Nechci, aby šla dcera na gymnázium, ona chce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 17:07
Nechci, aby šla dcera na gymnázium, ona chce

Jdu si pro názor, jak to vidíte, co byste dělaly na mém místě. Mám dcerku v páté třídě, je premiantkou, samé jedničky v pohodě, no a ona chce jít na osmileté gymnázium. Rozmlouvala jsem jí to, ale chce, takže máme dohodu, že zkusí přijímačky a pak se rozhodneme. Připravuje se, cvičné testy píše přes 40 bodů, má tam výsledky z krajských olympiád na další extra body, takže pokud se nestane nějaký extra zkrat, tak se s velkou pravděpodobností dostane. Ale já prostě nechci, aby tam šla. Jednak dělá závodně sport, který jí zabírá hodně času, pak je také taková na sebe náročná. Prostě musí být nejlepší, všechno mít tak nějak precizně, když něco nejde, tak jí to rozhodí. Co když to na tom gymplu už nepůjde tak snadno. Takhle má to své v pohodě, bez přípravy, bez nějakého extra snažení, není problém, když v týdnu trénuje a dojede domů až po sedmé. Říkám jí ty argumenty, ale ona chce jít na gymnázium. Co dělat?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

-Evka-
Závislačka 3583 příspěvků 18.03.18 17:15

A proč to nezkusit?

Dítě nyní chodí do primy a nezdá se mi, že by toho mělo více. Spíše se mi u nich více líbí způsob učení než je nyní provozován na bývalé ZŠ.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 18.03.18 17:15

Nechat jí rozhodnout si o své životě sama? 8o

Aspera
Generální žvanilka 20035 příspěvků 1 inzerát 18.03.18 17:15

A chce tam jít kvůli sobě nebo jde nějaké dobrá kamarádka a ona jí nechce ztratit.
Osobně bych jí řekla argumenty proč se mi to nelíbí, ale rozhodnutí je na ní. Já jsem taky proti gymplům, ale kdyby děti přišly s tím že chtějí, tak ať si jdou. V případě nouze se může vrátit na základku.

vjerunqa
Závislačka 2851 příspěvků 18.03.18 17:18

Nechala bych to na ní. Ví, co chce. Hlasuji pro gympl.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9139 příspěvků 18.03.18 17:21

Gympl je rozhodne plus. Co je špatného na tom, ze se bude muset více snažit? O to víc se naučí. Ja naopak doufám, ze kluci jednou budou mít o gymnázium také zájem

Lellii
Povídálka 15 příspěvků 18.03.18 17:22
stejný příběh

Ahoj, měly jsme stejný příběh…
V páté měla samé, žádné učení, vše bez potíží. Ale protože je dcerka hlava beraní, na gympl šla a počáteční cca půlroční entuziasmus vystřídalo mraky učení, samostatných projektů, referátů, prací, v podstatě středoškolský model. Klavír, který ji bavil jde pomalu ale jistě úplně bokem. Přijde mi, že víceletá gymnázia jsou nevím proč moderní záležitostí vytvořenou jakousi mylnou představou něčeho víc, namísto prodloužení dětství se z desetiletých dětí stanou plnohodnotní studenti a místo běhání venku sedí a jen se učí…

Samarlenka
Kecalka 197 příspěvků 18.03.18 17:23

Nechala bych ji se rozhodnout kam sama chce. Byla jsem jako dítě stejná jako ona, premiantka aniž bych proto musela hnout prstem a ukrutně jsem se ve třídě nudila, protože se pořád čekalo na ty pomalejší a přizpůsovovala se jim výuka. Na gympl se nás hlásilo ze třídy 10 a dostala jsem se jen já. Ano známky se trochu zhoršily a už to nebylo zadarmo, ale i s kolektivem jsem si pak lépe rozumněla, když jsme si byli rozumově blíže. Ono na té základce ty vztahy s premianty nejsou nic moc, ostatní těžce nesou, když se člověk na super známky nemusí snažit a jste pro ně za šprty- pubertou se to ještě zhoršuje. Pro mě gymnázium rozhodně bylo vysvobozením, tak bych zkusila zjistit, jestli to dcera nemá podobně. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 17:24
@Aspera píše:
A chce tam jít kvůli sobě nebo jde nějaké dobrá kamarádka a ona jí nechce ztratit.
Osobně bych jí řekla argumenty proč se mi to nelíbí, ale rozhodnutí je na ní. Já jsem taky proti gymplům, ale kdyby děti přišly s tím že chtějí, tak ať si jdou. V případě nouze se může vrátit na základku.

No, tajně si myslím, že je v tom láska, kluk právě z těch tréninků, z jiné školy, co se také hlásí na gymnázium. Navíc v případě nouze se vrátit nepůjde, to by jí srazilo velmi, je dost cílevědomá. Jenže je taky tak nějak psychicky neodolná. Z každé dvojky, a že třeba za loňské pololetí jich dostala ze všech předmětu dohromady 4, je vykolejená ještě týden, stále to dokola řeší, dokud za ní nemá x jedniček není v pohodě. Každý stres okolo školy jí vykolejí.

beranek1
Extra třída :D 11251 příspěvků 18.03.18 17:26

Máme stejnou situaci, dcera se taky ve škole nudí, je perfekcionistka…na gympl se hlásí, jestli půjde, necháváme na ní.

prejeta_zaba
Stálice 93 příspěvků 9 inzerátů 18.03.18 17:26

Rozhodně ji nechat na gympl jít 8o sama jsem prošla osmiletým a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí mého života! Ale samozřejmě záleží na sto dalších okolnostech, které ji tam potkají. Rozhodně bych jí v tom nebránila! Za mě argument, že dělá sport je úplně mimo - to se tím sportem bude jednou živit nebo co? Sport má být koníček a pokud jí učení jde tak pravděpodobně jednou půjde na výšku, na které je z gymplu velmi dobrá příprava.

ugluk
Hvězda diskuse 41816 příspěvků 18.03.18 17:28

No, z pohledu někoho, kdo zvládal základku levou zadní, musím říct, že pro mě byl víceletý gympl vysvobozením. Ono to mít všecko v pohodě, bez přípravy a bez extra snažení není zrovna dobrá průprava pro život. Předpokládám, že pak chce jít někam na vejšku (samotný gympl je na houby) a je-li tak ambiciózní, tak asi ne na žádnou, kterou by dávala levou zadní, takže se stylem „mám všecko zadarmo“ by pak dost narazila. Když se je teď schopná intenzivně připravovat na zkoušky, proč by pak nebyla schopná se připravovat na drsnější výuku? A že tak intenzivní jako příprava na zkoušky to nejspíš nebude. Pokud sama přesně ví, co chce, a jde si za svým a něco pro to dělá, nechala bych rozhodnutí zcela na ní.

Limi123
Závislačka 2622 příspěvků 18.03.18 17:28

Myslim, ze

1. pokud je premiantka, tak by jit mela. Umozni ji to dalsi rozvoj. V dnesni dobe jde na gymnazium vetsina sikovnejsich deti a na ZS zbyva… no, ten zbytek
  1. nikdy nedela dobrotu, kdyz o vzdelani deti rozhoduji rodice. Pokud toto rozhodnes ty, muze se ti stat, ze ti to bude v dospelosti vycitat a muze vam to dost pokazit vztah.

Toto si musi uz dcera rozhodnout sama, ty ji muzes maximalne poradit, ale rozhodnuti je na ni.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 18.03.18 17:28

Podpořila bych jí, když tam touží jít, ale snažila se spíš pracovat na tom perfekcionismu, aby se tolik nezaměřovala na to, aby byla dokonalá. To se mi zdá důležitější.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 17:29
@Samarlenka píše:
Nechala bych ji se rozhodnout kam sama chce. Byla jsem jako dítě stejná jako ona, premiantka aniž bych proto musela hnout prstem a ukrutně jsem se ve třídě nudila, protože se pořád čekalo na ty pomalejší a přizpůsovovala se jim výuka. Na gympl se nás hlásilo ze třídy 10 a dostala jsem se jen já. Ano známky se trochu zhoršily a už to nebylo zadarmo, ale i s kolektivem jsem si pak lépe rozumněla, když jsme si byli rozumově blíže. Ono na té základce ty vztahy s premianty nejsou nic moc, ostatní těžce nesou, když se člověk na super známky nemusí snažit a jste pro ně za šprty- pubertou se to ještě zhoršuje. Pro mě gymnázium rozhodně bylo vysvobozením, tak bych zkusila zjistit, jestli to dcera nemá podobně. ;)

to je pravda, jsou tam tři holčiny, co se jí jakoby posmívají a dělají z toho jejího prospěchu jakoby její negativní vlastnost a když kdykoliv udělá chybu, tak je z toho hned radosti, jako že se ona dokonalá sekla. Zatím z toho tedy trauma nemá, nebo to alespoň neříká, jen konstatuje, co zase ty tři hvězdy říkaly a reagovaly. Jenže ona je taková fakt neodolná, každý neúspěch, jako ale bavím se o neúspěchu, že v krajském kole anglické olympiády byla druhá, jí na strašně dlouho rozhodí. Cokoliv se ve škole stane, že neví, a ani to nemá vliv na známky, tak je z toho hotová, studuje to téma pak nesmyslně obšírně. Mám prostě strach, co bude dělat na gymplu, který není základka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama