Nechci se vdávat, nechci to a bojím se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 23:41
nechci se vdávat, nechci to a bojím se

Ahoj. omlouvám se za anonym :-) V srpnu máme domluvený termin svatby, Pomalu vše zařizujeme. Ale prostě vůbec z toho nemám radost, neteší mne to, frustruje mne to. Když se konečně dokopu k tomu něco pozjištovat, začnu brečet. Nebaví mne ani koukat na šaty, což na ty jsem se chvíli i těšila… Chystaní svatby by mělo být veselé a měla bych se těšit ne? S přítelem jsme devet let, máme dva syny. Prostě mi asi svatba po tolika letech společného žití absolutně nic neříká. Chtěla bych jit jen na radnici, mě by to stačilo. Přitel chce mit veselku se vším všudy.. A to je druhá věc. Všechny strašně obtěžuje se jakkoliv zapojit. Nejraději by jen „sežrali“ koláčky a nic víc. máma mi odmítla upéct cukrovi, řekla, že mám říct babičce. Sla jsem za babičkou, jestli by byla tak hodná a řekla tedy že ano, ale dělala okolo toho cavyky. Nakonec mi babička i děda řekli, že tam ani být nechtějí, že se bez nich obejdu.. Matka mi řekla, že doufá, že v den svatby si půjdu ze svého byt a né od ní. Navíc nemám otce, který by mne dovedl k oltáři, s bratrem se nemusíme. Tetu a strejdu taky nemusím. vítání občánku strýc ani nečekal na focení, sebral se a utíkal pryč, když přijedou posedí dvě hodiny. dýl nevydrží sedět.. nechci tam lidi, které nemám ráda, no ale být tam musí. Ano, je to muj den, ale jak vysvětlím, že je tam nechci? :nevim: Svědkyne me presvedcuje že moje barva vlasu je „divná“ že se mám na svatbu obarvit. Také to je moje pekařka dortu a někdy mám pocit, že ji obtěžuje když ji říkám něco jak bych chtěla udělat sladký stůl.. Jsem z toho všeho uplně na zhroucení, nesnesu všechny ty oči, jak zírají. mám schizoafektivní poruchu a už ted toho je na mě tolik, že to nedávám. Při představě, tolika lidí co civí, mám chut zvracet. Jsem trosku jako pan Monk, dva lidi jsou pro mne super společnost, ale tři už jsou velikýýý dav, který mě děsí. Vetšinu času se moc s lidmi nestýkám, nedělá mi to dobře. Jak mám čelit tolika lidem, jak mám zvládnout ten velký den, když o něj ani nestojím? :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
 
j-p
Extra třída :D 11731 příspěvků 14.02.17 23:47

Nemám slov.Zrus svatbu a máš klid.

 
peta81
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 14.02.17 23:47

Tak si promluv s manzelem, ne? vysvetli mu tvoje pocity, tezkou rodinnou situaci a hlavne tvoje stavy strachu z vice lidi. udelejte si malou svatbu jen se svedky, ktera nepotrebuje zadne pripravy ani nervy. vzdyt to dela spousta lidi. ma to byt vas den a pokud tobe to opravdu nesedi, zkuste se dohodnout. muzete pak treba udelat nejakou rodinnou malou party, grilovacku, obed u nekoho na zahrade. pokud te miluje, mohl by na to pristoupit ;)

 
AnastazieB
Echt Kelišová 8366 příspěvků 14.02.17 23:49

A muži jsi to řekla? Proč tě nutí do svatby, když ví, že jsi psychicky nemocná?

Mně osobně připadají velké svatby v bílém po takové době spolu (a po dvou dětech) už trapné, taky jsem s mužem dlouho a kdybychom chtěli svatbu, tak se vezmeme se svědky na radnici a hotovo.

 
pikola
Neúnavná pisatelka 19274 příspěvků 14.02.17 23:50

Udělej si svatbu pro sebe a ne pro ostatní. Hlavně o tom mluv s chlapem.

 
LauJak
Kecalka 455 příspěvků 14.02.17 23:50

Tak to tě lituji. Já bych se na to vybodla. Pokud tě přítel zná a ví (nebo měl by vědět) jak je to pro tebe psychicky náročné, tak to odpískáte. Svatební den by neměl být den hrůzy už půl roku předem. Držím pěsti :kytka:

 
zrcadlo
Kelišová 6859 příspěvků 14.02.17 23:53

Řekni příteli, že tvoje představa svatby je vy dva + svědci na úřadě, a tvoje důvody, proč velkou svatbu nechceš. Pokud Tě miluje a zná (a po 9 letech a 2 dětech by měl), tak by to snad měl pochopit. Vezměte se na úřadě kdykoliv (květen bývá dost volný) a v srpnu udělejte grilovačku a párty pro přátele :nevim:

 
atominnka
Generální žvanilka 21675 příspěvků 14.02.17 23:58

A proč tě přítel do takové svatby nutí?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 23:58

Děkuji za reakce, bohužel pro něj nepřipadá v uvahu jit jen na radnici se dvemi svědky. Jeho názor je takový, že když to bude jednou za život, tak se vším všudy.. Když jsem několikrát řekla, že bych šla raději jen na radnici, urazil se a nemluvil se mnou. neberu pry na něj ohledy a divam se jen na to co chci já…

 
zrcadlo
Kelišová 6859 příspěvků 14.02.17 23:59
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce, bohužel pro něj nepřipadá v uvahu jit jen na radnici se dvemi svědky. Jeho názor je takový, že když to bude jednou za život, tak se vším všudy.. Když jsem několikrát řekla, že bych šla raději jen na radnici, urazil se a nemluvil se mnou. neberu pry na něj ohledy a divam se jen na to co chci já…

A proč si tě tedy nevzal před těmi dětmi? :nevim:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 00:05

@zrcadlo on chtěl, ale v te době mi bylo 19 a cítila jsem že je ještě brzy. ale postupně jak plynul čas, byly pro mne duležitejsi veci než svatba. Pořád jsem čekala, že příjde ten správný čas, že se budu cítít připravena, ale je to jen horší a horší. nekyvnout na svatbu by bylo jako nechtit s nim být (podle něj)

 
Žirafa 69
Neúnavná pisatelka 16572 příspěvků 15.02.17 00:05
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce, bohužel pro něj nepřipadá v uvahu jit jen na radnici se dvemi svědky. Jeho názor je takový, že když to bude jednou za život, tak se vším všudy.. Když jsem několikrát řekla, že bych šla raději jen na radnici, urazil se a nemluvil se mnou. neberu pry na něj ohledy a divam se jen na to co chci já…

A to ho ten den bude těšit, když ví, co to v Tobě vyvolává a jaké máš problémy? :think:

 
peta81
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 15.02.17 00:10
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce, bohužel pro něj nepřipadá v uvahu jit jen na radnici se dvemi svědky. Jeho názor je takový, že když to bude jednou za život, tak se vším všudy.. Když jsem několikrát řekla, že bych šla raději jen na radnici, urazil se a nemluvil se mnou. neberu pry na něj ohledy a divam se jen na to co chci já…

a on vi o tvych psychickych problemech? protoze pokud ano, tak by te do tohohle nenutil, ne? jsi pro neho dulezitejsi ty nebo ostatni lidi?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 00:11

@Žirafa 69 to nevim, asi ano? Nejsem na tom nějak extremne spatně, prostě funguju normálně ve stereotypu. Některý den je horší a neudělám třeba doma nic a ani v práci, ale přejde se to a druhý den je vždycky lepší. Nebere mne jako nemocnou, což mu jsem vděcná, ale na druhou stranu, bych někdy ocenila, aby si to uvedomil, že nejsem uplně 100 procent jako normální zdravy jedinec…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.17 00:14

@peta81 ano vi. v době, kdy jsem začala být nemocná, to byl on, kdo mě vozil po doktorech. odešel z práce a staral se o děti, když jsem byla uplně na dně neschopná si obléct kalhoty. Všichni z mojí rodiny mě tehdy odepsali, pro ně jsem byla ta líná, co se neumí postarat o děti. On jediny byl se mnou… Ale ted prostě, jakoby na to zapomnel.. nebo si to neuvedomoval..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >