Nechci kojit, zastaví mi laktaci už v porodnici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 22:51
Nechci kojit, zastaví mi laktaci už v porodnici?

Ahoj. Po prvním porodu jsem zkončila s laktační psychozou na psychiatrii, kdy mi bylo doporučeno a nakonec prášky zastaveno kojení. Bylo to šílené období, kdy mi kojení vadilo tak, že jsem za to nesnášela svoje dítě. Dodnes nemáme takový vztah jaký bych chtěla a je mi to moc líto. Ale k věci. Za nedlouho rodím. Odmítám zažít toto období znovu a rozhodně se odmítám o kojení vůbec pokoušet. Do porodnice jdu se sunarem. Bohužel naše porodnice je taková… Kojo sekta, kdy je mi jasné, že budou mít kecy. Jak je to se zastavením laktace popřípadě zařízením toho aby se ani nerozběhla? Existuje nějaká injekce po porodu? Musí mi k tomu dát někdo doporučení? Nebo mě nechají ať si to pořeším doma?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 49287 příspěvků 17.10.14 22:54

Já se o tom šla dopředu domluvit do porodnice a na šestinedělí. Hlavně aby o tom byly informovány sestry a pak tě nepřesvědčovaly. Vím, že jsou nějaké léky na zastavení, tak na těch se domluvit s nějakým gynekologem.

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 17.10.14 22:54

A nechceš si před porodem zajít ke svému gynekologovi, aby ti léky napsal? Známá to taky tak udělala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 22:54

Injekce není. Ale hned po porodu stačí jedna tableta, prsa se ani nezačnou nalévat a tudíž vůbec neproběhne kojení. Je to ideální, zastavovat už rozjetou laktaci je podstatně náročnější. Hned při porodu je to rychlé a účinné. Nemůžou tě nutit k něčemu co nechceš dělat.

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 17.10.14 22:56

Myslím, že to je přirozený proces a ta laktace se ti spustí, co vím, jsou na to prášky…a asi bych si v tvém případě došla k psychiatričce pro nějaké doporučení - ono jestli podporují laktační ligu, tak to asi budeš mít těžké…nevím, hodně žen to řeší ihned po příchodu domů - v porodnici vydrží a pak jdou na gyndu. Dalším řešením by byl ambulantní porod..ale tam musíš mít domluvenou pediatru, aby chodila kontrolovat dítě :think:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17672 příspěvků 17.10.14 22:57

Máš určitě doma nějaké podklady ze svého léčení na psychiatrii. Vezmi se sebou do porodnice, ať máš důkaz pro své tvrzení.

pralinka2727
Závislačka 3265 příspěvků 17.10.14 22:58

Nutit Tě ke kojení nemůžou. Ale musíš být neoblomná a nedat jim prostor k diskuzi.Po porodu Ti dají prášky a je to. Vlastní UM ti nepovolí, dají mimču jejich. Doporučuji napsat nekojení do porodního plánu.

Nina_M
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 17.10.14 22:58

Jj, muzou ti hormonalne zastavit laktaci hned. Ne sektu se vyprdni, mas k tomu padny duvod. Mozna bych dala malemu vypit kolostrum tj.cca 1 den kojit, at ma protilatky (a tobe se trochu zatahne deloha) a pak hormony a sunar. Videla jsem holky v porodce, ze to tak udelaly. Klasicky mliko se jim ani nespustilo. Neboj, nebude to tak zly.

Elena92
Nováček 9 příspěvků 17.10.14 22:59

Mě taky zastavovali, ze stejného důvodu jako máš ty. Nemusela jsem nic nosit, byla to fakultní nemocnice takže stačilo říct že jsem se léčila na psychiatrii a bylo. Nikdo neřekl ani slovo. Prášek dali hned po probuzení po císaři a hotovo. S prsama se nedělo nic.

pralinka2727
Závislačka 3265 příspěvků 17.10.14 23:02

Důvody nikomu sdělovat nemusíš, nic jim do toho není. Prostě to oznam jako hotovou věc.

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 17.10.14 23:03

Ahoj, ja v porodnici pracuju a vim, ze obcas muzou byt protivni a nechtit laktaci zastavovat, ale pokud budes mit papir, ze jsi mela tyto problemy a lecila jsi se…nejlip kdyz tam jeste psychiatr dopise ze kojeni nedoporujuje tak predpokladam, ze by nikdo nemel rict ani pul slova a zastavit hned v porodnici…

Elena92
Nováček 9 příspěvků 17.10.14 23:03

Stejně tak musíš říkat kde se pro co léčíš, aspoň já jsem u příjmu říkala. A tam by bylo blbý to zatajit.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 17.10.14 23:06

O tom kojení bylo napsáno vše, až budeš předána do porodnice už na péči, na monitory a tak, tak to ta prober dopředu. Přeci jen po tom porodu je člověk takový, jak to napsat, méně bojovný, takže aby sis to „vyhádala“ už dopředu.

Hele a psychiatra nechceš kontaktovat ještě předem? Nebo nasadit alespoň homeopatika, mám kamarádku taky si tím prošla, peklo, pak jí u druhého pomáhala homeopatika, kdybys chtěla, tak zjistím jaká.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 23:07

@kozisek no pokud miminko donosím do termínu a bude vše v pořádku- nebude mít měsíc žloutenku jako první, tak samozřejmě chci jít druhý den domů a jsem schopna si to „vyřvat“ ;) násilím mě nikdo nutit nemůže a pediatričku mám v pohodě.
Prášky jsem brala u prvního, kojila jsem ho 14 dní.. myslela jsem že třeba existuje ještě něco jiného.
@Kobliha51 podklady nemám, má je psychiatrička- je to 7 let.. nechce se mi tam ani náhodou :)
@pralinka2727 jak nepovolí vlastní um? když prostě nechci nutrilon ale jiné mléko, je to přece MOJE dítě :) ne? takže si tam vemu sunar, varnou konvici a kojeneckou vodu.. co můžou dělat? také si zaplatím samozřejmě nadstandard
@Nina_M já se fakt bojím.. mám obrovksá prsa, bradavky žádné, kojila jsem s kloboučky.. já už to prostě nechci zkoušet. mě to děsně vadilo, bolelo, otravovalo, dítě bylo u prsu furt, většinu pouštělo druhým koutkem ven, furt řvalo, nevěděla jsem kolik vypije..jaká byla spása, když jsem mu dala přesně do flašky a spalo aspoň 2,5h v kuse :)
@Elena92 díky moc, to mě uklidňuje :)

bambooska
Závislačka 2515 příspěvků 17.10.14 23:08

.

Příspěvek upraven 17.10.14 v 23:10

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >