Nechci druhé dítě a vyčítat si to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 14:45
Nechci druhé dítě a vyčítat si to

Mam jedno čtyřleté dítě s přítelem. Chtely jsme oba druhé dítě. Nejaky čas se nedařilo, pak sem otěhotněla, bylo z toho mimoděložní. Pak jsme se půl roku snažily, nedařilo se.Pak sem se sexu začla vyhýbat a pořád se vrtám v tom, zda mít vůbec další dítě. Nejak mi došlo, že nechci další dite, ale přítel ho chce.Nevi,že já už ne. Obcas sem to zmínila nenápadně náznakem, ale asi to nepochopil. Nevim jakou ochranu zvolit před početím. Nejhorsi je srovnat si to v hlavě. Rozumove bych dítě další chtěla, aby syn nebyl sám. Ale vím, že už z bych si to neuzivala, myslím těhotenství a pak vše nanovo jako kojení, nevyspání. Pritel moc nepomáhá s malým, tak si říkám, že snad bych další dítě chtěla, kdyby přítel byl jiný a syn byl hodnější. Ale to jsou kdyby…Jen nevím proč, mám výčitky a proč se stydím za to, že vlastně jedno dítě mi přijde perfektní. Porad schovavame oblečení po synovi pro další dítě. Uz několikrát sem ho chtěla prodat, ale pořád si říkám, třeba změním názor. Ale čím dál víc sem přesvědčena, že nezměnim. Nevim jak to říct přítelovi. Syn taky pořád říká, že chce brášku. Prijdu si jako ta špatná.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4717 příspěvků 09.01.18 14:48

Rozhodne bych se do druheho nenutila. Oblecky si muzes schovavat dal a treba za dva roky nazor zmenis. S chlapem bych promluvila, na rovinu bych mu rekla to, co jsi tu napsala.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 09.01.18 14:50

Nejsi špatná proto, že nechceš druhé dítě - tak to má spousta lidí.

Špatný je ale postoj, který jsi k tomu zaujala - s partnerem jste se na něčem dohodli, Tys změnila názor a přesto jej stále necháváš v domnění, že druhé dítě přijde. Dokonce bez jeho vědomí uvažuješ o antikoncepci…

Takhle by se k sobě partneři chovat neměli, to jsou zásadní věci, o kterých je nutné komunikovat upřímně a bez nějakých rádoby-náznaků. Momentálně se vůči partnerovi chováš velmi neférově.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 09.01.18 14:54

Rekla bych to priteli…pokud je rozumny a reknes mu sve duvody, ze nepomaha a ze se necitis, treba se ti ulevi (respektive minimalne se ti ulevi, ze to v sobe nedusis pred nim), proberete to a treba zmenis nazor :nevim: kazdopadne by to mel pritel vedet, jaky mas nazor, nemyslis? ;)

Příspěvek upraven 09.01.18 v 14:56

karkarka
Závislačka 2841 příspěvků 09.01.18 14:55

Treba za rok dva zmenis nazor a druhe chtit budes. nehrot to a pockej, co bude. jestli jsi mlada a mas cas cekat.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 09.01.18 14:57

Když přítel moc nepomáhá, tak to chápu, že se ti moc do dalšího dítěte nechce. Kdyby to sltálo na tomhle, tak to setřeba dá zmněnit. Kdyby syn byl hodnější, tak to se často změní samo, právě tím sourozencem, ze zkušeností. Moc nevím, jestli si všeobecně ženy těhotenství, porod, kojení užívají?? :think: To já teda moc ne, u mě to bylo spíš trochu nepříjemné, až na malé momenty.Ale jestli ti jedno dítě přijde perfektní, tak se do dalšího nenuť. Já jsem se do druhého taky trochu nechala „donutit“ od manžela, on moc chtěl. Ale já jsem teda teď s tím spokojená, všechno bylo mnohem jednodušší a děti si pohrají. :palec:

zudina
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 09.01.18 14:58

Ja taky nechci druhe a je to v poradku. Ale musite se s pritelem nejak shodnout

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 15:04

Samozřejmě že to chci přítelovi říct, jen nevím jak, abych to šetrne podala. Jinak mě je 29let, ale přítel má 36let, navíc jak sám říká, chce z dětí něco mít, ne je mi až pozdě. Byly jsme dohodnutí že budem mít jedno až dvě děti. Jenze u mě se to změnilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 15:06

@sarusa4 Já si první dítě přála a fakt si vše užívala :dance:,těhotenství,mi­minko.Vse bylo jak sem si vysnila, až na to nevyspání, ale s tím sem počítala. Ted vím, že už by to nebylo takové.

Lenyy21
Kecalka 144 příspěvků 09.01.18 15:13

Na rovinu přítelovi řekni, proč druhé dítě zatím nechceš. Řekni mu své obavy, co cítíš a proč to tak je. Určitě to pochopí. Pár let počkáte a třeba se tvůj názor změní. Třeba si tvůj přítel uvědomí, že by mohl víc pomáhat, aby ses na všechno necítila tak sama. Držím palečky, ať to vyřešíš. Ale rozhodně to nedus v sobě a proberte to

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 15:15

@Lenyy21 Probereme to určitě co nejdříve. Uz nějaký čas se vyptává, co se se mnou deje.

blumen
Hvězda diskuse 42753 příspěvků 09.01.18 15:35
@Anonymní píše:
@Lenyy21 Probereme to určitě co nejdříve. Uz nějaký čas se vyptává, co se se mnou deje.

Jeste mas cas, podle me za rok dva zmenis nazor. Rekla bych mu to ale narovinu, nic neskyvat.

elibro
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 09.01.18 15:37
@Anonymní píše:
@sarusa4 Já si první dítě přála a fakt si vše užívala :dance:,těhotenství,mi­minko.Vse bylo jak sem si vysnila, až na to nevyspání, ale s tím sem počítala. Ted vím, že už by to nebylo takové.

Moc jsem nepochopila, proč už by to „nebylo takové“. Teda ono určitě nebylo: jsi starší, starala by ses o dvě děti místo jednoho, hodně věcí by nebyla novinka. Podruhé je to zkrátka jiné. Z čehož ale neplyne, že horší.

Každopádně souhlasím s ostatními: na druhé dítě je dobré být nastavená a je fér si to s mužem vyříkat. Ještě mě napadá, jestli to u tebe spíš není projev odtruchlení toho nepovedeného těhotenství. Tím spíš bych tomu dala čas - ale taky prostor mluvit a přemýšlet o tom…

leisa
Kecalka 285 příspěvků 09.01.18 15:46
@Anonymní píše:
Mam jedno čtyřleté dítě s přítelem. Chtely jsme oba druhé dítě. Nejaky čas se nedařilo, pak sem otěhotněla, bylo z toho mimoděložní. Pak jsme se půl roku snažily, nedařilo se.Pak sem se sexu začla vyhýbat a pořád se vrtám v tom, zda mít vůbec další dítě. Nejak mi došlo, že nechci další dite, ale přítel ho chce.Nevi,že já už ne. Obcas sem to zmínila nenápadně náznakem, ale asi to nepochopil. Nevim jakou ochranu zvolit před početím. Nejhorsi je srovnat si to v hlavě. Rozumove bych dítě další chtěla, aby syn nebyl sám. Ale vím, že už z bych si to neuzivala, myslím těhotenství a pak vše nanovo jako kojení, nevyspání. Pritel moc nepomáhá s malým, tak si říkám, že snad bych další dítě chtěla, kdyby přítel byl jiný a syn byl hodnější. Ale to jsou kdyby…Jen nevím proč, mám výčitky a proč se stydím za to, že vlastně jedno dítě mi přijde perfektní. Porad schovavame oblečení po synovi pro další dítě. Uz několikrát sem ho chtěla prodat, ale pořád si říkám, třeba změním názor. Ale čím dál víc sem přesvědčena, že nezměnim. Nevim jak to říct přítelovi. Syn taky pořád říká, že chce brášku. Prijdu si jako ta špatná.

Druhé dítě bys chtěla jen rozumově, aby syn nebyl sám.
Zakladatelko, ikdyby se podařilo hned teď, věkový rozdíl bude již 5 let. Děti si nebudou spolu hrát a cestu k sobě si najdou možná až v dospělosti.
Nechceš další dítě, nenuť se do toho! Partner by to měl pochopit, protože ne jeho, ale tvůj život bude obrácený vzhůru nohama a tvoje tělo a psychika ponesou následky.
Měla by sis s přítelem sednout a rozebrat to s ním. Možná jednou, v budoucnu, se ti najednou zasteskne po miminku a budeš to ty, kdo bude partnera přemlouvat. Ale možná taky ne. Dítě je ostatně miminkem jen chvíli a pak už je to osobnost se vším všudy, se všemi klady i zápory.
Mnohdy je to především o komunikaci. Možná, když příteli vysvětlíš všechny své pocity, pochopí to a společně se zaměříte na vašeho syna a budete tak všichni spokojeni.
Chci ti říct, že se opravdu nemusíš stydět za své pocity, nejsi kvůli tomu špatná. Víš, co chceš a víš, co očekáváš od života. A cítíš, že to nekoresponduje s potřebou dalšího dítěte.
Jedno máš a jsi tak spokojená. Prostě si s přítelem spolu promluvte. Držím palce!!! :hug:

zuza92
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 09.01.18 15:52

Ahoj, já mám taky jedno a druhé nechci a divná si nepřijdu :). Sama říkáš, že to nemusí být trvalé. Tak tak to řekni i příteli, že se na to teď necítíš, že jsi unavená, že jsi na syna pořád sama. Že chceš jít do práce mezi lidi. Prostě mu řekni pravdivé důvody :).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >