Nechráněný sex v neplodném období

Anonymní
26.6.20 10:24

Nechráněný sex v neplodném období

Zdravím, zajímá mě pár věcí v sexuálním životě. Vím, že toto téma není vhodné řešit na portálu, kde jsou maminky a týká se to hlavně dětí, ale občas tady čtu zajímavé věci. Momentálně je mně a partnerce 16 let, zahájili jsme sexuální život a zajímá mě pár otázek.
Máme vždycky kondom, akorát bych to časem chtěl zkusit i bez a tady nastává ten problém.
Půjde na gynekologii, ale její rodiče se sexem nesouhlasí a berou to, že oni jako jediní ví, kdy ona může mít sex. (neví, že jsme spolu spali) Proto by nebyl dobrý nápad mít ha, když to bude tajemství a nechci ji začít tak brzo ubližovat jenom kvůli tomuto. Já bych to vydržel i s kondomem, ale nebudu ho chtít úplně pokaždé, tak přemýšlím, co by mohlo jít, ale bylo zároveň i bezpečné.

Napadlo mě, že bychom mohli hlídat ovulaci + plodné dny a v tomto období mít kondom nebo to vydržet bez sexu. A v neplodných dnech nechráněný sex případně s ejakulací dovnitř. Hrozí během toho něco? Nebo k tomu přidat třeba spermicidní krém pro jistotu? Máte nějaké jiné nápady? Děkuji

Kdybych tady psal nesmysly, které nedávají logický smysl, tak se omlouvám. V této oblasti nám nikdo nevěnoval tolik pozornosti ve škole a myslel jsem si třeba, že plodné dny jsou pořád kromě menstruace. Takže se teď tak trochu dovzdělávám.

Děkuji za odpovědi. MK

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1641
26.6.20 10:28

V první řadě tě chválím, že sem píšeš a zjistujes co a jak dříve, než to uděláš. A v druhé řadě ti radim, bez kondomu vůbec. Ovulací neuhlídas. Každý měsíc může nastat v jiný den, nepoznáš to. Plus spermie vydrží dost dlouho v těle ženy, takže to je prostě risk jako sv*. I když nebudeš ejakulovat dovnitř, riziko otěhotnění bez kondomu je hodně vysoké. Takže buďto kondom a to vždy!!! A nebo ha! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
26.6.20 10:29

U mlade holky bych rozhodne v zadnem pripade nesla metodou plodnych a neplodnych dnu jako jedine antikoncepce, a jeste o to spis ne nejakou kalkulackou!! To zavani prusvihem. At rekne rodicum, ze HA chce treba kvuli ustaleni cyklu, moznosti posunout si menstruaci nebo kvuli pleti a je to. A hlavne se zeptej ji, treba ji kondom vyhovuje a zadny hormony do sebe cpat nechce. A pak bude na tobe ukazat, zda jsi chlap nebo jeste pubos, co si to za kazdou cenu chce zkusit bez gumy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
26.6.20 10:35

Metoda plodných a neplodných dnů je dost riskantní i ve vyšším věku a může ji provozovat někdo, komu by případně těhotenství nevadilo. Mladá holka bude mít ovulaci nepravidelnou a to riziko je tam dost velké. V tomhle věku jsme vždy používali kondom, až později antikoncepci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15749
26.6.20 10:35

Hlídání plodných a neplodných dnů je tak maximálně pro páry, pro které není dítě problém. Rozhodně to není spolehlivá antikoncepce pro dva puboše. Pokud chceš souložit, tak buď HA nebo kondom. Psát tady, že nebudeš chtít kondom pokaždý, to je ohromně odpovědný…To aby jsi už začal šetřit na výbavičku… ;). Chceš souložit? Tak se chovej odpovědně a dospěle! Nedivím se jejím rodičům, že jí chtějí určovat, kdy má mít sex, oni by jí měli určit i s kým, protože ty na to nejsi ani dost vyzrálý ani zodpovědný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3281
26.6.20 10:39

U takhle mladých lidí, kteří nemají sex pravidelně, je nejlepší varianta ten kondom. Plodné a neplodné dny jsou riskantní, nedá se na ně spolehnout a HA nemá vzhledem k vaší nepravidelné frekvenci sexu moc význam, navíc není dobrá pro zdraví. Brát HA od 16 let je nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5262
26.6.20 10:43

Tyjo, dceři je teprv šest, ale už jsem se při čtení úplně opotila :lol: Takže prosím tě, ne, u dvou šestnáctiletých rozhodně zapomeň na nějaké pseudopočítání plodných dnů a prostě VŽDY natáhni pláštěnku, nebo nesoulož, dokud k nedozraješ k větší odpovědnosti. Děkuji ti vřele :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24551
26.6.20 10:44

Není to dobrý nápad a už vůbec neuvažuj že by jsi ejakuloval do ní i kdyby jste použili nějaký spermicid. :cert: pokud nebude mít prášky nebo ty kondom tak dovnitř určitě ne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 10:47
@mamina89 píše:
V první řadě tě chválím, že sem píšeš a zjistujes co a jak dříve, než to uděláš. A v druhé řadě ti radim, bez kondomu vůbec. Ovulací neuhlídas. Každý měsíc může nastat v jiný den, nepoznáš to. Plus spermie vydrží dost dlouho v těle ženy, takže to je prostě risk jako sv*. I když nebudeš ejakulovat dovnitř, riziko otěhotnění bez kondomu je hodně vysoké. Takže buďto kondom a to vždy!!! A nebo ha! :mavam:

Děkuji za pochvalu na začátku :D to s tím hlídáním jsem myslel, že by se to každý cyklus hlídalo a bylo by to přesně v tu dobu, kdy by ovulace nebyla. A dobře, budu muset počkat noo. MK

• Nahlásit
  • Citovat
15749
26.6.20 10:55
@Anonymní píše:
Děkuji za pochvalu na začátku :D to s tím hlídáním jsem myslel, že by se to každý cyklus hlídalo a bylo by to přesně v tu dobu, kdy by ovulace nebyla. A dobře, budu muset počkat noo. MK

A jak to chceš hlídat? Jediná spolehlivá metoda je ultrazvuk. A víš o tom, že se může stát i to, že má žena ovulace dvě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 10:56

A tady odpovím nějak obecně. Píšete, že je nesmysl to hlídat třeba pomocí kalkulačky - s tím souhlasím a vím, že je to pouze orientační údaj, který skutečnosti neodpovídá. Myslel jsem to tak, že bych každý měsíc zainvestoval do pár testů, kterými by se určila ovulace a bylo to v bezpečné době.
Ale asi od toho nápadu upustím, když mě většina vidí jako nezodpovědného. Přišel jsem si pro názor a případné rady, co udělat. Já se teda jako nezodpovědný nevidím. Ikdyž to tak nevypadá, tak nad tím vším předem dost přemýšlím a zjišťuji okolnosti… Děkuji MK

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.6.20 10:58
@Janli píše:
A jak to chceš hlídat? Jediná spolehlivá metoda je ultrazvuk. A víš o tom, že se může stát i to, že má žena ovulace dvě?

O tom jsem taky něco četl. Tuším, že z největší pravděpodobností to bývá ale dohromady a tím vznikají dvojčata :nevim:
Jak je to ale ve skutečnosti, to opravdu nevím a od toho jsem tady. MK

• Nahlásit
  • Citovat
5902
26.6.20 10:58
@Anonymní píše:
Děkuji za pochvalu na začátku :D to s tím hlídáním jsem myslel, že by se to každý cyklus hlídalo a bylo by to přesně v tu dobu, kdy by ovulace nebyla. A dobře, budu muset počkat noo. MK

Ono ani to hlídání ovulace není moc jistota protože stále může náhodně dojít k druhé ovulaci. Takže ve vašem věku je nejlepší používat kondom a to vždy. Hormonální antikoncepce není pro mladé děvče dobrá volba (to tedy ani sex v 16) a hlavně u kondomu zjistíte že selhal hned a máte možnost se dodatečně ochránit ještě pilulkuou po. Chcete být jako dospělí, tak se tak, prosím, chovejte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15749
26.6.20 10:59

@izquierdo nesmiř tady bludy. Současná antikoncepce je šetrná, dokonce snižuje dost výrazně riziko rakoviny vaječníků. Ono ženský tělo není stavěný, aby pořád ovulovalo, není to pro něj přirozený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5902
26.6.20 11:00
@Anonymní píše:
O tom jsem taky něco četl. Tuším, že z největší pravděpodobností to bývá ale dohromady a tím vznikají dvojčata :nevim:
Jak je to ale ve skutečnosti, to opravdu nevím a od toho jsem tady. MK

Když pohledáte na internetu, tak najdete případy dvojčat s rozdílem gestačního věku klidně 2 týdny. Takže to, že dvojitá ovulace padne do krátkého období taky není moc velká jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama