Nechci se očkovat dřív než moji blízcí

Anonymní
15.4.21 17:21

Nechci se očkovat dřív než moji blízcí

Máte to někdo také tak? Patřím do údajně „rizikové“ skupiny obyvatel, kteří mají možnost se přednostně očkovat proti Covidu. Jsem ve věkové kategorii do 40 let. „Rizikové“ v uvozovkách z toho důvodu, protože sice ano, pracuji v kontaktu s dětmi na vesnické malé škole, ale v čem jsou méně rizikové třeba prodavačky, lidé ve fabrikách, a mohla bych pokračovat. Řeším vnitřní dilema - nějak se mi příčí, jít se očkovat dříve, než třeba přítel, který je ve věkové kategorii do 50let. Přišla mi sms k výběru termínu, nedokáži se rozhodnout, zda do toho jít…ostatní kolegové jsou očkovaní. Na jednu stranu mám strach, aby nedošlo ze strany zaměstnavatele k nějakému nátlaku…nebo až se bude řešit personální situace, abych nebyla první, kdo půjde, na druhou stranu - děsím se představy, že JÁ bych měla být očkovaná a nedej bože třeba přítel nebo děti onemocněli a měli špatný průběh nebo se cokoliv stalo…Já bych si to celý život vyčítala a nedokázala s tím žít…Tím, že bych se teď, ve chvíli, kdy další věkové kategorie zatím nemůžou, očkovala…přirovnala bych to jako kdybychom se celá rodina topili, a jen já se zachránila a je nechala topit…
Máte někdo podobné pocity? Mám pocit, že každý by po možnosti okamžitého očkování sáhnul a já jsem z tohohle hlediska pravý opak. Nevím, jak to mám v sobě rozseknout…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7862
15.4.21 17:23

A proč to tak řešíš? Těm ostatním to nějak ublíži? Ne, přijdou taky na řadu. A spíš bud rada, že jsi ostatní o něco víc ochránila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
15.4.21 17:27

Zkus to brát z druhé strany, budeš své blízké chránit před tím, abys na ně případně prskala kvanta viru, kdyby ses nakazila v práci. Nebo nelehnete všichni, pokud se někdo nakazí. Koukej, je nereálné očkovat všechny naráz a někde se začít musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 17:30

Na řadu přijdou, ale až za dlouhou dobu. Co se týče toho, že bych je více ochránila - dodržuji vše, co se má, nikam nechodím a myslím si, že je malá pravděpodobnost, že bych něco zatáhla domů. To spíš děti přinesou ze školy, protože sice nosí roušky, ale rouška neochrání, narozdíl od respiráturu, který nosím já a nebo to přítel donese z práce…

• Citovat
  • Nahlásit
3373
15.4.21 17:37
@Anonymní píše:
Na řadu přijdou, ale až za dlouhou dobu. Co se týče toho, že bych je více ochránila - dodržuji vše, co se má, nikam nechodím a myslím si, že je malá pravděpodobnost, že bych něco zatáhla domů. To spíš děti přinesou ze školy, protože sice nosí roušky, ale rouška neochrání, narozdíl od respiráturu, který nosím já a nebo to přítel donese z práce…

No, a ty to od nich nechytnes, budeš moct jít v klidu nakoupit, postarat se o ně… V čem je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
15.4.21 17:38
@Anonymní píše:
Máte to někdo také tak? Patřím do údajně „rizikové“ skupiny obyvatel, kteří mají možnost se přednostně očkovat proti Covidu. Jsem ve věkové kategorii do 40 let. „Rizikové“ v uvozovkách z toho důvodu, protože sice ano, pracuji v kontaktu s dětmi na vesnické malé škole, ale v čem jsou méně rizikové třeba prodavačky, lidé ve fabrikách, a mohla bych pokračovat. Řeším vnitřní dilema - nějak se mi příčí, jít se očkovat dříve, než třeba přítel, který je ve věkové kategorii do 50let. Přišla mi sms k výběru termínu, nedokáži se rozhodnout, zda do toho jít…ostatní kolegové jsou očkovaní. Na jednu stranu mám strach, aby nedošlo ze strany zaměstnavatele k nějakému nátlaku…nebo až se bude řešit personální situace, abych nebyla první, kdo půjde, na druhou stranu - děsím se představy, že JÁ bych měla být očkovaná a nedej bože třeba přítel nebo děti onemocněli a měli špatný průběh nebo se cokoliv stalo…Já bych si to celý život vyčítala a nedokázala s tím žít…Tím, že bych se teď, ve chvíli, kdy další věkové kategorie zatím nemůžou, očkovala…přirovnala bych to jako kdybychom se celá rodina topili, a jen já se zachránila a je nechala topit…
Máte někdo podobné pocity? Mám pocit, že každý by po možnosti okamžitého očkování sáhnul a já jsem z tohohle hlediska pravý opak. Nevím, jak to mám v sobě rozseknout…

Ahoj,
plně tě chápu, ikdyž bych si to mohl zařídit, tak prostě nepředbíhám, protože si říkám, že jsou lidé, kteří to vážně potřebují, a mohl bych pak mít vinu za jejich potíže.
Nicméně, to není tvůj případ. Pokud spadáš do kategorie, která má nárok na to být očkována přednostně, tak je to proto, že to tak odborníci vyhodnotili a měla bys té možnosti využít. Už jen proto, že tím budeš trochu chránit i ty blízké.
Takže bez nějakých výčitek do toho jdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16331
15.4.21 17:38

Tím že se necháš naočkovat chráníš svého přítele, snižuješ riziko, že ho nakazíš. Ano školka je rizikov proststředí. tím že budeš očkovaná, snížíš nyní celkem významné riziko na minimum.

Je potřeba co nejdřív proočkovat co nejvcí lidí. Takže se nech naočkovat.

To že se necháš naočkovat není tak, že necháš topit příbuzné a utopíš se s nima, ale že zvýšíš riziko, že nespadnou do hlluboké vody kde se začnou topit a kdyby se to nejdebože stalo, tak tam pro ně můžeš skočit, protože máš záchranřský výcvik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12965
15.4.21 17:39

Nechod! Prijde na nas driv rada :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
15.4.21 17:40

Tak si to otoč- očkovaná budeš proto, abys na rodinu, prodavačky… vir nepřenesla.
Navíc pokud by rodina onemocněla, můžeš se o ně postarat.
Vlastně tím svoje blízké a okolí chráníš a víc udělat nemůžeš. ;)
Systém být nějaký musí to prostě nezměníš, tak to neřeš. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2706
15.4.21 17:50

Naočkuj se, aspoň nikoho nenakazíš :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000

Chapu kdybys mela moznost jim dat svou vakcinu, ale takhle? Resis blbosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53388

Jsem očkovaná, protože pracuji ve škole a poslední měsíce jsem pravidelně u skupiny IZS. Což mi umožnilo, že jsem měla možnost očkování přednostně. Také jsem váhala. Usadil mi trošku můj téměř 90r. děda.

Očkovaná jsem, abych chránila rodinu, okolí. Mám teda teď pozitivního muže. Stihnul se nakazit v době, kdy jsem nebyla 14 dní po druhém očkování. Takže teď jsem spadla do karantény. Užitečnější pro školu a rodinu budu, že mám obě očkování a znovu do karantény nepůjdu. Budu normálně fungovat (pokud nebudu mít příznaky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
15.4.21 18:06

Jak píšeš, že by každý po tom hned sahnul… No já teda ne. Očkovat se nedám. A zaměstnavatel tě nemůže vyhodit kvůli tomu, že nejsi očkovaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
15.4.21 18:07
@Anonymní píše:

Tak ja to mam opacne…tlaci me do ockovani a ja jit nechci…milerada prenecham vakcinu nekomu, kdo o to stoji…ale moji blizci me spis lituji, ze bych mela jit, nez aby zavideli, ze mam prednost…takze tak. Z meho okoli to nikdo nechce…a to nejen z rodiny, ale celkove s kym se bavim, tak se ockovat nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3778
15.4.21 18:14
@Anonymní píše:
. Řešíš kraviny. Asi někdo rozhodl, že je třeba tě naockovat, tak to tak je. Kdyby byl přítel nebo děti v rizikové skupině, tak jsou taky na seznamu.
Co se covidu týče, je třeba používat selský rozum. Tím, že budeš možná trochu chráněná, budes jim moct být nápomocna víc než taky nemocná

Příspěvek upraven 15.04.21 v 18:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat