Nechci aby syn chodil ve školce spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 25.07.19 21:19
Nechci aby syn chodil ve školce spát

Ahoj, jsem bezradná. Syn má 2,5 roku, pracuji, chodí do soukromé školky dvakrát týdně. Úterky a čtvrtky se ale u nás staly hororovými dny. Se mnou doma už syn spát po obědě nechodí. Ve školce nakonec z nudy usne a pak když ho uložím v osm, řádí jak černá ruka, budí sestru - budoucí prvňačku, takže je to bude brzo neúnosné, bude se potřebovat do školy vyspat - ona by zas ze žárlivosti nezvládla, kdybych ho ukládala později než ji - ona chce spát a on v pokoji křičí, bouchá do stěny, běhá do pokoje za ní, otravuje ji, otravuje nás a dneska už to skončilo plácnutím přes zadek a řevem protože jsem hotová, jsme doma na pokraji rozvodu pomalu, protože na náš čas od osmi hodin jsme teda bývali hodně vysazení…ale ve školce nechce paní učitelka syna nechat si hrát:( Jaké zkušenosti s tím máte vy? S dcerou neznám, ta přestala spát v roce a půl po obědě, do stejné soukromé školky chodila taky, ale nikdy neusnula, takže problém nebyl…no a co je horší, ve státní školce u nás museli ležet i předškoláci…jestli mi do pěti let bude po obědě usínat, a to od září každý den, můžeme to doma asi rovnou zabalit? Nebo jak řešíte dítě co půl desáté, deset nespí, když třeba chcete film, víno, masáž, sex, povídání, společenské hry s manželem? Chtěla jsem jít pracovat na celý úvazek, ale tohle bych denně nedala, to by mě vezli do cvokhousu? Vím že to asi moc řešení nemá, ale třeba kdybych se ujistila, že v soukromých školkách bývají vstřícnější, šla bych si po tom požadavku trochu razantněji?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 31 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23467 příspěvků 25.07.19 21:25

@Rezii máme to s mladším a u něj je totálně jedno, jestli jde spát po obědě nebo nejde, stejně většinou do půl desátý vylejzá. Neřeším to. Chci po něm, aby byl v pokojíku a byl potichu, protože starší spí. Pokud je to opravdu neunosný, přesunu ho k nám do postele, kde většinou usne…

Pavlahar
Kecalka 116 příspěvků 25.07.19 21:25

Ahoj. Tak dcera taky chodila do soukromé, kde usnula. Doma mi už taky nespavala. Paní učitelku jsem prosila, jestli by ji nechávala spát max. půl hodky. Zbytečně. Dcera mi pak usinala v 11 a já chcipala. Každopádně jiná školka nepřišla v úvahu a paní učitelka ji prostě nebudila. Za ty prachy… :zed:

Lychee13
Závislačka 3250 příspěvků 25.07.19 21:26
@Rezii píše:
Ahoj, jsem bezradná. Syn má 2,5 roku, pracuji, chodí do soukromé školky dvakrát týdně. Úterky a čtvrtky se ale u nás staly hororovými dny. Se mnou doma už syn spát po obědě nechodí. Ve školce nakonec z nudy usne a pak když ho uložím v osm, řádí jak černá ruka, budí sestru - budoucí prvňačku, takže je to bude brzo neúnosné, bude se potřebovat do školy vyspat - ona by zas ze žárlivosti nezvládla, kdybych ho ukládala později než ji - ona chce spát a on v pokoji křičí, bouchá do stěny, běhá do pokoje za ní, otravuje ji, otravuje nás a dneska už to skončilo plácnutím přes zadek a řevem protože jsem hotová, jsme doma na pokraji rozvodu pomalu, protože na náš čas od osmi hodin jsme teda bývali hodně vysazení…ale ve školce nechce paní učitelka syna nechat si hrát:( Jaké zkušenosti s tím máte vy? S dcerou neznám, ta přestala spát v roce a půl po obědě, do stejné soukromé školky chodila taky, ale nikdy neusnula, takže problém nebyl…no a co je horší, ve státní školce u nás museli ležet i předškoláci…jestli mi do pěti let bude po obědě usínat, a to od září každý den, můžeme to doma asi rovnou zabalit? Nebo jak řešíte dítě co půl desáté, deset nespí, když třeba chcete film, víno, masáž, sex, povídání, společenské hry s manželem? Chtěla jsem jít pracovat na celý úvazek, ale tohle bych denně nedala, to by mě vezli do cvokhousu? Vím že to asi moc řešení nemá, ale třeba kdybych se ujistila, že v soukromých školkách bývají vstřícnější, šla bych si po tom požadavku trochu razantněji?

Sama píšeš, že syn nevydrží ležet v klidu a dělá bordel. Takže by rušil ostatní děti, které spát chtějí. To jsou prostě pravidla školky, ať už soukromé, nebo státní. U nás si taky ani předškoláci nemůžou hrát, musí odpočívat, klidně s knížkou, ale potichu.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 25.07.19 21:26

Starší dcera státní školka ležet museli aby nerušili ostatní děti ale měli puštěnou pohádku takže se mohli dívat. Mladší je v soukromý školce dětí se ptají jestli chtějí spát a mají instrukce od rodičů takže když rodič řekne dítě spát půjde tak jde spát, pokud instrukce od rodičů nemají a dítě spát nechce tak si hraje v místnosti vedle jen je tlumí aby nebyli hlučný a nerušili spící děti

tajnaorient
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 25.07.19 21:26

Mám to podobně, děti mi prostě nespí!!! Tak mám zatím práci na poloviční úvazek, ale dcera už půjde do školy a malého budu muset naučit spát, ten bude vyvádět, taky nechápu proč si prostě nemůže hrát, školku miluje, ale jakmile řeknu, že tam bude spát tak brečí že nepůjde :roll:

chaela
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 25.07.19 21:31

Nešlo by jinak si rozložit úvazek v práci? Že by místo dvou celých dnů chodil 3 nebo 4 dny jen do oběda? Jinak u nás ve školce se spát prý nemusí. Mají povinné 45 min ležet (údajně nařízení z hygieny) a kdo neusne, jde si pak v tichosti hrát. Ale učitelka říkala, že po pár dnech si všichni zvyknou a usínají i ti, kteří normálně doma nespí. I to je jeden z důvodů, proč tam syna nenechávám, dokud nemusím. Vypadalo by to potom u nás podobně. Mladší teď půjde taky na dva dny do soukromé a taky jen na dopoledne. Pokud se nedá domluvit s učitelkama, tak asi nezbyde nic jinýho, než to přežít nebo ho tam nedávat / dávat jen na dopoledne.

blobfish
Závislačka 4814 příspěvků 25.07.19 21:33

A co se na to dívat pozitivně? Syn tráví čas ve školce a tu dobu, o kterou půjde díky odpolednímu spaní později spát, můžete využít společně. Tak jsem to aspoň měla já, byla jsem fakt ráda, že po příchodu ze školky to není jen chvíli pohrát - večeře - umýt - spát. Mohli jsme si po večeři v klidu celá rodina zahrát nějakou hru, četli jsme si, povídali… mimochodem, kdyby syn ten odpolední spánek vůbec nepotřeboval, tak by neusnul ani z nudy.

ivašot.
Echt Kelišová 8422 příspěvků 25.07.19 21:37
@blobfish píše:
A co se na to dívat pozitivně? Syn tráví čas ve školce a tu dobu, o kterou půjde díky odpolednímu spaní později spát, můžete využít společně. Tak jsem to aspoň měla já, byla jsem fakt ráda, že po příchodu ze školky to není jen chvíli pohrát - večeře - umýt - spát. Mohli jsme si po večeři v klidu celá rodina zahrát nějakou hru, četli jsme si, povídali… mimochodem, kdyby syn ten odpolední spánek vůbec nepotřeboval, tak by neusnul ani z nudy.

Brala bych to stejně… a kvůli dvou dnům v týdnu, kdy nemáte večer pro sebe, být pomulu na rozvod :nevim:

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 25.07.19 21:38

U nás taky musí spát i předškoláci. :roll: o prázdninách je to paráda, v osm odpadnou, ostatních deset měsíců šílených, chodí spát v deset. Od září sem připravena zavést to, že v osm prostě zalezou, ať si čtou, hrajou si s Albi tužkou, ale už v pokoji, chceme mít klid. Jestli to klapne, uvidíme. Taky nechápu, povinne by je měli nechávat spát jen hodinu a předškoláky nenutit. Ale znám i takové děti, co chrápou do tří a v osm znova no. Bohužel ty moje ne.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 25.07.19 21:42

@blobfish tak ji jde hlavně asi o situaci od září. Kdy to bude každý den. Já ji chápu, dcera spát ve škole nebude, bude potřebovat jít spát třeba v osm a kluk tam bude zevlovat do deseti. Na hry a povídání máme čas od cca tři, co je vyzvednu po obědě do osmi, nevím, proč si to dobrovolně prodlužovat do deseti, taky na to jako pracující nemám náladu, nemáš chvíli sama pro sebe. Protože v deset už odpadam pomalu taky. :nevim:

ivašot.
Echt Kelišová 8422 příspěvků 25.07.19 21:45
@Netopýr1 píše:
@blobfish tak ji jde hlavně asi o situaci od září. Kdy to bude každý den. Já ji chápu, dcera spát ve škole nebude, bude potřebovat jít spát třeba v osm a kluk tam bude zevlovat do deseti. Na hry a povídání máme čas od cca tři, co je vyzvednu po obědě do osmi, nevím, proč si to dobrovolně prodlužovat do deseti, taky na to jako pracující nemám náladu, nemáš chvíli sama pro sebe. Protože v deset už odpadam pomalu taky. :nevim:

Ale zase u každodenní docházky a pravidelného vstávání, je reálná šance, že bude i přes odpolední spánek, unavenější a usne dřív. Teď má vždy mezi školkou den volna.

Jana206
Nadpozemská drbna 28280 příspěvků 25.07.19 21:47

Radu nemám. Ale o to víc jsem šťastná za naši státní skolku, kde se spát nemusí, leží se jen dvacet minut a potom si mohou jít hrát vsichni, kdo neusnou a umí to potichu u stolečku. O půl třetí, kde se v ostatních školkách ještě chrape, oni uz jsou venku. Děti mi taky nespí pres den cca od dvou let, pres den v pohodě, večer chodí brzy spát. Me to vyhovuje.

Nekde na netu jsem videla petice a dopisy zrizovateli proti poslednímu spanku ve školkách. Věřím, že je to boj a musí to být zoufalé pro deti, jako je Tvůj malý a hlavně pro rodiče.

Karleon
Kelišová 5784 příspěvků 25.07.19 21:48

My to tak měli s dcerou až do 6 let. Když ve školce usnula, měli jsme večer party. Ale v 10 usnula a do půlnoci daleko…

Amelie30
Závislačka 3163 příspěvků 25.07.19 21:49
@Lychee13 píše:
Sama píšeš, že syn nevydrží ležet v klidu a dělá bordel. Takže by rušil ostatní děti, které spát chtějí. To jsou prostě pravidla školky, ať už soukromé, nebo státní. U nás si taky ani předškoláci nemůžou hrát, musí odpočívat, klidně s knížkou, ale potichu.

U nás to samé. Nemusí spát, ale odpočívají. Zakladatelko a neuvažovala jsi o paní na hlídání? V ty dny?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 31 Další »
Váš příspěvek
Reklama