Nechodím na gynekologii, jsem divná ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.1.22 19:56

Nechodím na gynekologii, jsem divná ?

Ahoj mám takové podivné téma ale potřebuji to někde sdílet.. Nevím teda, jestli je tohle to pravé místo ale třeba se najde někdo, kdo to bude mít podobně.. Bude mi v dubnu 25 let a nikdy jsem nebyla na gynekologii.. Mám z toho asi nějaký psychický blok, připadá mi to potupné a ponižující.. neumím si představit, že bych takové vyšetření podstoupila. :oops: :oops: Když slyším nebo vidím že se o tom někdo baví nebo sdílí že tam byl nebo jde, je mi trapně za ně.. už vůbec ne když se jedná o doktora chlapa, to mi přijde úplně ujeté.. každopádně čím jsem starší, tím víc mi to vrtá hlavou.. doposud jsem to nikdy nepotřebovala když to řeknu hloupě, protože jsem nikdy netrpěla na žádné gynekologické obtíže, chráním se kondomem a děti určitě neplánuji (mé důvody jsou dost nesobecké, kdyby do toho chtěl někdo rýpat..), proto jsem zatím neměla vůbec žádnou motivaci to podstupovat.. a vím že na mnoho potíží se nepřijde jinak než vyšetřením - nejdou vidět a nemusí se projevovat a je to nezodpovědné chování, ale asi mi ten risk stojí za to nepodstupovat tu potupu.. máte to někdo taky tak? nebo znáte někoho takového?? nemám si o tom s kým promluvit a svěřit, kamarádkám se to bojím říct, nechci poslouchat že to prostě člověk pro zdraví vydrží a není to nic hrozného, já to tak prostě nevidím..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5494
20.1.22 19:57

Divná nejsi, ale nezodpovědná jo. Hlavně vůči svému zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 19:58

V rodině mi zemřela příbuzná na rakovinu čípku. Stačí ti to jako odpověď a důvod abys tam šla? Už včera bylo pozdě.

• Citovat
  • Nahlásit
19183
20.1.22 19:58

Nemyslím si, že jsi divná, spíš hloupá.. například změny na děložním čípku nemusí bolet, ale včasné preventivní prohlídky dokáží předcházet závažným onemocněním. Tak to ještě zvaž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4480
20.1.22 20:00

No když ti za to případná rakovina stojí, tak tvoje hloupost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21860

Je to tve telo a tvoje zdravi. Ale az budes tehotna, tak se tomu stejne nevyhnes :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Jak píšu, hloupá nejsem, uvědomuju si ty rizika, znám vážné případy.. proto mě to trápí, ale nedokážu překonat ten stud a potupu..

• Citovat
  • Nahlásit
15659
20.1.22 20:01

Je to tvoje zdraví, tvoje věc. Ale třeba taková rakovina děložního čípku když se projeví tak je už většinou pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21216
20.1.22 20:02

Nemyslim si, ze prohlidky na gynekologii jsou pro zeny prijemnou zabavou, ale vetsina zen se ridi svym rozumem, ne pocity. Takze ne, nikoho takoveho neznam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19183
20.1.22 20:02

Tak se domluv s nějakou psycholožkou, aby ti pomohla ten blok odstranit. Normální to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
20.1.22 20:03

Mamka to nikdy s tebou neřešila?
Já teda jeden čas u zubařky říkala, že raději chodím na gyndu než k ni😀.
Měla jsem super staršího doktora, výborný diagnostik a byla s ním sranda. V ordinaci měl rybičky a poslouchal vážnou hudbu😀.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21216
@Anonymní píše:
Jak píšu, hloupá nejsem, uvědomuju si ty rizika, znám vážné případy.. proto mě to trápí, ale nedokážu překonat ten stud a potupu..

A proc potupu, pro toho doktora/doktorku je to stejny organ ci cast tela asi jako kazda jina. Nepomohlo by najit si prave doktorku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152

A k zubari chodíš? To je taky preventivní prohlídka jednou ročně, obojí důležitý :nevim:
Uvažování typu, ze je,,trapný” chodit na gyn prohlídky nechápu, ale možná jsi zamrzla někde ve třinácti a tímhle uvazovanim.
Divná nejsi, je to tvoje zdraví a tvoje věc, jen je to celkem nezodpovedny a můžeš doufat, ze jestli se za pár let nakonec na prohlídku třeba dokopeš, nebudes nepříjemně překvapena, o jakých problémech se dozvíš … To ze neplanujes děti s tím vůbec nesouvisí a nikomu do toho nic není. Na gynekologii chodí holky běžně od 15-16 a taky neplánují otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
20.1.22 20:04

Mě je taky krajně nepříjemné chodit k zubaři ale prostě se 2× za rok dokopu…

Je to nezodpovědné, rakovina děložního čípku je hned ani o tom nevíš. Nevím proč to někomu přijde ponižující, mě osobně je jedno jestli mě vyšetřuje muž nebo žena je to v prvé řadě DOKTOR. A můžu tě uklidnit že oni viděli tolik pipinek že ta tvoje je určitě nevyvede z rovnováhy.

Nepramení ten tvůj psychický blok z nějaké situace v minulosti, např. když jsi byla dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
20.1.22 20:04

Řekla bych, že za to může tvoje matka. Kdyby tě vzala na prohlídku pri dospívání, chodila bys pak pravidelné a vůbec by ti to nepřipadalo divný, protože by to pro tebe bylo něco normálního. Evidentně jsi nikdy neměla žádné potíže s ničím, protože spousta doktorů ti pri různých vysetreni může koukat a sahat na různé části těla, vidět tě nahou atp. Je super, že jsi zdravá, tak snad ti to vydrží… a kdyby náhodou, neboj se toho, není to žádná potopa. Je to doktor, na ty vagíny kouká 8 hodin denně, x let v kuse…už je úplně otupelej.. nechtěla bych být manželka gynekologa..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat