Nechci kojit, ale bojím se odsouzení

Anonymní
20.4.20 12:21

Nechci kojit, ale bojím se odsouzení.

Ahoj holky, mám takový problém. Čekám své vytoužené miminko, ale od začátku vím, že kojit nechci.
Od 13let, kdy mi začala růst prsa, jsem měla extrémní bolesti a od 15let jsem jen běhala po doktorech. Jedno prso jsem měla o 2 velikosti větší než druhé, protože mi v něm otékaly žlázy. Bylo na dotek necitlivé a vevnitř velmi bolestivé.
Každý týden jsem musela chodit do prsní poradny, na injekce proti bolestem. V 18ti okamžitě do Prahy na operaci, kde po 3,5h zákroku odebrali otékající žlázy.
Teď jsem na konci 5. Měsíce a začalo mi ze zdravého neoperovaného prsu téct mlezivo a upřímně se cítím špatně.
Vím, že nechci kojit, protože z operovaného prsa bych to nezvládla, mám jizvy okolo bradavky, od bradavky dolů a pod prsem a je to pro mě stále strašně citlivé hlavně přes psychiku. A kojit z jednoho zdravého prsa zkrátka nechci.
Takže jsem se na 100% rozhodla, že pro můj klid a spokojenost chci dávat UM. Jenže mám strach z odsouzení a přemlouvání, že když to jde, abych kojila.
Prosím, jak se tomu vyhnout? Myslíte, že když jsem po té operaci, že k tomu v porodnici přihlédnou a nebudou mě nutit?
Mám zkušenost z okolí, že u když ženy nechtěly, tak je velice nutily…
Děkuji moc :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
961
20.4.20 12:23

Nemusíte kojit, když nechcete, nikdo Vás nutit nemůže :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2038
20.4.20 12:25

Bože, co je komu do toho? To je doba, děs. Prostě nekoj, nikomu nic nevysvětluj, je to Tvoje rozhodnutí. Já se třeba na ostatní lidi kašlu z vysoka, co si myslí :lol:, je mi to jedno a já si žiju svůj život, podle svých pravidel.
Ty nemáš žádnou povinnost k nikomu cizímu.
A i kdyby si o tobě vrabci štěbetali, to Ti to bude vadit??
Mne ne :mrgreen:.
Hlavně se nestresuj :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 12:28

@lucije28
Děkuju :srdce:. Jsem poslední dobou nějaká moc přecitlivělá :lol:. Hlavně mám tchýni, co pracuje v nemocnici a ta musí vždy mít poslední slovo a nervuje mě, jak jen to jde 8o :D. A neustále mi předhazuje, proč bych jako její první vnouče nemohla kojit 8o, když je to pro něj nejlepší a tak :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit
230
20.4.20 12:28

V porodnici tě určitě nutit kojit nebudou. Prostě uveď zdravotní důvody, kdyby se někdo ptal a víc jim do toho není :) jen bych se mrkla, jake UM dávají u tebe v porodnici a v případě, že bys chtěla dávat jiné, tak si ho vezmi s sebou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4487
20.4.20 12:29

Nikomu nic nevysvětluj. Mě by nenapadlo se ptát třeba kámošky, proč nekojí. Je to každého věc. Ve tvém případě navíc úplně oprávněný důvod. Stejně se tady v diskuzi dočkáš přemlouvání. Jen chvilku počkej. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21805

Mě nikdo nenutil, prostě jsem nahlásila, že kojit nebudu, měla jsem domluvené s gynekologem že kdyby byl problém tak mi napíše léky na zastavení laktace on, ale nebylo třeba. V porodnici se jen zeptali na důvod, lékař mi to vysvětloval jako kdyby se mi chtěl omluvit, že se na to vubec ptá :lol: dali léky a bylo vyřešeno. V tvem pripade bych to určitě probrala s prsní a ať ti dá třeba lékařskou zprávu, kde kojení nedoporučuje, tu dej v porodnici a je to. Jenom pozor, ty léky na zastavení laktace jsou dryják, ja po nich byla docela na hromadě. Ale opravdu mě nikdo o ničem nepřesvědčoval, já taky žádné diskuze nepripouštěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264

Ale prd, tchyni neposlouchej a dělej si to jak chceš ty. Je to tvoje dítě, takže si to udělej po svém. 🌷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
20.4.20 12:31
@Anonymní píše:
@lucije28
Děkuju :srdce:. Jsem poslední dobou nějaká moc přecitlivělá :lol:. Hlavně mám tchýni, co pracuje v nemocnici a ta musí vždy mít poslední slovo a nervuje mě, jak jen to jde 8o :D. A neustále mi předhazuje, proč bych jako její první vnouče nemohla kojit 8o, když je to pro něj nejlepší a tak :jazyk:

Tchyně :zed: nekonečný příběh fakt :D jak kdyby mateřská láska tekla přes mliko jako. Buď v klidu. To mimčo ocení nejvíc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Tyna15
Dobře, děkuji moc :srdce:.
Moje mamka nemohla nikdy kojit, protože se jí nevytvářelo mlíko a před 7lety, když porodila dvojčata, tak jí úplně extrémně nutili. Děti samozřejmě akorát brečely hlady, až jsme jí s tátou tajně vozili UM, děti přibraly a mohly domů 8o. Proto jsem z toho taková dost vyděšena

• Citovat
  • Nahlásit
101545
@Anonymní píše:
@lucije28
Děkuju :srdce:. Jsem poslední dobou nějaká moc přecitlivělá :lol:. Hlavně mám tchýni, co pracuje v nemocnici a ta musí vždy mít poslední slovo a nervuje mě, jak jen to jde 8o :D. A neustále mi předhazuje, proč bych jako její první vnouče nemohla kojit 8o, když je to pro něj nejlepší a tak :jazyk:

Tchýně už si svoje odkojila, tak ať dá pokoj. Máš dokumentaci k těm operacím? Prostě je předložit, kdyby byl velký tlak na kojení, to by nešlo?
Je to každého věc, jestli kojí nebo ne.Ty k tomu máš důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2963
20.4.20 12:33

Pokud nechcete kojit tak kojit nemusíte. Nikdo Vás nemůže nutit. Ostatním do toho může byt tak akorát… - víte co.
Je to Vaše rozhodnutí i volba. Když bude někdo mít keci (jako, že bude) řekla bych - nedělá se mi mléko a proto miminku dávám umělou výživu jsem proto méněcenná? Nejste, jste milující matka tak jako tak - buď kojíte nebo dáváte UM.
Já jsem teď v 7.mesici, prsa mi též tečou - na jednu stranu bych ráda kojila (i když to bolelo jako čert) ale na druhou u syna jsem také kojila ale bohužel mu to nestačilo a já stejně tak jako tak šla už z porodnice s dokrmem. Pořád - musíte kojit, musíte ale malý ztrácel na váze a pak po vážní se zjistilo, že skoro týden hladověl. Bylo to šíleně období :,(

Nyní již koupím rovnou lahev a i UM - kdyby náhodou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2038
20.4.20 12:34

Klííííííd anonymní, tchýně ať si trhne taky.. Ona nerodí, nevychovává tvoje /vaše/ dítě. A i kdybys měla prsa v pohodě, tak jí do toho vůbec nic není.
Já jsem ráda, že se umím ozvat :mrgreen:, nenechávám na sobě dříví štípat. Žij si v poklidu svůj život s miminkem a nenech se rozhodit :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.20 12:34

@Anna766 Přesně, co jsem těhotná, tak je jak šílená :D. Už snad 100× jsem měla chuť jí říct, ať ztichne, že jedno její dítě mám doma a musím ho vychovávat :lol:.
Papíry z operace mám, to mě nenapadlo. A moje gyndařka má vlastně i půl roku staré sono, kde dokonce mají, že ani v jednom prsu nemám utvořené normální žlazovité jednotné těleso.
Děkujuu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
3348
20.4.20 12:35

Kojení je úžasná věc, ale pokud máš takové zdravotní problémy, tak tě ani v porodnici nutit nebudou, když jim to povíš. Oni to samozřejmě podporujou, ale každý má své důvody a je to každého věc. Třeba ještě změnis názor až miminko budeš držet (dopředu nikdy nevíš), ale pokud ne, tak se od nikoho nenech nutit. Ještě bys mohla ze zdravého prsu třeba odstrikavat a dávat své mléko miminku po dobu šestinedělí. Ale je to jen tvoje rozhodnutí a s tchýni se o tom nebav (neříkej ji, co máš v úmyslu, ať do tebe nehuci a nejsi zbytečně vystresovana) a udělej to podle sebe ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat