Nechci druhý porod císařským řezem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ejdrinnka
Stálice 55 příspěvků 29.06.19 00:26
Nechci druhý porod císařským řezem

Holky ahoj,
Nevim kde začít, snad jen, mám syna 4.leteho narodil se predcastne sekci v 31tt protoze byl koncem panevnim. :dance: Ted jsem tehotna 36tt mala vazi 3000g a doktor rekl ze kdyz bude mit vice jak 4kilča tak bude zase cisař :zed: (chapu ze nekdy.na vyber neni a hold uz bych se k tomu postavila celem kdyby prislo na sekci ale chci se ji vyhnout jestli to pujde :oops: ) je nejaka moznost ze by mi porod mohli vyvolat driv nez mala dosahne 4kil abych nemusela cisarem nebo proste porodim az prijde ta,,prava chvile,,? :srdce: nechci ze sebe dcerku,,vyhanet'' driv to vubec jen mam takovy blok z toho cisare a celkove jsem to nesla hrozne spatne mozna i tim ze jsem byla. mladsi… tak se jen ptam… :think: :hug:

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9376 příspěvků 29.06.19 00:33

Bez závažného důvodu ti porod před termínem nevyvolají a váha dítěte závažný důvod není. Kvůli váze vyvolají porod nejdřív v den termínu, ale spíš později. Aspoň tedy u nás. Mě ho měli vyvolávat až pět dní po termínu a to jsem měla odhat přes čtyři kila. Plánovanýho císaře bych se nebála, je to něco jinýho než akutní. Navíc po císaři ti nikde porod vyvolávat nebudou. Císař je pro vyvolání porodu kontraindikace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 00:38

Nevím, já měla porod císařem pro preeklampsii v 34. tt. Bylo to taky na prd. Nedávno jsem mluvila s gynekoložkou, že příští možné těhotenství by končilo taky císařem. Mluvila o tom, že v tom týdnu, co jsem byla s nízkou váhou miminka se řezalo ne nějaké straně dělohy (někde nízko, nebo jak to popisovala), že to prostě musí udělat stejně tak u druhého císaře. A že to bude zase o něco dřív, ten císař. Nic moc vyhlídky, no. :think:

Jareach
Kecalka 139 příspěvků 1 inzerát 29.06.19 00:40

Zdar. Po císaři se obecně doporučuje nevyvolávat. Uměle vyvolané kontrakce jsou rizikem pro jizvu. Pokud chcete rodit přirozeně a vše je v pořádku, nenechte se moc strašit váhovými odhady, ani jinými námitkami. Moje kamarádka (2 roky) po sekci porodila přirozeně čtyřkilové miminko a nikdo jí neodrazoval, asi ho ani neměřili.
Dobré je si k porodu pozvat dulu/vlastní porodní asistentku, která bude uklidňovat Vás a jednat s ostatními zdravotníky. Aby Vás neodvezli na operaci pro jakoukoliv nezávažnou věc (někde to dělají).

1mila2
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 29.06.19 04:36

Sestrenka rodila, necele 3roky po sekci, prirozene. Chlapecek mel pres 4kg a uplne v pohode. Hrozne si to chvalila. Tak asi zalezi na porodnici.

Aduš8
Kelišová 5243 příspěvků 29.06.19 06:11

Asi bych si to hodně rozmyslela, to, že po první sekci ženské porodí přirozeně, je naprosto normální. Ale myslím si, že doktor ví, co dělá a proč ti, v případě vyšší váhy miminka, sekci doporučuje. Asi bych raději volila plánovaný císař, než podstupovala riziko akutního. Já rodila poprvé plánovanou sekcí, druhá mě čeká za dva a půl týdne. Je to ze zdravotních důvodů, prostě jsem se s tím smířila. Holt nebudu moct nikdy vyprávět, jaký je normální porod, ale důležité je, že tu budu zdravá a schopná se co nejdřív starat o své děti. A plánovaná sekce je opravdu úplně něco jiného, než akutní císař. Rodila jsem dopoledne, už k večeru jsem měla malého u sebe, na noc si ho vzaly sestřičky, abych se trochu vyspala a s prvním kojením mi ho přivezly. Starala jsem se od druhého dne od rána, krásně jsem se rozkojila hned druhý den. Důležité je být na to připravená.

Farkan
Stálice 74 příspěvků 29.06.19 06:42

Jsem taky po předčasné sekci téměř před čtyřmi lety a pokud si to druhátko urychleně nerozmyslí, tak v pondělí mi budou porod vyvolávat. Dneska už předchozí sekce není kontraindikace pro následné vyvolávání, pokud je jizva dobře zahojená a nejsou další komplikace, provádí se ale šetrněji. Hodně taky záleží na porodnici, někde řežou automaticky. Ve 36. týdnu už máš asi porodnici vybranou.
Tvůj blok z císaře možná vychází taky z té separace po přečasném porodu. Ono je to takové zaoufalství, když ty musíš ležet po sekci na pooperačním a mimčo musí být v inkubátoru jinde, takže ho nemůžeš nějakou dobu vidět. U donošeného miminka tu určitě bude jiné, když by náhodou na sekci došlo ;)

Diana69
Kecalka 498 příspěvků 29.06.19 06:52

Buď v klidu :) byla jsem na tom stejně..První císař akutně, pod celkovou narkozou..hrůza des potom…teď 2,5 roku potom jsem měla termin porodu…ležela jsem pár dní v nemocnici, protože se mi zhoršila neurologické onemocnění a tak se rozhodli že porod ve 38+3 zkusí vyvolat a uvidí se jak to zvládnu…od zavedení tabletky…šílené bolesti…kontrakce jak kráva..takhle.jsem vydržela,,trpět,, 9 hodin a z toho jsem se otevřela na 3,5cm..z toho ten poslední půl cm trval 4 hodiny..silene…gak jsem povolila sekci, ale spinalni anestezii a bylo to skvělý. A TO JSEM BYLA PROTI TOHO, ANYCH SLA NAPPDRUHE CISAREM :)
Jestli budeš rodit přirozeně, že to samo přijde…Tak hurá do toho a klidně bych riskla to 4kg dite :) Ale nenech si to vyvolávat…To je hnus a bolí to hned..žádnej pomalej nástup bolesti

viky23
Neúnavná pisatelka 17064 příspěvků 29.06.19 07:29

Kamaradka rodila po cisari hodne dni po terminu ctyrkiloveho klucicka prirozene. Proste cisar nechtela ani za zlaty prase uz. Doktori ji vyslo vstric :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 07:30

Kamarádka taky chtěla rodit klasicky. Měla rupturu 4. stupně. Roztrhaný všechno, i konečník. Rok neudržela stolici. Bolest po porodu neskutecná. Doma jela jeste dlouho na lécích proti bolesti. Po porodu byla schopná mít u sebe dítě s pomocí až třetí den. Sex zvládla az po roce. Já Vás nechci strašit. Jen tím chci říct, že porod ani císařem ani vaginálně nemusí být vždycky takový, jak bysme si předstahovaly. Oba způsoby porodu mají svá rizika. U Vás je navíc vyšší riziko ruptury dělohy, zvlášť při vyvolávání porodu. Na Vašem místě bych se nebránila doporučení lékaře, pokud bude opodstatněné.

Ejdrinnka
Stálice 55 příspěvků 29.06.19 07:53
@Farkan píše:
Jsem taky po předčasné sekci téměř před čtyřmi lety a pokud si to druhátko urychleně nerozmyslí, tak v pondělí mi budou porod vyvolávat. Dneska už předchozí sekce není kontraindikace pro následné vyvolávání, pokud je jizva dobře zahojená a nejsou další komplikace, provádí se ale šetrněji. Hodně taky záleží na porodnici, někde řežou automaticky. Ve 36. týdnu už máš asi porodnici vybranou.
Tvůj blok z císaře možná vychází taky z té separace po přečasném porodu. Ono je to takové zaoufalství, když ty musíš ležet po sekci na pooperačním a mimčo musí být v inkubátoru jinde, takže ho nemůžeš nějakou dobu vidět. U donošeného miminka tu určitě bude jiné, když by náhodou na sekci došlo ;)

Jo jo to bylo nejhorsi nemit syna u sebe, bat se o nej. Po sekci jsem nemohla usnout a jen si neustale sahala na nohy kdy je ucitim zase :lol: tak kdyztak napiste jak jste dopadla s druhym miminkem :kytka: :srdce: drzim palce

KKatka23
Echt Kelišová 9248 příspěvků 29.06.19 08:34

No hodně žen, coporodily po sekci přirozeně. Já mám za sebou císaře tři, dva plánované a jeden akutní a ten akutní byl příšerný. srovnávala jsemse s tím hodně dlouho. ty dvě plánované sekce byly v pohodě. jestli máte facebook, takse přidejte do skupiny Císařovny. Tam načerpáte určitě spoustu pozitivní energie, jsou tam ženy, které porodily i velké děti po sekci i takové které si nechaly porod vyvolávat po sekci. Vše záleží na vašem rozhodnutí a na vaší informovanosti. Já jem si po sekci sama porod vyvolávat nechala, skončilo to tou akutní sekcí. Nemůžete úplně věřit prvnímu doktorvi, který ěnco takového řekne, obecně se to pořád u nás dělá tak, že maximálně dva až tři císařské řezy, pak další děti se už nedoporučují a když otěhotníte do roka po sekci, tak doporučují potrat. Nemusí to tak ale vždy být. Pokud nebudou s jizvou problémy, od sekce máte už dlouho, tak bych se nebála mimča lehce přes čtyři kila :)

Uživatel je onlineHavlova
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 29.06.19 09:06

Ono asi nezáleží na váze mimka, musí se přihlížet k mnoha dalším okolnostem, třeba stavu jizvy, velikosti pánve, dalším nemocem… Já rodila v termínu neplánovanou sekcí před skoro 14 lety, druhý den už jsem měla dceru u sebe, první den mi ji nosili na kojení a pomazlení.

Váš příspěvek
Reklama