o něj o něco větší strach. A nikdy to nebyla jeho chyba, prostě smůla. Strach mám pokaždé když odjíždí, obzvlášť v zimě, když je tma nebo v dešti, ale jsem s tím srovnana a přece mu nezakazu jezdit do práce nebo kamkoliv jinam. A lucenka má výjimečně pravdu, stát se mu může něco i doma. Znala jsem mladého kluka, co se utopil v létě při koupání, asi křeč. No ale přece kvůli tomu neprestanu plavat :nevim:

1mila2
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 14.03.19 04:55

Neudelas s tim stejne nic, pokud on nechce. Zakazovat nema cenu. Jestli ma dobrou pojistku, tak deti uzivis a jako argument je to k nicemu.

mau-mau
Závislačka 3657 příspěvků 14.03.19 05:20

Motorsport je z hlediska bezpečnosti v dnešním provozu už zcela jinde, než kde býval před 20 a více lety. Provoz je mnohem větší a silnic tedy moc nepřibylo. Já si rozhodně nemyslím, že je to koníček jako každý jiný, ale že je to fakt hazard se životem. Můj manžel neseděl na motorce asi nikdy a kdyby s tím jednou přišel syn, budu šílet. Snažila bych se ho asi spíš přesvědčit vymýšlením jiných aktivit, které by ho lákaly minimálně stejně jako motorka, aby o ní ztratil zájem. Pláčem to asi nepůjde, rozumné argumenty nevim, jestli zabírají :think: Jo a životní pojistku určitě aby měl.. Ale to asi má, to už má kdekdo :palec:

Osmdesátsedmička
Stálice 64 příspěvků 14.03.19 05:57

Proto jsem nikdy nechtěla chlapa motorkáře… Bohužel jestli už jezdil, když jste se poznali, nic s tím asi neuděláš. :roll:

ady01
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 14.03.19 06:13

Životní pojištění,neuděláš s tím nic,jedině věkem to třeba přehodnotí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 06:18

Neuděláš nic. Mně se zbláznil chlap před 2 lety. Štve mě to, protože motorkáře jsem nechtěla a motorek se bojím. Bohužel už teď je mi jasné, že mladší syn do toho půjde taky. Je to v povaze. Mladší taky potřebuje vzrušení a adrenalin.
Kdysi taky dělal nebezpečné věci, ale z mého pohledu to bylo méně rizikové.
Zkoušela jsem hodně věcí, ale nepomohlo nic.

Mava
Generální žvanilka 24878 příspěvků 14.03.19 06:21

Taky jsme jezdili, oba. Před 4 lety jsme ji prodali. Já se začla bát. Když jsme odjížděli a děti nám mávaly, řikála jsem si, snad se vrátím.
Argument pro prodej byl nedostatek času na vylety na moto. Taky jsme chtěli druhé auto a prachy se hodily. Muže to teď občas mrzí, mě ne. On si to konpenzuje motocrosovou a lita po polnačkách. ALE líta se synem a ten už si chce za rok dèlat řidičák na moto. Nevím jak to dopadne, nadšená z toho nejsem.

catchthem
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.19 06:40

No, auto je nebezpečné taky, chlastat taky všichni chlastaji a to je zase blbé pro játra a jiné věci. Lidi špatně jí. Jezdí na kole nebezpečně po cestách. Skáčou do vody. Chodí sami po nocích po ulicích ať už z diskotéky nebo práce. Jezdí do zahraničí na dovolené, létají letadlem, dělají nebezpečné práce (ale ta to jsou prachy a tak už se až tak nechce zakazovat) … Ale ta motorka je prostě pořád strašák :-D a je roztomilé si myslet, že jiná aktivita přinese motorkáři uspokojení na stejné úrovni. Pokud jezdil při vašem seznámení, těžko něco uděláš. Taky znám motorkáře, co leží neustále někde na zemi, pak jsou takoví, co jezdí pro sebe a nepotřebuji jezdit na limitu aby dobře vypadali. Je to o hlavě. Jezdím autem i na moto a klepu, že jsem neměla nikdy žádnou nehodu. Ale mě nevadí, když mi někdo řekne, že to v zatáčce neklopim jak na okruhu a autem jezdím v rámci legálních rychlostí.

Aamanda
Kelišová 5623 příspěvků 1 inzerát 14.03.19 06:51

Čím víc ho budeš přesvědčovat, tím víc mu polezeš na nervy a uzavře se před tebou. Motorky to je životní styl, neznám nikoho, kdo by se motorky jen tak vzdal s argumentem že je to příliš nebezpečné.
Já bych zase nechtěla chlapa bez motorky, miluju ten pocit sedět za chlapem na motorce a užívat si jízdu :kytka: . Máme tři děti a samozřejmě trochu strach mám, ale nepřipouštím si to, nepřemýšlím nad tím. To bych musela takhle rozebírat úplně všechno - že nedávno srazilo auto na přechodu pro chodce dítě, že můžeme kdekoliv chytit meningokoka apod.
A ano, syna mám taky a předpokládám že ani jemu motorky neuniknou, ostatně máme jich doma tolik, že to ani není možné.

sturnus_vulgaris
Echt Kelišová 9381 příspěvků 14.03.19 06:51
@Anonymní píše:
Jake byste pouzili jine argumenty nez, ze mame spolu deti a opravdu se bojim, aby se mu na motorce neco nestalo. Bala jsem se vzdycky, verim, ze jezdi bezpecne, ale neverim ostatnim (nekdo ho prehlidne, blba nahoda atd.) a nasledky jsou devastujici. Bojim se o nej a bojim se take, ze ja deti sama neuzivim, muj plat je ctvrtinovy oproti manzelovemu. Jsem tolerantni, doted jsem se drzela, ale moje argumenty nezabiraji. Ja se taky omezila ve spouste veci kvuli rodine (prace, zdravi mam v haji, volny cas skoro nula), takze si myslim, ze nechci zas tak moc. Nejezdi nejak moc, ale opravdu bych si oddychla, kdyby motorka doma nebyla. :-(

Rozumím Ti.
Dokud lidi nemají děti, je to jiné. Taky bych měla strach, co se mnou/s ním/s námi bude, kdyby se mu něco stalo.
Další věc je, co když to okoukají děti (kluci)? Přeci jen je rozdíl, když na motorce jezdí dospělý chlap, který už snad má něco v kebuli, a čerstvý adolescent, který potřebuje machrovat před kamarády a před holkama.

Určitě řešení je uzavřít pojistku pro případ smrti na nějakou pěknou částku. Ale samozřejmě je to řešení, které jen sanuje negativní následky, a to ještě zpravidla ne kompletně.

Šarlota4
Extra třída :D 10803 příspěvků 14.03.19 07:09

Pojistku a donutila bych ho koupit airbag na motorku. Mam kolem sebe dost motorkaru, vcetne manzela, ale to je proste vasen.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama