Nechci,aby jelo dite s byvalym partnerem na Kubu

104
18.4.17 13:27

Nechci,aby jelo dite s byvalym partnerem na Kubu

Hezky den maminky, jsem jiz pres rok od byvaleho partnera, mame spolu skoro 5-ti leteho syna. Nelze se s nim na necem normalne dohodnout, jelikoz vse bere tak, ze to delam schvalne. Ted prisel s tim, ze by chtel vzit syna na 12 dni na Kubu. Neprijde mi to jako vhodna destinace pro 5ti lete dite. Ani mi nerekl, kde presne se budou pohybovat, nic. Syn hlavne nebyl beze mne tak dlouho a kazdou zmenu bere hrozne uzkostlive. Mam se mu vyjadrit, jesli maleho pustim nebo ne. Mate nejake podobne zkusenosti, jak jste resily??? Dekuji za pripadne nazory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17325
18.4.17 13:30

Známá musela loni pustit 5tiletého s otcem do Egypta, naštěstí se nic nestalo, a chlapeček se vrátil živý a zdravý. Ale její nervy musely teda dostat zabrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46234
18.4.17 13:30

Proč by to neměla být vhodná destinace pro dítě? 8o

Ty když budeš chtít kluka vzít na dovolenou, tak se ex taky budeš ptát, jestli ti to dovolí?

Já bych naopak byla ráda, že kluk pozná cizí zemi a hned bych ho pustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36458
18.4.17 13:31

Kuba je v poho. Ono na druhou stranu, jen ten let neni sup sem, sup tam, ono to nebude leharo.
Ale Kuba je ok. To Egypt mi momentalne prijde mnohem horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
18.4.17 13:35

Nebuď sobec, dítě bude mít zážitek na celý život

• Citovat
  • Nahlásit
1859
18.4.17 13:39

Taky bych měla strach syna pustit, ale jestli máš s ex dobré vztahy tak bych do pustila. Pro syna to bude určitě zážitek. a jinak bych určitě chtěla vědět podrobnosti kde budou, název hotelu, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23736
18.4.17 13:39

Tak jak ostatní, přijde mi, že je mnoho výrazně nebezpečnějších destinací (pomálu i v Evropě :roll: ) než zrovna Kuba. Pokud nehrozí, že tam s chlapem zůstanou (jakože by chlap byl místní a dítě už nevrátil), tak nevidím jediný důvod je nepustit ;)
Zajistila bych případné nutné očkování a možná, pokud bych byla jo úzkostná, bych mu do kufru přibalila nějaký základní léky (na který by chlap mohl zapomenout) a popřála mu šťastnou cestu. A to, že kluk v pěti letech není schopný strávit víc než týden s tátou, je o to větší důvod je tam poslat (a čím častěji, tím lépe)… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32283
18.4.17 13:40

Ja myslím, ze k vycestovani dítěte je potřeba souhlasu obou rodičů, jinak to může být kvalifikovano jako únos. Zeptej se na ospod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1635
18.4.17 13:42

Nejde ani tak o destinaci ale spíš o cestu, která bude hodně dlouhá a o to co tam budou dělat těch 12 dnů. Ležet na pláži nebo cestovat? Ani jedno si myslím není vhodné pro pětileté dítě. Nic z toho mít nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7040
18.4.17 13:43

@Petra Kl Je hezké, že chce zploditel syna někam vzít, opravdu jsou ale vhodnější destinace. Už jen dlouhý let je pro takto malé dítě docela náročná záležitost, stejně tak v případě nějakého úrazu apod. je sice kubánské lékařství jedno z lepších v regionu, ale oproti tuzemskému slabota…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
18.4.17 13:44

@Petra Kl proč by to neměla být vhodná destinace? Podnebí je příjemně teplé, vlhkost vzduchu akorát, moře fajn, karibská kuchyně chutná… Bože, jen si na Karibské ostrovy vzpomenu a jela bych znova hned! Navíc tam nejspíš budou v hotel. resortu. A to je asi tak stejné, nějakou kdekoli jinde na světě, třebas v Chorvatsku.

Délka dovolené je jiná věc. Pokud bez tebe kluk nikdy nebyl aspoň 3-5 dní, měli byste před dovolenou trénovat a otuzovat. Nezvládnutelné to není, s námi jezdila 5letá děcka na týdenní tábory a stýskalo se hlavně matkám ;). Je to spíš výzva, která mu může tak jedině svým zvládnutím prospět. A nebude s cizími, ale a tátou.

Jako zásadní problém vidím hlavně komunikaci mezi vámi dvěma. Neumíte se dohodnout na provozních věcech a tohle byste zvládnout měli? Jak? Ty budeš úzkostná, naštvaná a podezřívavá, on napružený předem, uražený a nekomunikující? A mezi vámi vystreslé dítě. Bezva.

Na tvém místě bych na dovolenou řekla: „ano, to byste mohli mít krásný společný zážitek, ale přijeď ve středu, sedneme si a probereme to. Bojím se a, b a c, protože xy, chtěla bych se domluvit na d, e a f.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46234
18.4.17 13:46
@lucik2011 píše:
Nejde ani tak o destinaci ale spíš o cestu, která bude hodně dlouhá a o to co tam budou dělat těch 12 dnů. Ležet na pláži nebo cestovat? Ani jedno si myslím není vhodné pro pětileté dítě. Nic z toho mít nebude

Proč by nemělo nic mít z cestování? To s dítětem jsi jenom doma?

Příspěvek upraven 18.04.17 v 13:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
18.4.17 13:47

Proc myslis, ze Kuba neni vhodna destinace pro dite?
Sice bych byla nervni, ale pustila bych ho. Samozrejme bych chtela vedet, kam jedou, aby se mi kazdy den ozvali, ze jsou OK apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
18.4.17 13:49

V klidu ho pustit můžeš ;) aspoň kluk bude mít zážitek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
18.4.17 13:49
@lucik2011 píše:
Nejde ani tak o destinaci ale spíš o cestu, která bude hodně dlouhá a o to co tam budou dělat těch 12 dnů. Ležet na pláži nebo cestovat? Ani jedno si myslím není vhodné pro pětileté dítě. Nic z toho mít nebude

Proc myslis? Kteremu diteti by se nelibil pisek, voda a navic krasne pocasi?

My nase holky tahame vsude mozne po svete uz od mimin. Cestovani snasi mnohem lip nez my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat