Nechci nechat hlídat dítě někým cizím

Anonymní
3.1.20 08:51

Nechci nechat hlidat dite cizim clovekem

Ahoj,

Muz pred rokem dostal praci v Rakousku, tak jsme sem sli, ja v te dobe jeste doma s dcerou, od zari pracuji a dceeja chodi do skolky, ma 3 a pul, nemecky jeste mox nerozumi, neco malo uz pochytava, ale je tam takova ztracena, co tam chodi, nechce si hrat s detmi, celkove je na me fixla, jsme tu rok a je vlastne jen se mnou, obcas prijede tchyne, ale nechce hlidat, ma problemy s kyclemi..

No a co chodi dcera do skolky, casto nemocna.. A ja uz v praci, nasla jsem si tu, prace nic moc, nekvalifikovana, penize taky nic moc, nejradeji bych domu, ale muz nechce, ale co ted resim. V rakousku neni osetrovacka jako u nas, max 5 dni.. Takze s ditetem orisek.. Neplacene vno je problem, kor u nas v praci, netvari se na to.. Babicky nejsku, dovolenou nemuzu vybirat, je dana, mela jsem ted do 2.1. No a dcera zacina zas chrchlat, ma zvysenou teplotu.. :zed: funguje tu neco jako nouzova mama, platite si clenstvi a kdyz potrebujete, nekoho poslou, ale je to uplne cizi clovek.. Neumim si predstavit, ze dcera bude mit horecku, rano zavolam a prijede nekdo cizi a ja ji tu necham a odejdu a tak to bude treba cely tyden, dcera je na me fixla, s tim je treba neco delat, rve i kdyz je jen s tatku, cioz taky neni casto, pre on moc nefunguje, to je ale jiny pribeh, sam ji nikam nevezme, je unaven z prace, jako dela dost, ale pak je dcera zvykla jen na me..

No a dnes jsme se zhadali, ze pry to jinak nejde.. Jenze ja nechci dat takto male nemicne dite na starost nekomi koho jsem ja ani dcera nevidela, kdyz ma horecku, neco ji boli chxe jen mamu, bude brecet cely den, bude ji zle a ja ji necham s cizim, jeste se nedomluvi? Taky by vam to vadilo? Manzel mi rika, ze je to nirmalni, mne to neprijde, navix kvuli takove praci, kde dru jak otrok a chovaji se tak ke mne tez.. Rikala jsem mu, ze bych se vratila do cr a on, ze ne.. Samo nejen kvuli hlidani, ale u me je to celkove vse, tohke asi poaledni kapka. Ale jako mame mi to vadi hrozne.. Stejne tak zubar, logoped.. Vsude musime a proate ja nemam kdy, volno nedostanu a abych tamposilala malou s cizim clovekem.. A jemu to prijde v pohode.. Mne tohke vadi a je to pro me dezite a kontextu s tou praci i duvod jit zpet, on to nechape..

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3.1.20 08:58

Muž má v Rakousku nějakou super práci, nebo proč se nechce vrátit? Podle popisu mi přijde, že se musíte ohánět oba dva, abyste se tam uživili…Neměli byste v ČR životní úroveň stejnou nebo naopak i vyšší? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4228
3.1.20 08:58

Tak zde je každá rada drahá. Osobně bych vážně sbalila dceru, sebe a jela domů. Pokud máš možnot najít lépe placenou práci doma, máš možnost aspoň dočasného azylu, než si najdeš své bydlení, máš možnost hlídání v nutných případech. Prostě pokud sama vidíš, že bys T a dcerka zde byly na tom lépe, tak asi není vyhnutí.
Chápu, že máš problém s tím, „opustit“ muže, ale dle toho co a jak píšeš, tak jemu záleží snad jen na něm samotném. Opravdu chceš, abys takto živořila i s dcerkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23133
3.1.20 09:00

Jestli vás uživí zůstaň doma. Ale myslím, že tu krizi že se ti tam nelíbí ti stejně nespraví. Vy máte doma krizi evidentně celkově

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2137
3.1.20 09:00

Nepromyšlený krok. Přece snad přemýšlím dopředu, co to bude vše obnášet. Musíš do té práce? když tam muž chce zůstat, tak snad se to finančně vyplatí, tak ať vás živí,,,nechodila bych do takové podřadné práce, dala bych mu nůž na krk.

Já neuznávám závislost na chlapovi, takže bych se ani živit nenechala, a odstěhovala se zpátky do ČR,,,snad jste si nechali vrátka.
Ale já bych asi ani neodjela, jak říkám, za mě velice nepromyšlený krok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8001
3.1.20 09:02

No to je úlet, takže ty se chceš vrátit, dceři pobyt v Rakousku nic nedává, muž tam nevydělá ani tolik, abys ty nemusela do práce, ale drží se tam zuby nehty a o návratu nechce ani slyšet. Za to je mu celkem šumák, že je dítě ztracené a není problém, aby k nemocnému mrněti chodili cizí lidé, protože ty jsi hysterka a co je na tom špatného. No tak to tě úplně chápu, jak z toho ven ti neporadím, ale cítila bych to stejně jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 09:03

Ahoj, že se rodiče někdy neshodnou je normální. Důležité je, aby jste byli schopní o věci normálně komunikovat. Zkus být při diskuzi konstruktivní - tedy možnosti jsou, že buď budete společně hledat někoho, ke komu máte důvěru a budete ho platit, nebo že ty do práce chodit nebudeš a obstaráš domácnost a malou, nebo se vrátíte do ČR (tam to bude s hlídáním jak?). Případně zkuste kontaktovat českou komunitu v místě, kde žijete, Rakousko je plné Čechů a podobný problém bude řešit více rodin. Třeba bys tu hlídací maminku mohla dělat pro ostatní děti z českých rodin a něco si tím přivydělat.
Problémem je, že pokud budeš doma, tak se na tebe malá fixní ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8001
3.1.20 09:03

Problémem je, že ona bez jeho souhlasu nemůže vzít dítě a odjet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2147
3.1.20 09:04

No zivot v cizine neni zadny med casto, kor u nekvalifikovane prace.. Taky ziji v AT, tech dni je 10 a lze je napul rozdelit mezi partnery, ale nejde je vybrat najednou, jinak ta Notfallmama, ale taky to nevyuzivam, pre mam 4 letou a ze stejny h duvodu, kdyby byla starsi a uz jen nemoc dojizdela, tak jo, ale zatim ne.. Jenze u nas neni problem ani dovca ani neplacene volno.. Je to tezky bez babicek a tak, ale ty mas spis problem celkove s zivotem tady.. To musis resit s manzelem.. Ale to hlidani, kdyz neplacene volno, riskujes, ze te vyhodi, ale chapu te, jen to nema moc reseni.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8001
3.1.20 09:04
@Premek_Orac píše:
Ahoj, že se rodiče někdy neshodnou je normální. Důležité je, aby jste byli schopní o věci normálně komunikovat. Zkus být při diskuzi konstruktivní - tedy možnosti jsou, že buď budete společně hledat někoho, ke komu máte důvěru a budete ho platit, nebo že ty do práce chodit nebudeš a obstaráš domácnost a malou, nebo se vrátíte do ČR (tam to bude s hlídáním jak?). Případně zkuste kontaktovat českou komunitu v místě, kde žijete, Rakousko je plné Čechů a podobný problém bude řešit více rodin. Třeba bys tu hlídací maminku mohla dělat pro ostatní děti z českých rodin a něco si tím přivydělat.
Problémem je, že pokud budeš doma, tak se na tebe malá fixní ještě víc.

Prosím tě, na tohle jsi přišel jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1184
3.1.20 09:06

...

Člověk by se fakt za prachama neměl honit za každou cenu. Na tvém místě bych zvažoval návrat domů. Panáček by měl na první místo postavit rodinu, což neudělal. Takže za mě návrat, nebo alespoň ty se vykašli na tu otročinu tam. Myslím, že taková práce se dá sehnat vždycky, teď se věnuj dceři a na jaře se můžeš ohlédnout po něčem jiném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2137
3.1.20 09:09

Proč ne? s dceřiným otcem nejsme manželé, nemám ji v péči, klidně ji může vzít a odvézt.
Oni jsou manželé, ani jeden není občan AT, proč by ji nemohla odvézt zpátky domů?

@Šáruší píše:
Problémem je, že ona bez jeho souhlasu nemůže vzít dítě a odjet.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.20 09:09

@Šáruší Tvrdí to chytré knihy. Fixování dítěte na rodiče tím, že vyhovíš jeho vyřvanému požadavku posílíš.
Na druhou stranu, pokud mohu říci soukromý názor, tak nejsem zastáncem citově studeného odchovu, přijde mi, že to dítě si nejlépe určí vlastně samo, kdy už rodiče tak moc nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
3.1.20 09:10

Tohle mi hlava nebere :zed: Kdyby mě manžel táhl za prací do ciziny, tak bych logicky očekávala, že tím vydělá velké peníze a já se budu moci starat o děti a pracovat maximálně brigádně v časech, kdy to jde. Tvůj chlap je sobec a ještě ke všemu neschopnej. Velmi důrazně bych trvala na návratu domů. Nemocné dítě bych nenechala cizímu člověku ani ve školním věku, natož tříleté 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31690
3.1.20 09:10

A jak to resi Rakusaci, nemocne deti?
Kolik tam vydelate a kolik byste cca vydelali tady?
V CR mate kde bydlet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama