Nechci nechat maminku doma samotnou. Co dělat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 14:40

Nechci nechat maminku doma samotnou. Co dělat?

Zdravím! Prosím, potřebuji poradit, jestli nemáte někdo nějaký nápad. Mé mamince zjistili v říjnu rakovinu a je na tom moc špatně. Snažíme se s ní být neustále a jsme jí vždy k dispozici (tedy táta a já). Problém je, že táta je od rána do večera v práci a já jednou za týden potřebuji jet školy (na vysokou), která je daleko. Zůstávám tam do druhého dne do rána, protože je to opravdu daleko a v noci se nemám se jak dostat domů. Tím pádem je maminka doma celý den sama. Ve škole mi tento týden vyšli vstříc a napsali mi, abych zůstala doma. Tak jsem toho využila tento týden, ale potřebuji vyřešit ještě těch cca 7 týdnů do konce semestru. Nenapadá vás, co bych mohla dělat, abych do konce semestru nemusela do školy? Jestli by pomohl třeba papír o tom, že se starám o nemocného člena rodiny? Včera se nám maminka málem udusila, takže tím víc ji nechci nechat doma samotnou. Sama bych umřela strachy, co se doma děje.

Přemýšlela jsem o přerušení studia, ale to by taky nešlo, jelikož jsem o letních prázdninách začala podnikat a ještě nemám na to, abych si pojištění platila sama. Do zaměstnání se už vrátit nemůžu protože 1) by mi dovolená nevycházela na školu (kvůli tomu jsem musela odejít ze starého zaměstnání 2) Ve zkušebce by mi stejně dovolenou na školu nedali.
Táta se ještě bude radit s doktorkou ohledně OČR pro sebe, ale to by nebylo na moc dlouho. My musíme pokrýt aspoň měsíc a půl, takže bych ho taky potřebovala, kdyby to šlo, abychom se mohli střídat u mamky.

Jsem z toho zoufalá, nemáte prosím někdo nějaký nápad? :,(

Moc předem děkuji a prosím o zachování anonymu. Je to citlivé a nechci, aby mě v tom někdo poznal.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
104
13.11.21 14:43

A co zajistit na ten jeden den ošetřovatelku k mamince?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 14:45

@Sluncee To je moc dobrý nápad. Děkuji. Sice k mamince nikoho nechceme pouštět, aby se nenakazila a neumřela nám, ale je fakt, že když táta jezdí do práce a já do školy, kde můžeme kdykoli něco chytnout, tak je to asi jedno. :?

• Citovat
  • Nahlásit
11975
13.11.21 14:47

Tak to se musíš asi domluvit ve škole nějak individuálně. My nevíme co musíš splnit za podmínky aby ti uznali zapocty a zkoušky. Otec si může vyřídit dlouhodobé osetrovne. Nebo ať si vezme na ty dny co potřebuješ být ve škole dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
13.11.21 14:47

Omlouvám se moc, ale mozna má maminka jen málo času. :-(((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 14:49

Taky jsem to zažila, akorát jsme se starali o tátu. Ale byli jsme na to tři, máma prakticky vypustila práci (podniká) a i tak bylo těžké se nějak sjet. A mimo jine to skončilo tak, že jsem původní VŠ nedostudovala.

Zkus zajít na studijní, jestli neexistuje něco, co by se ti hodilo. Přerušení?

Jinak k nám jezdily sestry z mobilního hospice, 2× denně. Ale to prostě v určitých situacích nestačí a je to jen taková podpora pro vás… a ošetřovatelka je finančně dost náročná. Není kdokoliv v rodině, kdo by mohl pomoci?

Hodně sil. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9195
13.11.21 14:49

Zařídila bvych si to ošetřovné, na člena rodiny.. Jenom.. ted nechci dopředu něco.. ale moji maminku odvezli na ventilaci minulý rok a byla v nemocnci, když ji propouštěli měla nárok až tři měsíce ošetřovného nebvo nějaké péče, která vystavuje nemocnice.. Znalý by poradil, jenomže já to nevěděla, až s obchovní, a to už nevystaví.. Kdyby náhodou jste něco podobného řešili tak si to zjistit..
Mně obvodní vystavil jenom na 9 dní a pak neplacené domluva v práci.. Známá si tgo vyřídila v nemocnici, tchýně měla uraz a byla doma tři měsíce i placené i ošetřené uředně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.11.21 14:50

@Takco Doktorka jí řekla, že podle učebnice jí zbývá pár měsíců, maximálně rok. Ale prý je to hodně individuální. No, doufáme v zázrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
13.11.21 14:51

A tat by si nemohl vyřešit nějaké volno na ty dny? Je to jen 7 dní do konce semestru, byla by škoda kvůli 7 dnům ukončit školu. Nebo někdo z rodiny? Popř nějaká ta ošetřovatelka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.11.21 14:52

@Lily-of-the-valley Moc děkujeme. Nejlepší by bylo, kdyby se mohla starat sousedka, která je moc ochotná, ale bohužel je nachlazená. A mamka si nemůže dovolit něco chytnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.11.21 14:54

@thalasan Asi budeme přemýšlet nad ošetřovatelkou. Táta má teď před Vánoci v práci špičku, takže ho jen tak nepustí. A volno si bere pořád, protože pořád jezdíme do nemocnice. Mamku vždycky propustí, následně se jí doma udělá hodně zle a jedeme tam zase. A takhle je to pořád dokola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23477
13.11.21 14:55

Neumožňuje tvoje škola distanční výuku? Manžel studuje vysokou a může si vybrat, jestli bude na přednášce nebo bude online přes počítač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
13.11.21 14:55

Ať si táta na ty potřebné dny veme dovolenou, nebo pokud nemá, tak neplacené volno, no a nebo holt zaplatit ošetřovatelku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9195
13.11.21 14:56

@Anonym 1985 tak se zeptej tam, o onkologického pacienta vždycky někdo pečuje.. a ten den, kdy by si jela, by musel vystřídat táta a nebo prostě sosuedka, až bud zdrava a nebo sourozence nemáš..
Nebo zkusit nechat tátu nechat si volno na tyto dny a spíš zajištovat odvoz, kdyýž se jí přitíží- soused, kamarád, spolužačka, jela bys taky, a le táta by byl v práci a zbvytečně by si nebral volno, až na ošetřování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 14:57

@Janli Bohužel ne. Ani individuální plán.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat