Reklama

Nechci zpracovávat prezentaci k přijímacímu pohovoru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:19
Nechci zpracovávat prezentaci k přijímacímu pohovoru

Milé maminky,2 x mi zneužili projekt, který jsem dávala k přijímacímu pohovou na zaměstnání (vždy mě odmítli, že vzali někoho jiného, po čase jsem zjistila, e ta firma použila mou metodiku a podklady - soudit se nemělo smysl, žekli by, že měli tentýž nápad).Odmítám proto zpracovávat detailní projekty k přij. řízením. Teď se několika účastním a opět mi přišla výzva zpracovat projekt.
Jak zdvořile říct, že prostě žádné projekty zpracovávat nebudu? Z CV je patrná dlouholetá praxe, jsou tam i reference atd.
Vy nějaké projeky k přijím. řízení zpracováváte? Jde o obor fundraisingu. Děkuji,oml.se za anonym.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinesakota
Kelišová 5483 příspěvků 30.01.18 16:24

A nesel by pouzit nejaky tvuj starsi projekt, ktery uz byl realizovany? Jako „posilam vam projekt, ktery jsem vypracovala pro xy tehdy a tehdy a byl realizovany tehdy a tehdy s takovymi vysledky“? Jinak naprosto chapu, ze se bojis, aby to nezneuzili. :think:

Malaga
Generální žvanilka 24600 příspěvků 30.01.18 16:24

Tak je to riziko. Zdvořile jim to můžeš napsat, ale zřejmě nesplníš podmínky pohovoru, takže jim ani nemusíš dávat vědět…
Proč by měli dát přednost tobě, která neakceptuje jejich podmínky, když to místo můžou nabídnout někomu, kdo už od začátku spolupracuje?

jessikka
Extra třída :D 10739 příspěvků 30.01.18 16:25

Taky by mě naštvalo, kdyby můj nápad firma zneužila. Odmítnout každopádně můžeš, na rovinu řekni, proč projekt zpracovávat nechceš. Nicméně nepočítej s tím, že tě bez něj posuneš dále. Takhle firma nemůže za to, jak se ty předtím zachovaly. Takže chápu tebe, ale naprosto rozumím i té firmě.

Příspěvek upraven 30.01.18 v 16:27

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 30.01.18 16:26

A nemůžeš to zpracovat, odprezentovat z flashky a zase si to odnést domů?

Malaga
Generální žvanilka 24600 příspěvků 30.01.18 16:29

Jinak teda co se týká CV - ten snese všechno…nedávno jsme měli uchazečku, která musela být v oboru dle CV snad nejlepší v republice…no a víceméně hned se přišlo na to, že sice dle CV umí všechno, ale jen na papíře…v reálu neuměla nic…Naštěstí se to projevilo dost rychle…ale i tak to pro nás byla ztráta času…
Neříkám, že to tak máš taky, ale v dnešní době jsou lidi drzí a rádi lžou (někteří)…

Kaliopa
Závislačka 3361 příspěvků 30.01.18 16:29

Něco podobného jsem zažívala jako překladatelka, když jsem pracovala na ŽL. Několikrát jsem odpověděla na poptávku, kde součástí bylo zpracovat jimi zaslaný překlad. Údajně ukázku. Tak jsem to přeložila, a už se neozvali. Co myslíš, že udělali? Rozdělili celý text a v rámci „výběrového řízení“ si ho nechali takto přeložit celý zadarmo. I takoví vykutálení lidé se najdou. Takže já bych už takové úkázky také nepřekládala. Chtějí jen práci zdarma.
U toho projektu záleží, kolik by to zabralo práce a jak moc konkrétní by to bylo. Já věřím, že takto zneužívají uchazeče o práci, je to dost hnusné.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:29

Nechci porovnávat úklid a projekty ale zažila jsem že sháněli uklízečku pro prodejnu v obchodním centru.
Pohovor probíhal tak, že člověk dostal do ruky vysavač, hadr atd a prodejnu uklidil. A takhle to dělali cca 1-2× za měsíc že „vypisovali“ inzerát na uklízení, on jim to vždy nějaký uchazeč zadáčo uklidil…

V tvém případě nedá se tam použít nějaká větička kterou by ti podepsali „zákaz sdílení, kopírování“ apod?

Kaliopa
Závislačka 3361 příspěvků 30.01.18 16:30
@Malaga píše:
Jinak teda co se týká CV - ten snese všechno…nedávno jsme měli uchazečku, která musela být v oboru dle CV snad nejlepší v republice…no a víceméně hned se přišlo na to, že sice dle CV umí všechno, ale jen na papíře…v reálu neuměla nic…Naštěstí se to projevilo dost rychle…ale i tak to pro nás byla ztráta času…
Neříkám, že to tak máš taky, ale v dnešní době jsou lidi drzí a rádi lžou (někteří)…

Tak projekt jí zase může zpracovat někdo jiný, že…Takže to vyjde nastejno jako s tím smyšleným životopisem.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:30

@Kaliopa Mazec 8o

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 30.01.18 16:30
@kazda.m píše:
Nechci porovnávat úklid a projekty ale zažila jsem že sháněli uklízečku pro prodejnu v obchodním centru.
Pohovor probíhal tak, že člověk dostal do ruky vysavač, hadr atd a prodejnu uklidil. A takhle to dělali cca 1-2× za měsíc že „vypisovali“ inzerát na uklízení, on jim to vždy nějaký uchazeč zadáčo uklidil…V tvém případě nedá se tam použít nějaká větička kterou by ti podepsali „zákaz sdílení, kopírování“ apod?
:lol: :lol: :lol: Proboha, trapné až na půdu.

Malaga
Generální žvanilka 24600 příspěvků 30.01.18 16:31
@Kaliopa píše:
Tak projekt jí zase může zpracovat někdo jiný, že…Takže to vyjde nastejno jako s tím smyšleným životopisem.

Jasně, proto bych na pravdivost CV úplně nespoléhala… často jsou psány účelově a jak říkám - papír snese všechno

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 30.01.18 16:35
@Anonymní píše:
Milé maminky,2 x mi zneužili projekt, který jsem dávala k přijímacímu pohovou na zaměstnání (vždy mě odmítli, že vzali někoho jiného, po čase jsem zjistila, e ta firma použila mou metodiku a podklady - soudit se nemělo smysl, žekli by, že měli tentýž nápad).Odmítám proto zpracovávat detailní projekty k přij. řízením. Teď se několika účastním a opět mi přišla výzva zpracovat projekt.
Jak zdvořile říct, že prostě žádné projekty zpracovávat nebudu? Z CV je patrná dlouholetá praxe, jsou tam i reference atd.
Vy nějaké projeky k přijím. řízení zpracováváte? Jde o obor fundraisingu. Děkuji,oml.se za anonym.

Ahoj, ja bohužel opravdu neznám tvůj obor. Je v něm běžné, že se tyto projekty zadávají? Nápad, abys jim ukázala již realizovaný projekt, mi přijde opravdu dobrý. Pokud se tím nedostaneš do křížku s bývalým zadavatelem, ne vždy to člověk může zveřejnit.
Jinak na co jsem zvyklá z praxe: jsou pozice, kam se skutečně něco předem vyžaduje, například u grafiků. V takovém případě grafici taktéž poskytují své staré práce nebo portfolio. Ale ještě jsem neviděla, že by se jim před pohovorem zadala zakázka typu „udělejte naší firmě nové logo.“ Takže pokud po tobě chtějí plán na míru, jak něco pro jejich firmu udělat, zpozorněla bych.
Pokud to ve tvém oboru též není obvyklé, vykašlala bych se na ně, nebudou seriózní firma.

jessikka
Extra třída :D 10739 příspěvků 30.01.18 16:36
@Kaliopa píše:

Může. Ale když ho pak musí odprezentovat, odpovídat na doplňující otázky a třeba ho prosadit proti hrané opozici, tak se pravda projeví.

Reference jsou taky dost nerelevantní, ať už pozitivní (domluvený kamarád, kolega, nebo třeba i nadřízený, s kterým má dobré vztahy) nebo negativní (zhrzený kolega, nadřízený, který je uražený že něco…

A ano, CV snese všechno. Proto se na mnohdy spojují všechny různé metody, aby se eliminovala možnost špatného výběru.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 30.01.18 16:37
@Kaliopa píše:
Něco podobného jsem zažívala jako překladatelka, když jsem pracovala na ŽL. Několikrát jsem odpověděla na poptávku, kde součástí bylo zpracovat jimi zaslaný překlad. Údajně ukázku. Tak jsem to přeložila, a už se neozvali. Co myslíš, že udělali? Rozdělili celý text a v rámci „výběrového řízení“ si ho nechali takto přeložit celý zadarmo. I takoví vykutálení lidé se najdou. Takže já bych už takové úkázky také nepřekládala. Chtějí jen práci zdarma.
U toho projektu záleží, kolik by to zabralo práce a jak moc konkrétní by to bylo. Já věřím, že takto zneužívají uchazeče o práci, je to dost hnusné.
:palec: také jsem se s tím setkala, překladatelství je tím vyhlášené. Neskutečné, jak daleko jsou někteří schopní zajít, aby nemuseli za práci zaplatit
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >