Nechci od něj odejít, ale přemýšlím nad tím

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 11:11

Nechci od něj odejít, ale přemýšlím nad tim

Dobrý den můžu poprosit o anonym? Děkuji
Jsme s přítelem spolu přes dva roky a máme 8 měsíčního syna. Ale přítel se začal chovat sobecky a všechny moje nápady na výlety a trávení čas společnými aktivitami odmítá. Je pořád na mobilu a počítači, hraje hry. Chtěla jsem druhé mimi, ale teď přemýšlím jestli neodejit. Ve vztahu komunikace skoro žádná… Na to když mu řeknu že si chci promluvit mi on řekne že nechce, protože se bojí že by jsme se hádali, že se hádat nebude. Ale já si o našem vztahu s ním promluvit chci a chci si vše vyjasnit.. Jinak je to v pohodě, se synem si hraje, doma mi pomáhá, ale pro mě už to je ponorka, každý den je stejný a já se nudím, potřebuji nějakou aktivitu, zábavu. Na to mi jednou řekl ať se jdu projít nebo si stáhnu hru kterou chci.. Nějaké rady, názory, jak ho přimět ke komunikaci? Vyhrožování že odejdu, ignorování, nevaření, neuklízení a podobné jsem zkusila, zabralo to jen na pár dní, o párové terapii nechce ani slyšet..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
46
13.1.22 11:34

Promiň, ale tvůj přítel se nechová moc dospěle, co se týče té komunikace, tak to vypadá na úrovni puberťáka. Puberťáci si větsinou nechtějí povídat, normálně si promluvit a řešit něco vážného, protože můžou mít taky stejný strach jako tvůj přítel. A to se tvůj přítel choval takhle vždy a nebo od té doby, co jsi těhotná nebo porodila? Možná mu něco chybí, že už je to jiné, když teď máš ve svém životě i dítě, kterému musíš věnovat čas. Možná má strach oprávněně, neznám tak úplně vaše povahy. Co takhle párkrát dát dítě na hlídání a udělat si nějaký výlet jen sami dva? Nemusí to být ani výlet, ale třeba si udělat hezký večer a připomenout mu, že na něho máš čas. Nebo to je úplně jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
13.1.22 11:36

Ahoj, těžká to situace. Hraní her je závislost. Pokud tam tráví více času, tak se to bude měnit blbě. Taky jsem hrával a vím, jak to ničí vztahy. Domluvte si dny, kdy bude hrát. Třeba 3-4 dny v týdnu, tak max 2 hod. On s tím asi souhlasit nebude Zeptej se ho, co je pro něho přednější, rodina nebo hraní. Řekni mu, že hádat se nechceš, ale takhle žít taky ne. Že ho miluješ a chceš s ním trávit více času. Buď mu to docvakne, nebo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5676
13.1.22 11:38
@Anonymní píše:
Dobrý den můžu poprosit o anonym? Děkuji
Jsme s přítelem spolu přes dva roky a máme 8 měsíčního syna. Ale přítel se začal chovat sobecky a všechny moje nápady na výlety a trávení čas společnými aktivitami odmítá. Je pořád na mobilu a počítači, hraje hry.Chtěla jsem druhé mimi, ale teď přemýšlím jestli neodejit. Ve vztahu komunikace skoro žádná… Na to když mu řeknu že si chci promluvit mi on řekne že nechce, protože se bojí že by jsme se hádali, že se hádat nebude. Ale já si o našem vztahu s ním promluvit chci a chci si vše vyjasnit.. Jinak je to v pohodě, se synem si hraje, doma mi pomáhá, ale pro mě už to je ponorka, každý den je stejný a já se nudím, potřebuji nějakou aktivitu, zábavu. Na to mi jednou řekl ať se jdu projít nebo si stáhnu hru kterou chci.. Nějaké rady, názory, jak ho přimět ke komunikaci? Vyhrožování že odejdu, ignorování, nevaření, neuklízení a podobné jsem zkusila, zabralo to jen na pár dní, o párové terapii nechce ani slyšet..

To je trošku ode zdi ke zdi. Druhé dítě v tomto stavu vztahu určitě ne, stejně tak mi přijde škoda, to rozbíjet, když máte malé mimčo. A co si opravdu na ty aktivity, co chceš dělat ty, najít nějakou kamarádku? Né každého baví to, co toho druhého, jestli ho nikdy nebavilo nějak výletovat, tak se to nezmění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
13.1.22 11:38

Ty se nudis a vyhrozujes priteli odchodem? A tvoje komunikace ti prijde ok? Dospela? Uvazovala jsi nad druhym mimi a ted obracis, ze spis rozchod? Nezlob se na me, ale deti si delaji deti. Ty mas hlavne delat vse proto, aby to tvoje jedno ditko melo kompletni rodinu a ne pri takove prkotine utikat…🤦 problem s komunikaci mate oba, nejen on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7740
13.1.22 11:44

Kolik vám je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 11:46

@Kim X Změnil se s porodem a i tím že nastoupil do nové práce.. Předtím to bylo bylo jen chvilkový (1×mesicne) teď denně.. Chápu že teď na něj nemám tolik času co by on chtěl. Ale taky musí chápat že máme dítě. Přeci se mu nebudu věnovat když dítě pláče, například.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 11:46

@Uslava Mě 23,priteli 26..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 11:49

@jagis jenže já se snažím komunikovat, on mi všechny moje pokusy o to si promluvit odmítá, tak jsem párkrát vybuchla… Já na něj mluvím a on jen čumí do mobilu a ignoruje mě, tak jsem to zkusila jinak

• Citovat
  • Nahlásit
23169

A proč se nudíš? Vezmi dítě a o víkendu jeďte na výlet spolu, pokud on nechce. Choďte po návštěvách, jdi si s ním v kočáru zaběhat/na kolo apod. Jestli mu ani potom nedojde, že tohle není rodinný život a dál bude dávat přednost lenivé zábavě u telefonu, pak je jasné, co dělat dál :nevim: Ale svou nudu na něj neházej, nejste siamská dvojčata a můžeš se zabavit klidně i bez něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5676
@Anonymní píše:
@Kim X Změnil se s porodem a i tím že nastoupil do nové práce.. Předtím to bylo bylo jen chvilkový (1×mesicne) teď denně.. Chápu že teď na něj nemám tolik času co by on chtěl. Ale taky musí chápat že máme dítě. Přeci se mu nebudu věnovat když dítě pláče, například.

Takže předtím byl v pohodě, věnoval se ti a teď, když jste tři, tak nechce? To je děsivé ta množina chlapů, co se porodem změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 11:50
@Anonymní píše:

Ano, ale někdy byste si mohli udělat čas sami pro sebe, pokud by ti někdo pomohl s hlídáním a časem si udělat i hezký výlet ve třech. Myslím, že na vztahu by měli zapracovat dva. Chápu to, není snadné se věnovat dítěti a zároveň i příteli. Možná by se mohl věnovat i on, vdyť jste si dítě dělali oba, on by se taky mohl věnovat dítěti, ne? Když pláče, tak pomůže nebo všechno děláš ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 11:50

@unuděná to už teď dělám, chodim na procházky sama…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 11:52

@Kim X prakticky co se dítěte týče dělám vše jen já, on se zapojovat moc nechce.. Maximálně si s ním hraje když vařím, protože nemá na vybranou ale jinak nic…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 11:54

@Kim X bohužel hlídání nemám.. Nemáme nikoho, kdo by dítě pohlídal..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat