Nechtějí dát otcovskou dovolenou?

21.12.20 13:42

Nechtějí dát otcovskou dovolenou?

Ahoj holky, potrebuju poradit, vy jste tu znalý. :)
Přítel nahlašoval, že od 27.12 potrebuje otcovskou dovolenou, nakonec to vypadá, že nás pustí ještě na Vanoce, ale datum chce nechat. Nejdřív v praci, že neradi, ale má na to nárok, tak v pořádku. Dneska jim to šel připomenout a prý smůla, že mu jí nedají. :nevim: Všem ji tam vždy dali a jemu ne. Mají na to nárok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1503
21.12.20 13:47

Otcovskou dovolenou si musí vybrat do 6 týdnů od narození dítěte. To že mu ji odmítají dát je divné. Manžel si ji bral teď v listopadu, prostě zvedl telefon oznámil že od určitého dne si bere otcovskou dovolenou a papíry donesl až po skončení. A nikdo s tím problém neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
21.12.20 13:49

A z jakého důvodu mu ji nechtějí dát? Vždy ji má nahlášenou… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24156
21.12.20 13:52

Nikde jsem nenašla že by ji zaměstnavatel musel schvalovat. Neb je vázaná na nemocenské dávky, je tam i obdobný mechanismus žádosti a vyplácení. Takže ta okolnost prostě nastane, muž dodá příslušné formuláře zaměstnavateli a ten je dovyplní a pošle na OSSZ.

Umím si představt, že je třeba v práci fofr/termíny a zaměstnavatel novopočeného otce poprosí, zda by si ji nemohl vzít třeba o týden dva později… ale to už je pak o domluvě, přístupu, vzájmené ohleduplnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
21.12.20 13:57

@MartinkaD25 a řekli mu důvod? Nejde spis o to, že toho mají hodně? Tak ze by si ji vzal později? Ale jinak ano, ma na ni právo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.20 13:57

Odůvodnění je, že za něj nemají nahradu. Přitom to věděli, že termín má nahlášený a daji dovolenou klukovi, který má 9 měsíčního syna. Ale i ten kluk měl normalne svoji otcovskou. Jen u nás je zase problem. :nevim:
Nene ani zmenu termínu mu nenavrhli, proste ji nedostane. Šílený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.20 13:58

@lachtanice86 - prý nemají za něj náhradu, přesto že vedeli, že ten datum by chtěl, tak dali dovolenou jinymu klukovi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
21.12.20 13:59

Manželovi ji taky nedali a to byl na vysokém postu :mrgreen: ale prostě pan majitel to nechtěl :nevim: nehadal se, přežil doma můj výlev a nechal to být. Dneska říká, že už by si to vyhadal, je to prostě ze zákona a hotovo. Předtím měl ale tu práci krátce, tak držel ústa a krok.

Klidně ať se ozve a klidně ať se soudí nebo pohrozi nějakou kontrolou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13277
21.12.20 14:04
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24156
21.12.20 14:04
@MartinkaD25 píše:
@lachtanice86 - prý nemají za něj náhradu, přesto že vedeli, že ten datum by chtěl, tak dali dovolenou jinymu klukovi. :nevim:

Tak buď prostě 27. nenastoupí a dokulí příslušný formulář nebo se dohodne na jiném termínu. Má na to 6 týdnů od narození dítěte.
Se nesmí nechat jen tak odbít. Nedaj v tomto případě opravdu nemá zákonnou oporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.20 14:10

@Svistice Já jsem rodila předčasně, což oni vědí. Toho 28.12 to bude už 5 týden. Ještě by mohl týden po, ale to bude úplně stejné. Že ho potřebuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17203
21.12.20 14:21

@MartinkaD25 Tak ať jim řekne, že ty ho potřebuješ taky a víc :mrgreen: normálně bych řeklaž, že na to mám ze zákona nárok a zda se mám tedy poradit na inspektorátu práce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74822
21.12.20 14:30

@MartinkaD25 No, proste stvori papi, ze od 27. do Xy zafa o RD, necha si to v praci orazitkovat kako dorucene od toho, kdo přebírá postu a nazdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 14:33

No jo, když se sebou nechá orat. Prostě poslat papíry a neprijit.
Ale ja mám co kecat, otcovskou s prvním synem manžel neměl, protože neměl za sebe náhradu-dělá šéfa pěti lidem a majitel firmy=jeho tatínek mu ji zakázal :zed:. Takže rodina horší než cizí.
Jestli mi to udělá teď, tak už za jeho rodinou nebudu jezdit a radši zaplatím cizí hlídání.

• Citovat
  • Nahlásit
7893
21.12.20 15:12
@MartinkaD25 píše:
Ahoj holky, potrebuju poradit, vy jste tu znalý. :)
Přítel nahlašoval, že od 27.12 potrebuje otcovskou dovolenou, nakonec to vypadá, že nás pustí ještě na Vanoce, ale datum chce nechat. Nejdřív v praci, že neradi, ale má na to nárok, tak v pořádku. Dneska jim to šel připomenout a prý smůla, že mu jí nedají. :nevim: Všem ji tam vždy dali a jemu ne. Mají na to nárok?

jo, jenomže oni ji nepovolují. On jim to oznamuje.

A ano, slyšela jsem to mockrát. Dokonce jsem to slyšela i o marodění nebo OČR, že zaměstnavatel „nepovolil“ tak se chodilo do práce s atb. nebo shánělo hlídání pro dítě.
Takže asi podle vašich možností na trhu práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat