Reklama

Nechci podrobně vypisovat zaměstnavatele v LinkedIn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 27.07.18 09:56
Nechci podrobně vypisovat zaměstnavatele v LinkedIn

Milé maminky, které se zabýváte personalistikou. Mám pochopitelně profil LinkedIn, ale jsem ve věku, kdy kariéra byla dlouholetá, navíc v oboru, kde od 90.let zaměstnavatelé rychle vznikali a zanikali, navíc často jsem pracovala na dohodu pro několk firem současně. Některé firmy a data tu nechci zmiňovat. Jak vlastně vypadá „správný“ profil? Nakolik má být chronologie zaměstnavatelů úplná? Je možné napsat fakta jen rámcově a uvést, že podrobnější rozpis zašlu na vyžádání? Jak se na to dívá personalista? Mám např. kolegu, který uvedl zaměstnavatele jen jednoho a další podrobnosti, že zašle zájemcům. Některé ty firmy už navíc dávno neexistují,ani nebyly nijak významné. Děkuji

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3073 příspěvků 27.07.18 10:02
@maskovak píše:
Milé maminky, které se zabýváte personalistikou. Mám pochopitelně profil LinkedIn, ale jsem ve věku, kdy kariéra byla dlouholetá, navíc v oboru, kde od 90.let zaměstnavatelé rychle vznikali a zanikali, navíc často jsem pracovala na dohodu pro několk firem současně. Některé firmy a data tu nechci zmiňovat. Jak vlastně vypadá „správný“ profil? Nakolik má být chronologie zaměstnavatelů úplná? Je možné napsat fakta jen rámcově a uvést, že podrobnější rozpis zašlu na vyžádání? Jak se na to dívá personalista? Mám např. kolegu, který uvedl zaměstnavatele jen jednoho a další podrobnosti, že zašle zájemcům. Některé ty firmy už navíc dávno neexistují,ani nebyly nijak významné. Děkuji

Hlavne tam nesmi byt mezery. Mezery vyvolavaji otazky a vypadaji podezrele. Takze bych treba nejake zamestnani vynechala, ale o jeho trvani prodlouzila jine. A pak u pohovoru bych to klidne uvedla s tim, ze se jednalo o soubeh zamestnani, ale uvadela jsi jen ta relevantni zamestnani. Nebo take neuvedla, jak by se to vic hodilo.

DanaHlinicka
Stálice 52 příspěvků 27.07.18 10:09

Mrkni na you tube na Eliška Vyhnánková. Na LinkedIN je odborník a má docela dost užitečných rad a triků. Jinak bych se přikláněla k reakci Limi123, přesně jak píše bych to udělala.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 27.07.18 11:33

@maskovak Linkedin, stejně jako CV, je ve tvé režii. Dokonce se doporučuje ani neuvádět věci typu „před 15 lety jsem na letní brigádě prodávala zmrzku.“ Pokud nejsi vyloženě konzultant nebo neděláš povolání, kde se práce pro víc firem najednou očekává, tak bych to ořezala a dala tam výtažek. Zkrátka aby tys vypadala co nejlépe a nejseriózněji. Případně bych to hodila do sekce Projektů. V mém oboru to vůbec běžné není, takže když třeba vidím linkedin, kde někdo má uvedené i firmy, kde pracoval třeba pouhé 2 měsíce, budí to ve mně spíš podezření. Ale to opravdu záleží na povolání.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 27.07.18 12:03

Holky,dik vsem :kytka:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 27.07.18 19:44
@maskovak
@Limi123 píše:
Hlavne tam nesmi byt mezery. Mezery vyvolavaji otazky a vypadaji podezrele. Takze bych treba nejake zamestnani vynechala, ale o jeho trvani prodlouzila jine. A pak u pohovoru bych to klidne uvedla s tim, ze se jednalo o soubeh zamestnani, ale uvadela jsi jen ta relevantni zamestnani. Nebo take neuvedla, jak by se to vic hodilo.

Svět je malý, nelži. Nikdy nevíš na koho narazíš. Uvádět vše neumíš, ale lhát 8o Myslím si, že cokoliv bylo v 90. letech fakt psát nemusíš.

Žádné zprávičky „detaily na vyžádání“ tam taky nepiš. Já bych měla Ln stejně jako CV - ať je v obou totéž. Rozdíly budí podezdření.

Limi123
Závislačka 3073 příspěvků 27.07.18 20:03
@zvidavajanca píše:
@maskovak

Svět je malý, nelži. Nikdy nevíš na koho narazíš. Uvádět vše neumíš, ale lhát 8o Myslím si, že cokoliv bylo v 90. letech fakt psát nemusíš.

Žádné zprávičky „detaily na vyžádání“ tam taky nepiš. Já bych měla Ln stejně jako CV - ať je v obou totéž. Rozdíly budí podezdření.

Hmm.. tak jestli napisu, ze jsem delala nekde 2000-2004 nebo 2000-2005 je podle me jedno a pokud to zaplni diru… Nepovazuji to vylozene za lez.

Ano, zivotopis pak musi Linkedinu odpovidat.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 28.07.18 19:37

@Limi123
Tak myslím si, že nějakej rok 2000 nebo 2005 nikoho dnes moc nezajímá. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama