Nechci mít v porodnici dítě na pokoji

Anonymní
1.11.19 12:03

Nechci mít v porodnici dítě na pokoji

Ahoj, chci se zeptat co mám říct sestrám z novorozeneckeho oddělení, že nechci mít dítě u sebe na pokoji ale že ho chci jen dovážet na kojení plus odpoledne od jedné do pěti v době návštěv kdy na něj nejsem sama ho mít u sebe? :,( jsem po cisarovi a je těžké pro mě se o ní starat když bude brečet nebo když bude chtít okoupat nebo prebalit… Jak to te sestře říct? Doma mi bude se vším pomáhat celá rodina a já budu mít klid ale já se prostě nechci v porodnici premahat…
Co byste tě sestře řekli vy? Ptala se mě dnes jestli už si vezmu malou na pokoj říkám že se na to necítím… Ale co zítra a pozítří? (pozítří už jdu domu)
Prosím anonym kdyby mě chtěl někdo soudit

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3762
1.11.19 12:05

Rekni je mi spatne, nemohu se o malou starat, prosim nechte si ji u sebe. Vozte mi ji na kojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7529
1.11.19 12:05

Tak normálě řekni že se na to necítíš, že potřebuješ nabrat síly, vždyť je to pochopitelné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22826
1.11.19 12:06

Ale to je tvoje dítě, ne jejich :nevim: koupat ho nemusíš, jen nakrmit, uspat, přebalit. Jsi jeho máma. Doma asi nebudeš mít dítě jen na kojení. Pokud máš zdravotní problém, tak jim to řekni

Příspěvek upraven 01.11.19 v 12:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2402
1.11.19 12:06

Hele, cim driv zacnes vstavat a pobihat, tim ti bude lip. Cisari moc lezeni nesvedci. Druhy den jsem myslela, ze umru, ale to dite te donuti a je to pak fakt lepsi. Mam za sebou dva. Prvni byl horsi, nez druhy. Jinak normalne. Necitim se, nechci ho jeste a hotovo. Kamaradka to taky tak udelala a nikdo nic nerekl. Ja byla domluvena, ze ho kdyztak vratim. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.19 12:08

Uvědom si, že tomu malému je pár dní. Fakt je nemožný nechat ho u mámy? A tihle prcci se stejně nekoupou každý den. Prebalit můžeš na posteli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2402
1.11.19 12:09

Druhy den je nejhorsi ze vsech. Ver mi. Neres, co bude zitra. Ono se to vsechno rychle lepsi. Jen se nesetri, chod, rovnej si zada. Predklon nesvedci. Chod a rovnej se to uplnyho stoje. Me teda nejvic drasala ta strasna dieta. Nad bramborovou kasi jsem se rozbrecela odpoledne stestim, vecer zoufalstvim. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4998
1.11.19 12:09

Nic, koukej se o ní starat. Jestli už jdeš pozítří domu, tak už musíš být schopna se o dítě postarat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13151
1.11.19 12:10

Mám za sebou dva císaře a věř mi, že nejvíce Ti pomůže právě miminko na pokoji. Všechna bolest půjde stranou a bude Ti lépe. Jen ležet je špatně. Zkus si miminko po návštěvách na pokoji nechat, odvést na sesternu můžeš vždy. Upřímně si myslím, že toho budeš jednou litovat, že jsi miminko pro své pohodlí, nebo strach nechala samotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
1.11.19 12:11

Chudák miminko. První dny jeho života musí být někde samo. Nejsi první ani poslední, kdo rodil císařem. Ještě napiš, že byl na vyžádání :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2402
1.11.19 12:13
@lafelay píše:
Chudák miminko. První dny jeho života musí být někde samo. Nejsi první ani poslední, kdo rodil císařem. Ještě napiš, že byl na vyžádání :nevim:

Se nezblaznete. Ono to ten den dva zvladne. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13151
1.11.19 12:13

Ke všemu si tedy myslím, jen můj názor, že pokud se o ní nebudeš schopna starat nebude to s propuštěním tak horké, lékař se bude zajímat co se děje, nebo alespoň to bych předpokládala já.

Jestli máš strach se o malou sama starat, nejsi si jistá, řekni to sestře, nebudeš první ani poslední. Prostě Ti péči o ní lépe vysvětlí, pomohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1249
1.11.19 12:16

Mám taky za sebou císaře a vůbec se ti nedivím, já teda rodila předčasně, takže miminko bylo pár dní v inkubátoru, ale vůbec si nedokážu představit, že bych se o něj měla už druhý nebo třetí den starat, asi bych jim to nějak šetrně řekla, že mám prostě bolesti a nezvládám se o něj celý den postarat. Jako osobně bych to asi zvládla nebejt bolesti zad, se kterými jsem přišla už do nemocnice, bodavá bolest zad mi nedovolila chodit, takže já nemohla chodit ne kvůli jizvě, ale kvůli zádům, kdyby miminko nebylo v inkubátoru, tak bych jim ho musela nechat.

Příspěvek upraven 01.11.19 v 12:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
1.11.19 12:16

Fakt se snaž hýbat, jasně o pomoc si řekni domluv se co zvládneš a co ne, ale jak budeš jen ležet bude ti hůř. Jo bolí to, ale každý den bude lepší. Mě se jizva blbě hojila, měla jsem reakci na šití, takže mě to břicho bolelo hodně dlouho a teklo mi z toho kde co, ale o malého jsem se starala já sama v pohodě. To prostě fungovali hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
1.11.19 12:18

Tak u mě po císaři jsem dítě tedy nekoupala. Koupání nebylo nutné. Dítě jsme mohli kdykoliv dát na dětské, když jsem se potřebovali vyspat, osprchovat aj. Od toho tam sestry byly (Obilní trh Brno). Dítě jsem neměla pouze první dvě noci s tím, že na tu druhou už jsem je mohla mít u sebe, ale necítila jsem se na to. Po císaři se naučte stoupat a chodit co nejdříve bez ohledu na to, jestli dítě u sebe máte nebo ne. Jde primárně o vaši jizvu a vaši mobilitu po porodu. Navíc dítě si můžete vzít k sobě do postele a celý den tam s ním proležet (já to takto měla) a stoupat maximálně na to přebalení. Ono stejně musíte stoupat i na močení, stolici aj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama