Nechci už dělat zástupkyni vedouci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23.3.22 18:00

Nechci už dělat zástupkyni vedouci

Hezký den všem. Dělám v dětském zařízení zástupkyni vedouci asi 4 roky. Před rokem stará vedoucí odešla, na její místo nastoupila kolegyně. Nějak jsme se snažily to táhnout spolu, ale dnes mi došlo, že nemůžu dělat zástupkyni člověku, kterému nevěřím a navíc mi nepředává důležité informace. Stačí, když tu agónii ukončíme tím, že jí to oznámim ústně, když pracovní smlouvu mám na pozici u dětí? Díky za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3397
23.3.22 18:12

Já bych jí to dala písemně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9789
23.3.22 19:43

A co jí chceš dávat písemně, když písemně jmenovaná nejsi?
Pokud máš smlouvu jako řadový zaměstnanec, tak dělej řadového zaměstnance a do ničeho dalšího se nehrň. Jí řekni, že jmenovaná nejsi a že pokud potřebuje zástupkyni, ať ji oficiálně jmenuje a dá jí za to příplatek, ale že ty to dělat nebudeš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
23.3.22 20:04
@bigl píše:
A co jí chceš dávat písemně, když písemně jmenovaná nejsi?
Pokud máš smlouvu jako řadový zaměstnanec, tak dělej řadového zaměstnance a do ničeho dalšího se nehrň. Jí řekni, že jmenovaná nejsi a že pokud potřebuje zástupkyni, ať ji oficiálně jmenuje a dá jí za to příplatek, ale že ty to dělat nebudeš. :nevim:

Ale ona asi nějak jmenovaná byla, když to dělá čtyři roky, a nějaký příplatek za to asi taky brala. Nebo myslíte, že to dělala celou dobu zadarmo? Proč by to dělala? Jmenování může být i ústní, jmenovala ji ta předchůdkyně, se kterou vycházela dobře. Dělat to dál samozřejmě nemusí. Asi by to stačilo té nové vedoucí oznámit ústně, ale já bych jí to klidně dala písemně, ať to má formu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9789
23.3.22 20:07
@lucad77 píše:
Ale ona asi nějak jmenovaná byla, když to dělá čtyři roky, a nějaký příplatek za to asi taky brala. Nebo myslíte, že to dělala celou dobu zadarmo? Proč by to dělala? Jmenování může být i ústní, nejspíš ji jmenovala ta předchůdkyně, se kterou vycházela dobře. Dělat to dál samozřejmě nemusí.

Ale ústní jmenování si může strčit vedoucí víš kam. Píše, že smlouvu má na normální pozici. Pokud by byla ofiko jmenovaná, musela by to mít upraveno i v náplni práce.
Možná by se k tomu měla zakladatelka vyjádřit, jak to je, takto se tu dohadujeme zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
23.3.22 20:38
@bigl píše:
Ale ústní jmenování si může strčit vedoucí víš kam. Píše, že smlouvu má na normální pozici. Pokud by byla ofiko jmenovaná, musela by to mít upraveno i v náplni práce.
Možná by se k tomu měla zakladatelka vyjádřit, jak to je, takto se tu dohadujeme zbytečně.

Asi ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.22 06:42
@bigl píše:

Podávám tedy další informace. Jmenovaná jsem nebyla, jen mám podepsáno zastupování své dřívější
nadřízené Zadarmo jsem to samozřejmě nedělala, měsíčně jsem měla příplatek celých 600 Kč - v hrubém))))). Nyní jde o to, že spolupráce je špatná, jak jsem uvedla, nedochází k předávání informací, vedoucí odmítá řešit konflikty mezi zaměstnanci, ti chodí za mnou, já s tím těžko můžu sama něco dělat, všechny dříve nastavené postupy šly " do kopru",kvalita práce šla v praxi dolů, papírově je vše v pořádku. Tak asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41499
24.3.22 06:46
@duhovymedvidek píše:
Podávám tedy další informace. Jmenovaná jsem nebyla, jen mám podepsáno zastupování své dřívější
nadřízené Zadarmo jsem to samozřejmě nedělala, měsíčně jsem měla příplatek celých 600 Kč - v hrubém))))). Nyní jde o to, že spolupráce je špatná, jak jsem uvedla, nedochází k předávání informací, vedoucí odmítá řešit konflikty mezi zaměstnanci, ti chodí za mnou, já s tím těžko můžu sama něco dělat, všechny dříve nastavené postupy šly " do kopru",kvalita práce šla v praxi dolů, papírově je vše v pořádku. Tak asi tak.

Pokud jsi neco podepsala, tak to dej taky pisemne, to snad neni problem, ne. Co je na tom složitého k reseni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
24.3.22 06:46
@duhovymedvidek píše:
nadřízené Zadarmo jsem to samozřejmě nedělala, měsíčně jsem měla příplatek celých 600 Kč - v hrubém))))). Nyní jde o to, že spolupráce je špatná, jak jsem uvedla, nedochází k předávání informací, vedoucí odmítá řešit konflikty mezi zaměstnanci, ti chodí za mnou, já s tím těžko můžu sama něco dělat, všechny dříve nastavené postupy šly " do kopru",kvalita práce šla v praxi dolů, papírově je vše v pořádku. Tak asi tak.

Takže podepsáno něco máte, příplatek jste brala, já bych jí to dala písemně s okamžitou platností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
24.3.22 13:55

Jak píší ostatní, pokud na to máš papír, dala bych to písemně. Příplatek za zástupce bereš, něco jsi k tomu podepsala, tak by to bylo asi lepší.

No a co se týče té praktické stránky, tak je také otázka, co tím odchodem z této pozice sleduješ. Ono totiž záleží, proč za tebou ti podřízení chodí a stěžují si. Jestli proto, že jsi zástupce vedoucí, nebo proto, že za vedoucí jít nemohou/nechtějí a valí to do někoho, komu věří. Pokud to není jen tou ofiko pozicí zástupce, ale i tím, jaká jsi a co v tobě vidí, tak to asi těžko jen tak skončí, protože tvým odchodem z té pozice ty problémy s vedoucí asi neustanou. A komu to budou chodit říkat a s kým to budou řešit? Zase nejspíš za tebou.

Nevím, jak velký tým jste a jak je velká šance, že bude hned jmenován nový zástupce, ale nemyslím si, že ten tvůj odchod je řešením problémů v práci. Nevím, jak moc bezpečně se dají u vás v týmu otevírat a řešit problémy, ale tady je asi na místě otevřený rozhovor s tou vedoucí, případně s její nadřízenou, aby se vyřešilo to, co práci zástupce a vztahy v týmu komplikuje ne? Výměna zástupce to těžko vyřeší. Jako jo, tobě se trochu uleví, protože budeš moct říct, že už tě to nezajímá, protože už nejsi zástupce, ale budeš na nižší pozici a bude se tě to týkat a dotýkat stejně jen s tím rozdílem, že s tím budeš mít menší možnosti něco dělat. Jasně, třeba je tam někdo, koho jmenují místo tebe a ten sebere odvahu a začne řešit ten problém, ale to musíš vědět ty sama, zda je to reálné.

Nehledě na to, že nechápu, kde se ta nová vedoucí vzala a proč jí vlastně neděláš ty? Pokud jsi byla zástupce už předtím a vybrala si tě stará vedoucí, proč jsi nešla na její místo ty po jejím odchodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
24.3.22 18:42
@utopia píše:
Jak píší ostatní, pokud na to máš papír, dala bych to písemně. Příplatek za zástupce bereš, něco jsi k tomu podepsala, tak by to bylo asi lepší.

No a co se týče té praktické stránky, tak je také otázka, co tím odchodem z této pozice sleduješ. Ono totiž záleží, proč za tebou ti podřízení chodí a stěžují si. Jestli proto, že jsi zástupce vedoucí, nebo proto, že za vedoucí jít nemohou/nechtějí a valí to do někoho, komu věří. Pokud to není jen tou ofiko pozicí zástupce, ale i tím, jaká jsi a co v tobě vidí, tak to asi těžko jen tak skončí, protože tvým odchodem z té pozice ty problémy s vedoucí asi neustanou. A komu to budou chodit říkat a s kým to budou řešit? Zase nejspíš za tebou.

Nevím, jak velký tým jste a jak je velká šance, že bude hned jmenován nový zástupce, ale nemyslím si, že ten tvůj odchod je řešením problémů v práci. Nevím, jak moc bezpečně se dají u vás v týmu otevírat a řešit problémy, ale tady je asi na místě otevřený rozhovor s tou vedoucí, případně s její nadřízenou, aby se vyřešilo to, co práci zástupce a vztahy v týmu komplikuje ne? Výměna zástupce to těžko vyřeší. Jako jo, tobě se trochu uleví, protože budeš moct říct, že už tě to nezajímá, protože už nejsi zástupce, ale budeš na nižší pozici a bude se tě to týkat a dotýkat stejně jen s tím rozdílem, že s tím budeš mít menší možnosti něco dělat. Jasně, třeba je tam někdo, koho jmenují místo tebe a ten sebere odvahu a začne řešit ten problém, ale to musíš vědět ty sama, zda je to reálné.

Nehledě na to, že nechápu, kde se ta nová vedoucí vzala a proč jí vlastně neděláš ty? Pokud jsi byla zástupce už předtím a vybrala si tě stará vedoucí, proč jsi nešla na její místo ty po jejím odchodu?

Nad tím jsem také přemýšlela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.22 19:38
@utopia píše:

Nová vedoucí je kolegyně, která nastoupila k nám do zařízení před třemi lety.Ja tam pracuji 25 let. Ano, místo vedoucí nabídli jako první mě, odmítla jsem ze dvou důvodů. První byl ten, že bych se musela úplně vzdát práce u dětí, sednout si do kanceláře k papírům a chtěla bych vidět, kdo by se vzdal práce, kterou má moc rád. A druhý důvod, závažnější, byl ten, že jedno z mých vlastních dětí vážně onemocnělo a potřebovalo mou plnou péči a podporu. Upřímně mě v tu chvíli zajímalo jen jediné, aby se syn uzdravil. Dnes jsem si se svou vedoucí promluvila, že to vidím tak, že spolupráce mezi námi nefunguje, ona nic takového nepřipouští. Problémy se u nás zametají pod koberec, neřeší se, lidi se už bojí ozvat, kolektiv je rozvrácený, prostě je to špatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
25.3.22 08:06
@duhovymedvidek píše:
Nová vedoucí je kolegyně, která nastoupila k nám do zařízení před třemi lety.Ja tam pracuji 25 let. Ano, místo vedoucí nabídli jako první mě, odmítla jsem ze dvou důvodů. První byl ten, že bych se musela úplně vzdát práce u dětí, sednout si do kanceláře k papírům a chtěla bych vidět, kdo by se vzdal práce, kterou má moc rád. A druhý důvod, závažnější, byl ten, že jedno z mých vlastních dětí vážně onemocnělo a potřebovalo mou plnou péči a podporu. Upřímně mě v tu chvíli zajímalo jen jediné, aby se syn uzdravil. Dnes jsem si se svou vedoucí promluvila, že to vidím tak, že spolupráce mezi námi nefunguje, ona nic takového nepřipouští. Problémy se u nás zametají pod koberec, neřeší se, lidi se už bojí ozvat, kolektiv je rozvrácený, prostě je to špatné.

Tvým důvodům, proč jsi tu pozici nevzala rozumím. A otázka je, proč popírá, že to mezi vámi nefunguje. Buď prostě bude zatloukat a nepřizná chyby, nebo si to nemyslí, protože nemá porovnání, jak to tam fungovalo doposud a tohle jí přijde ok. Ty tam jsi 25 let, jsi tam tím totálně nasáklá a máš srovnání (staré zlaté časy vs. hrůza posledních tří let). Také nevím, jak moc je zkušená obecně. Zda už nějaký tým vedla a je to zasloužilec jako ty, nebo jestli je to nezkušený člověk, který se teprve učí.

Má nějakou přímou nadřízenou? S tou by se nedalo mluvit, když tě přímo ona sama neslyší? A pod co spadáte? Pod MŠMT nebo MPSV? U sociální služby je na toto prostor na týmové supervizi. Ale u zařízení pod školstvím bohužel ne a bojím se, že jste tento případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.3.22 18:27

@utopia
Ano, srovnání mám. Neříkám, že jsme předtím měly pohodu, stará vedoucí byla hodně přísná, vyžadovala precizní práci, ale co bylo potřeba, to se řešilo hned. Všichni věděli, co mají dělat, měla výborné organizační schopnosti, jasně formulovala své požadavky. Po jejím odchodu lidí zjistili, že nové vedoucí je jedno, jak svoji práci odvádějí, takže ošidí, co mohou. Neříkám, že všichni, je to tak 50 na 50. Z toho většinou prameníí konflikty mezi námi. Vedoucí zaujala postoj, vyriďte si to mezi sebou. Chápu, že se učí, ve vedoucí pozici nikdy nebyla, ale chybí jí organizační schopnosti a když náhodou vydá nějaký pokyn, je absolutně zmatený a lidi tápou, co se po nich vlastně chce. Mě nepředává důležité informace a poznámky k tomu, že nám nějak nefunguje předávání informací, už mají i rodiče děti, kteří zažili starou vedoucí. Samozřejmě máme nad sebou ještě další dva vedoucí pracovníky, ale ti sedí na odboru na opačné straně města. Věřím, že s nimi by domluva byla, ale nechce být, s prominutím, ta svině, která bude " žalovat" na svou vedoucí za jejími zády. Trochu tápu, pod co nyní spadáme, nejdřív jsme byli zdravotnické zařízení, od r.2013 do konce roku 2021 jsme byli živnost vázaná pro děti do 3 let, nyní, od ledna nejspíš pod MPSV,, udělali z nás dětskou skupinu, oni si nás tak trochu přehazují jak horký brambor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
26.3.22 09:30
@duhovymedvidek píše:
@utopia
Ano, srovnání mám. Neříkám, že jsme předtím měly pohodu, stará vedoucí byla hodně přísná, vyžadovala precizní práci, ale co bylo potřeba, to se řešilo hned. Všichni věděli, co mají dělat, měla výborné organizační schopnosti, jasně formulovala své požadavky. Po jejím odchodu lidí zjistili, že nové vedoucí je jedno, jak svoji práci odvádějí, takže ošidí, co mohou. Neříkám, že všichni, je to tak 50 na 50. Z toho většinou prameníí konflikty mezi námi. Vedoucí zaujala postoj, vyriďte si to mezi sebou. Chápu, že se učí, ve vedoucí pozici nikdy nebyla, ale chybí jí organizační schopnosti a když náhodou vydá nějaký pokyn, je absolutně zmatený a lidi tápou, co se po nich vlastně chce. Mě nepředává důležité informace a poznámky k tomu, že nám nějak nefunguje předávání informací, už mají i rodiče děti, kteří zažili starou vedoucí. Samozřejmě máme nad sebou ještě další dva vedoucí pracovníky, ale ti sedí na odboru na opačné straně města. Věřím, že s nimi by domluva byla, ale nechce být, s prominutím, ta svině, která bude " žalovat" na svou vedoucí za jejími zády. Trochu tápu, pod co nyní spadáme, nejdřív jsme byli zdravotnické zařízení, od r.2013 do konce roku 2021 jsme byli živnost vázaná pro děti do 3 let, nyní, od ledna nejspíš pod MPSV,, udělali z nás dětskou skupinu, oni si nás tak trochu přehazují jak horký brambor.

Hele, tak to nedělej za jejími zády. Udělej to otevřeně. Sděl jí něco jako, že si stojíš za tím, co jsi jí posledně říkala - že to mezi vámi a v týmu nefunguje, protože jsi tam 25 let a máš srovnání. A že po nějaké stránce ti to teď přijde lepší (vedoucí není tak přísná jako ta předchozí a případně další věci, co se třeba podle tebe zlepšily), ale že po nějaké stránce je to teď prostě průšvih (konkrétní případy máš). A že je potřeba to řešit. A že bys to ráda řešila na úrovni vás dvou, protože máš za to, že to by se mělo zkusit jako první. Ale že pokud ona bude i nadále tvrdit, že se nic neděje, že ti nezbyde nic jiného, než to prostě jít probrat i s nadřízenými a že budeš ráda, když půjde s tebou, abyste to probrali společně. Že ti nejde o to bonzovat a dělat zle, ale mluvit o tom, řešit to, domluvit se, změnit věci, které nefungují. Abyste mohli poskytovat kvalitní služby a aby vám v práci bylo všem dobře a nemuseli jste řešit spoustu nepříjemností, které teď řešíte, že už tě nebaví pořád jen hasit nějaké problémy. Že je naprosto normální, že když se změní vedoucí, změní se spoustu věcí a že teď je čas akorát na to to nějak zrekapitulovat, protože už je v pozici rok a říct si, co se osvědčilo a co je naopak průšvih a co by tým potřeboval jinak. Že by přece měla být ráda za zpětnou vazbu, aby mohla svou práci dělat kvalitně a že i ty budeš ráda za zpětnou vazbu, abys věděla, co zlepšit zase u sebe.

Ale samozřejmě, pokud se na to necítíš, tak ti nikdo nemůže vyčítat, pokud by ses na tu pozici jen vykašlala a nechala jí se v tom dál vykoupat a ty její průšvihy nechat dál narůstat bez dalšího řešení. Já si nemyslím, že je to dobré řešení, protože i když opustíš pozici zástupce, bude se tě to týkat. Budeš součástí týmu dál, dál si na ní budou ostatní mezi sebou stěžovat, dál to bude dělat zlou krev i mezi vámi a stížnosti putují už i od rodičů. Sice opustíš pozici zástupce, ale ten problém nezmizí. Ale jak říkám, i to je cesta a ty musíš vědět, co je pro tebe víc v pohodě a jak moc ti na zařízení záleží a jak jsi schopná jít s kůží na trh a riskovat, že se to obrátí proti tobě, nebo že nakonec odejde a přijde jiná vedoucí, nebo že to nabídnou znovu tobě atd. Za mě jsi jako zástupce vedoucí určitou pojistkou, když vedoucí nefunguje, ale nemusíš tu roli vzít a můžeš to prostě položit s tím, že tě to nezajímá. Pak ale nepočítej s tím, že se tam něco zlepší. To spíš ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat