Nechci si nechat vyvolat porod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 12:20

Nechci si nechat vyvolat porod

Dobry den,

anonym z pochopitelnych duvodu.

Jsem dnes 40+5 a uz me “tlaci” do indukce. Nemam absolutne zadne problemy, vsechny monitory jsou v poradku, stejne tak placenta, mimcoun, dostatek vody, neg. streptokok.

Dnes mi zacala odchazet hlenova zatka.

Do kdy jste odolavaly tomu tlaku ze strany doktoru? Nejsem zadna ezo bio, ale nechci nesmyslne zasahovat do prirozeneho vyvoje, kdyz k tomu neni duvod. Mozna budu muset podepsat negativni revers, a pry me nechaji max. do 41+5.

Rozjel se vam porod sam? Mate podobnou zkusenost?

Edit: Cipek jsem vcera mela mekky, 2cm dlouhy a otevrena jsem byla na prst.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6928
3.11.21 12:34

Já jsem kdysi přenášena 12dni, porod mi vyvolali až ten 11den.Driv mi to nikdo nenabizel, každý den jsem litala do porodnice na monitor, pokaždé s taškou připravena, že si mě tam nechají. 11 den jsem šla bez tašky a už mě nepustili :D Jinak nevím kdy by se porod rozjel přirozeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.21 12:34

První dítě mám narozené 41+5. Do vyvolání mě začali tlačit až 41+4, ale porod se nakonec rozjel sám a všechno v pohodě. Neměla jsem žádné potíže, monitory ok a vše ostatní taky.
Třetí dítě mám vyvolané 40+5 - měla jsem špatné monitory, byl tam velký váhový odhad + málo plodové vody, tak jsem souhlasila.
V tvém případě bych taky chtěla ještě čekat. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13546
3.11.21 12:38

42+2, vyvolavany teda skoro 3 dny. V podstate do 41+3mi nikdo vyvolani nenabizel. Pak uz ho zminovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3355
3.11.21 12:39

Kdyby mi řekli, že “mě nechají až do”, tak bych se zeptala, zda na mě pak hodlají volat urnu a nechají mě do porodnice eskortovat, načež mě přivazou k posteli a začnou vyvolávat porod. Mne se vždycky vaří krev, když slyším, ze zdravotníci komunikuji s tehotnymi takovýmto způsobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
3.11.21 12:43

Rozhodnuti je plne na tobe, ale odolavat natlaku bude velice neprijemne. Vydrz.

Dcera 42+0, pres revers, uplne v poradku, placenta neprestarla. A je z ni uplne uzasne pohodove dite, podle me ma porod vliv, nemuzu si pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1919
3.11.21 12:46

Jestli chtějí až 41+5, tak je ještě spousta času. Nebo to je jako nejzazší datum a chtějí vyvolávat dřív? V takovém případě bych ten reverz klidně podepsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65166
3.11.21 12:48

Mi vyvolávali prostředního ve 41+5 kvůli odhadu velikosti.. jinak bych do toho nešla. Máš ještě týden, času dost :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 12:51
@Kolicek95 píše:
Jestli chtějí až 41+5, tak je ještě spousta času. Nebo to je jako nejzazší datum a chtějí vyvolávat dřív? V takovém případě bych ten reverz klidně podepsala.

To je nejzazsi datum, chteli uz 41+2. 41+3 se podle vseho musim hlasit na salech, kam me chteji predat, ale rikali, ze tam prijit nemusim. Neprijdu. Dokud bude vse v poradku, tak pockam.

• Citovat
  • Nahlásit
1319
3.11.21 12:54
@Anonymní píše:
To je nejzazsi datum, chteli uz 41+2. 41+3 se podle vseho musim hlasit na salech, kam me chteji predat, ale rikali, ze tam prijit nemusim. Neprijdu. Dokud bude vse v poradku, tak pockam.

a jak budeš doma vědět, že je vše v pořádku? 41+5 je dle mého názoru dostatek času, víc bych nečekala ani omylem. Nemáš strach? Ono je totiž vše v pořádku a za 6 hodin být nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 12:55

Mně řekli, že pokud neporodím do určitého data, mám se hlásit ten den v 8 na příjmu. Porodila jsem ten den o pár hodin dřív. :lol: A bylo to kvůli těhotenské cukrovce a velikosti dítěte.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 12:58
@Arboretka píše:
a jak budeš doma vědět, že je vše v pořádku? 41+5 je dle mého názoru dostatek času, víc bych nečekala ani omylem. Nemáš strach? Ono je totiž vše v pořádku a za 6 hodin být nemusí.

Necekej, nikdo Te nenuti. Strach z ceho? Tohle deseni nemam rada. Dokud jsou vsechny vysledky v poradku, nema smysl v nekom vyvolavat strach. At se kazdy rozhodne vedome, vyvolavany porod je vyrazne rizikovejsi nez prirozeny a nepodstoupim ho jen proto, ze se ve mne nekdo snazi vyvolat strach.

• Citovat
  • Nahlásit
3355
3.11.21 13:11
@Arboretka píše:

Tak to muže nastat úplně kdykoliv, ale není třeba kvůli tomu chodit s úmrtnim listem a závěti v kapse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
3.11.21 13:31
@Anonymní píše:
Necekej, nikdo Te nenuti. Strach z ceho? Tohle deseni nemam rada. Dokud jsou vsechny vysledky v poradku, nema smysl v nekom vyvolavat strach. At se kazdy rozhodne vedome, vyvolavany porod je vyrazne rizikovejsi nez prirozeny a nepodstoupim ho jen proto, ze se ve mne nekdo snazi vyvolat strach.

Rikam si, ze riziko prusvihu pri vyvolani bude podobne riziku prusvihu pri prenaseni. Ze by to byla jasna vyhra a zachrana, to nemyslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1919
3.11.21 13:46
@Anonymní píše:

Zase ta nemocnost a horší poporodní adaptace u přenášených novorozenců významně stoupá, na to pozor. Ke konci 42tt bych se vyvolávání už nebránila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat