Nechci dávat svému bývalému psa

Anonymní
18.6.21 15:18

Nechci dávat svému bývalému psa

Dobrý den, mohla bych se zeptat existuje něco jako “zákaz přiblížení” pro psa?
S mým bývalým jsme si pořídili fenku, po rozchodu zůstala se mnou. Nemel na ni čas a my byly fixované na sebe. Po půl roce se ozval, že si ji občas půjčí ven. Fungovalo to asi 3 měsíce pak zase na půl roku “klid”.
Teď to opět začalo. Jenže ve chvíli kdy ji má výhružné sms že ji nevrátí Atd.
Fenka má zdravotní problémy a musí brát 3× denně léky. Neustále to zhazuje, že jeho psovi nic není…
Fenka je napsána na mě, ale neustále mi vyhrožuje, že mu ji musím dat Atd.
Bohužel ve chvíli kdyby mi ji nevrátil, policie nepomůže, protože pes je v ČR brán jako věc.
Dá se tomu nějak předejít? Když nebudu mít nějakou páku v podobě nějakého zákazu asi se toho nikdy nezbavím. :,(
Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26640
18.6.21 15:22

Není to dítě, je to pes, věc a kdo je napsaný v kupní smlouvě nebo co máte toho je. Prostě mu ho půjčovat nemusíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9189
18.6.21 15:23

Ofiko je to tvůj pes (věc) a on na to nemá žádné právo. Leda by si jej nějak vydupal soudně. Takže jej ignoruj a psa mu ani nepujcuj a ať si dělá co chce a uvidíš s čím přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
18.6.21 15:26

Tak pokud jsi Ty zapsaná jako majitel (kupní smlouva, čip, resp. registr atd.) tak mu fenku dávat nemusíš, právně je Tvoje a hotovo. A policie bude muset jednat, protože fena je Tvůj majetek, takže asi jako kdyby Ti nevrátil třeba lednici. To se neboj :hug:
Asi bych ho poslala do háje a fenu mu nedávala (a hlídala si jí). Pokud by prudil, tak bych na to šla přes právníka- obtěžování atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9752
18.6.21 15:33

Nedavej mu ji a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12865
18.6.21 15:54

Proc mu ji proboha davas…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
18.6.21 15:57

Tak mu psa nepůjčuj a bude klid. Nechápu co řešíš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13689
18.6.21 16:09

Pošli ho do háje. Nepůjčuj mu ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
18.6.21 17:12

Pokud je psana na tebe, je to tvuj pes a on nema narok, kdyz ty nechces.
Ale urcite si pohlidej, aby byla ocipovana a ten cip taky registrovan na tvoje jmeno..
Kdyby se cokoliv delo… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53521
18.6.21 17:27

Jestli je Tvoje tak mu jí nedávej. Já mám taky všechny fenky psané na sebe. I ve kupní smlouvě jsem jen já. pokud tě jí jednou nevrátí tak bude problém, navíc jestli musí brát léky a vždy si vzpomene jednou za čas :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
18.6.21 23:30

Nějak ve Vašem případu nevidím problém… Pokud máte na fenku kupní smlouvu a tam jste psaná pouze Vy, tak mu ji vůbec nemusíte půjčovat… Pokud kupní smlouva není a jste registrován jako majitel Vy (čip, úřad atd.), tak je to to samé - nemusíte mu ji půjčovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
18.6.21 23:38

Dala bych ho k soudu a chtela nejake vyzivne na potreby psa. Zazila jsem pri rozvodu i takovy pripad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
18.6.21 23:41

Fenku nepůjčuj, za těchto okolností ne, a smsky si archivuj. Ať se soudí, když chce. A to jinak fandím uspořádání, kdy k mazlíčkovi mají po rozchodu přístup oba, třeba moje příbuzná má ve „střídavce“ kočku a pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
21.6.21 06:52
@Anonymní píše:
S mým bývalým jsme si pořídili fenku, po rozchodu zůstala se mnou. Nemel na ni čas a my byly fixované na sebe. Po půl roce se ozval, že si ji občas půjčí ven. Fungovalo to asi 3 měsíce pak zase na půl roku “klid”.
Fenka má zdravotní problémy a musí brát 3× denně léky. Neustále to zhazuje, že jeho psovi nic není…
Bohužel ve chvíli kdyby mi ji nevrátil, policie nepomůže, protože pes je v ČR brán jako věc.
Dá se tomu nějak předejít? Když nebudu mít nějakou páku v podobě nějakého zákazu asi se toho nikdy nezbavím. :,(
Dekuji.

EHM. Když ti někdo vezme tvoji věc, policie nepomůže? :lol: Od kdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32529
21.6.21 06:57
@Anonymní píše:
Dekuji.

A podílí se nějak na nákladech na ni (granule, léky, veterinář atd.), když si myslí, že má na ni nějaké právo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat