Nechci svého syna, už nemůžu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.1.22 20:10

Nechci svého syna, už nemůžu.

Ahoj. Kde začít? Mám 3 děti. Nejstarší a nejmladší jsou raraši, ale vždy dojdeme k nějakému pokroku, co se výchovy týče. Prostřední syn (8 let) je moje noční můra a vnitřně už cítím, že jsem v koncích, jsem na dně. Je nezvladatelný, problémy s ním byly od malička, cca od 5 let navštěvujeme psychologa, chodí na arteterapii, neustále jezdíme na víkendové pobyty kvůli budování pouta, diagnóze, snad všemu. Navštěvuje nás i na mou žádost sociální pracovnice, neboť jsou problémy i ve škole, z jakéhokoli kroužku, tábora ho vždy do týdne vyhodí. Žádný pokrok, nikdo mi doteď neřekl, kde se v něm ten problém vzal, jen zhoršení. Sama sebe označuji jako autoritativního rodiče - máme mantinely, pravidla, režim, hodně si povídáme, máme rodinné aktivity… Dnes byla opět šílená scéna a já začala listovat rady na netu, jak umístit dítě do diagnosťáku, nebo alespoň internátní základní školy. Všude akorát čtu, že za všechno můžou rodiče, ale co když ne? Co když je opravdu „špatný“ od narození? Já se můžu přetrhnout, abych mu/nám pomohla, ale nikam to nevede, je to malé monstrum a já už opravdu nevím, dnes se mi opravdu chtělo umřít, než zase opět řešit jeho nesmyslné napadání sourozenců, rozbitých věcí, atd. Promiňte za sloh, muselo to ven. Máte někdo zkušenost, radu, něco…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1320
21.1.22 20:14

Co rika psycholog a ostatni odbornici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
21.1.22 20:16

Ma nejakou diagnozu? Co ti poradili odbornici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
21.1.22 20:19

A co na to všechno říká on? Už je docela velký, aby chápal aspoň rámcově, co dělá. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 20:19

@Leni_2019
Nic… Dokola ho testují, nás oba, celou rodinu. Pozorují jak spolu jednáme, jak se k sobě chováme, pak řeknou, že je vše, jak by mělo být a máme v tom pokračovat… K synovu chování řeknou, že ho máme brát takového, jaký je… Už se mi chce kolikrát zvracet z těch po*ělaných sluníčkových keců. Oni s ním žít nemusejí…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 20:21

@prejeta_zaba Že ví, že je takový, makový. Neví, proč to dělá a už bude hodný. Do minuty (skutečně) zase něco provede.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
20313
21.1.22 20:22

Domluvit si nějaký víkend s kamarádkama, nechat děti panu otci a odpočinout si.

Hlídat si sebepéči.

Ne nemůžou za všechno vždycky rodiče.

Jo a možná bych se na chvíli na odbornou péči vykašlala - uvidíš co to udělá. Pokud se chvíli budeš soustředit spíš na doplnění vlastních sil, než na to aby byl tvůj syn opraven, třeba se něco uvolní a bude to snesitelnější.

Syna zaměstnej v nějakém sportovním oddíle, kde budou víkednové zápasy a letní soustředění, ideálně aby sport sdílel s otcem, dědou, nebo prostě nějakým mužem v rodině, co se o to postará, případně aby se k tomu přidali i další sourozenci.

Příspěvek upraven 21.01.22 v 20:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755

To je strasne :( potrebujete novou energii, nemuzete ho dat nekde na tyden? Odpocinete si oba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543

Nepíšeš noc konkrétního :nevim: co vlastně dělá, proč ho do týdne vyhodí z kroužku/ tábora ( tábor je většinou max na týden a kroužky zase většinou 1 týdně). Jak se chová ve škole? Co říka psycholog, sociální pracovnice? Jakou má diagnózu? Jaká za sebou má vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10782
21.1.22 20:23

Já nejsem odborník, ale podle mě ano, dítě může být špatné už od malička bez vnějšího důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
21.1.22 20:24

Dala bych ho do detske ozdraovny na 14 dni :) zazije zmenu, kamarady a vy si odpocinete, zkuste se zeptat obvodni jetsli mu nenapise lazne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1320
21.1.22 20:26

Muze to byt nejaka vrozena porucha osobnosti. Treba disocialni? Ma sadisticke tendence?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440

A ty sama máš pocit, že vše děláš dobře? Ze tvoje autoritativní výchova ( na kterou jsi patřičně hrdá) je vhodná pro tvého Syna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007

Je to takove nekonkretni. Nemas na nej prehnane naroky? Na co si stezuje on? Co by chtel zmenit? Co ti vycita? Nemuze mit samostatny pokoj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
21.1.22 20:27

ADHD?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu