Nechci, aby tahal moje zvíře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 18:38
Nechci, aby tahal moje zvíře

Ahoj. Prosím o zachování anonymity, nechci aby mě tu ex nebo někdo známý poznal. Asi se vám bude můj dotaz zdát zbytečně přitažený za vlasy a řeknete mi, že řeším blbosti a jsem zaujatá, ale fakt nad tím hodně dumám. Dostala jsem k narozeninám bezsrsté morče. Když pominu, že kupujícího stálo dost peněz, je to ještě mrňousek. A o co mi jde… Prostě nechci jak tu bude manželův syn, aby se k němu nějak přibližoval. Je opravdu jak z divokých vajec, neopatrný. Lítá jak splašený, hází po obýváku balónem, nedává pozor co kolem něj je. Jestli něco rozbije nebo poletí k zemi neřeší. Vždycky to jen okometuje jejda a dál nezájem. Naše holka už kolikrát letěla k zemi, manžel už měl několikrát málem vyražené zuby… Když jsme hlídali příbuzným pejska musela jsem ho radši mít celé odpoledne na rukou, protože ho proháněl jak praštěný a přitom o něj několikrát málem zakopl. Mazlíka si učím být víceméně na volno, nemám ráda, když je zvíře někde zavřené a i když bych ho dala do klece tak taky není malá a nebudu jí cpát někam na skříň. Samozřejmě proti pohlazení nic nemám, ale prostě nechci, aby do něj šťoural nebo ho tahal. Jenže když prostě řeknu ne, tak si zase bude stěžovat doma a exka zase bude rýpat a mít blbé narážky. Tak já teď opravdu nevím co a jak udělat jak tu příští týden zase přijde. Manželovi už jsem řekla, že si nepřeju, aby ho tahal tak říkal, že se bude snažit na to dohlížet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9795 příspěvků 11.02.18 18:43

Kolik je klučinovi? Bych mu to normálně vysvětlila nebo bych se pokusila a když ne tak bych mu řekla že má bebí a nesmí se tahat ať se na něj jenom kouká přes klec.. nebo ho dát tak aby ho neviděl nebo nevím :think:

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 11.02.18 18:46

To je myšleno vážně- ochrana nějaké krysy před dítětem? :nevim: Jednoho z nich bude dobré zavřít do klece. :palec:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 11.02.18 18:47

Jsou dva pohledy na vaši situaci - jeden je ten, že dítě se musí naučit respektovat pravidla domácnosti. Že se třeba nesmí něco brát, něco dělat… ale nesmí toho být moc, jinak by to bylo jako v lágru. Druhý pohled je takový, že by neměly mít přednost před dítětem věci jako obývák a morče. Teď jen najít přiměřenou hranici mezi tím. :mrgreen: Podle tvého popisu se mi zdá, že jsi manželova syna moc nepřijala, že ti na něm vadí úplně vše včetně jeho matky. Začala bych pracovat celkově na rodinných vztazích a i na sobě. :kytka:

arinecka
Závislačka 4515 příspěvků 11.02.18 18:48

Tak mu prostě vysvětli že pohladit ano ale tahat ho po bytě ne. S tím ostatním, hrát si s balonem v obýváku bych teda nedovolila. Asi je malinko živější no ale je to dítě a nejde ho přivázat k radiátoru, nebo jde ale asi by to nedopadlo dobře :mrgreen: Kolik mu je let?

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 11.02.18 18:48
@Petruna21 píše:
Kolik je klučinovi? Bych mu to normálně vysvětlila nebo bych se pokusila a když ne tak bych mu řekla že má bebí a nesmí se tahat ať se na něj jenom kouká přes klec.. nebo ho dát tak aby ho neviděl nebo nevím :think:

No, znám takové hyperaktivni děti. Akorát stavíme a když k nám přijde, tak se ke všemu chová hrozně. Vše zničí a nic si nenechá vysvětlit. Věřte že tomu dítěti nic nevysvětlíte. Jak píše tazatelka, je jak z divokých vajec a nedá se zkrotit. Já děti miluju, ale vždy ho popadnu a vyhodim ven. Jeho rodiče se ho chtějí alespoň na chvíli zbavit a pošlou ho k nám. U nich je výchova nulová. Dokáže zničit naprosto vše a když mu řeknu nedělej to tak jde, vysměje se mi a udělá to. Jo a klučinovi je 9,5 roku, ale rozum žádný

Pro zakladatelku: moc chápu co prožíváš a pokud tu někdo něco poradí, ráda si to přečtu.. :?

Příspěvek upraven 11.02.18 v 18:49

Wani
Závislačka 2950 příspěvků 11.02.18 18:49
@Jirka765 píše:
To je myšleno vážně- ochrana nějaké krysy před dítětem? :nevim: Jednoho z nich bude dobré zavřít do klece. :palec:

Takže, aby se kluk necítil ublíženě, necháme ho hrát si se zvířetem, kterému by mohl ublížit? :think:

Russet
Echt Kelišová 9488 příspěvků 11.02.18 18:49
@Anonymní píše:
Ahoj. Prosím o zachování anonymity, nechci aby mě tu ex nebo někdo známý poznal. Asi se vám bude můj dotaz zdát zbytečně přitažený za vlasy a řeknete mi, že řeším blbosti a jsem zaujatá, ale fakt nad tím hodně dumám. Dostala jsem k narozeninám bezsrsté morče. Když pominu, že kupujícího stálo dost peněz, je to ještě mrňousek. A o co mi jde… Prostě nechci jak tu bude manželův syn, aby se k němu nějak přibližoval. Je opravdu jak z divokých vajec, neopatrný. Lítá jak splašený, hází po obýváku balónem, nedává pozor co kolem něj je. Jestli něco rozbije nebo poletí k zemi neřeší. Vždycky to jen okometuje jejda a dál nezájem. Naše holka už kolikrát letěla k zemi, manžel už měl několikrát málem vyražené zuby… Když jsme hlídali příbuzným pejska musela jsem ho radši mít celé odpoledne na rukou, protože ho proháněl jak praštěný a přitom o něj několikrát málem zakopl. Mazlíka si učím být víceméně na volno, nemám ráda, když je zvíře někde zavřené a i když bych ho dala do klece tak taky není malá a nebudu jí cpát někam na skříň. Samozřejmě proti pohlazení nic nemám, ale prostě nechci, aby do něj šťoural nebo ho tahal. Jenže když prostě řeknu ne, tak si zase bude stěžovat doma a exka zase bude rýpat a mít blbé narážky. Tak já teď opravdu nevím co a jak udělat jak tu příští týden zase přijde. Manželovi už jsem řekla, že si nepřeju, aby ho tahal tak říkal, že se bude snažit na to dohlížet.

No co, až přijede, vysvětlila bych mu, že se na něj nesmí sahat. Pokud by to porušil, dala bych ho do místnosti, která se dá zamknout :nevim: Kolik je klukovi?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 18:50
@Petruna21 píše:
Kolik je klučinovi? Bych mu to normálně vysvětlila nebo bych se pokusila a když ne tak bych mu řekla že má bebí a nesmí se tahat ať se na něj jenom kouká přes klec.. nebo ho dát tak aby ho neviděl nebo nevím :think:

Bude mu 10. U psa jsem mu taky říkala opatrně, protože je malej a snadno se mu může něco stát. Ten pes měl stěží tři kila. A kdeže… Pes vystresovaný, uhoněný… Tak jsem ho prostě musela celé odpoledne nosit, abych ho nemusela samotného někam zavřít.

Wani
Závislačka 2950 příspěvků 11.02.18 18:51

Budeš asi muset najít nějakou hranici, je to těžké, no :think: Např. vzít na ruce a pohladit v tvé přítomnosti ano, ale hrát si s ním a tahat ho, to tedy ne :nevim: A neřešit, co si myslí ex, přece kvůli tvé ex nenecháš ublížit zvířeti. A balon bych mu sebrala, doma se s balonem nehází.

Russet
Echt Kelišová 9488 příspěvků 11.02.18 18:52
@Jirka765 píše:
To je myšleno vážně- ochrana nějaké krysy před dítětem? :nevim: Jednoho z nich bude dobré zavřít do klece. :palec:

Morče není krysa :zed:

Wani
Závislačka 2950 příspěvků 11.02.18 18:52

@Zara.Ray To jako vážně 8o Řešili jste to s těmi rodiči? By mi mohl jednou někdo poslat své rozmazlené děcko, aby mě otravovalo.

sagina
Kelišová 7436 příspěvků 11.02.18 18:52
@Wani píše:
Takže, aby se kluk necítil ublíženě, necháme ho hrát si se zvířetem, kterému by mohl ublížit? :think:

ne, já bych po tu dobu nechala zvíře v kleci. případne nechala proběhnout po bytě ve chvíli, kdy by byl otec s dítětem venku, například. pokud by měl kluk zájem si zvíře pohladit nebo pochovat, tak jedine pod mým přímým dohledem.

Wani
Závislačka 2950 příspěvků 11.02.18 18:53
@Anonymní píše:
Bude mu 10. U psa jsem mu taky říkala opatrně, protože je malej a snadno se mu může něco stát. Ten pes měl stěží tři kila. A kdeže… Pes vystresovaný, uhoněný… Tak jsem ho prostě musela celé odpoledne nosit, abych ho nemusela samotného někam zavřít.

A on nebyl od mala vychováván k tomu, jak se chovat ke zvířatům? 10 let už je hodně let, to by měl vědět, jak se chovat k psovi (který navíc ani není jeho) či jiným zvířátkům.

Elenentka
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 1 inzerát 11.02.18 18:53
@Jirka765 píše:

Vysvětlit dítěti, že i jiný živý tvor může cítit strach a bolest pokud s ním bude nešetrně zacházet, by snad měl být absolutní základ ne?
Z těch kterým se to nevysvětlí pak akorát vyrostou sobci a spratci s neúctou ke všemu živému.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Záhadná smrt Alexandra Dubčeka: Může za ni náhoda, nebo vrazi z KGB?

Konspirační teorie vznášející se nad smrtí významných politických... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama