Nechtějí mě pustit pro věci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Danka87
Nováček 5 příspěvků 14.12.18 19:18
Nechtějí mě pustit pro věci

Dobrý večer, po posledním útoku partnera, kdy mě několik sekund zuřivě škrtil, jsem se rozhodla zavolat policii a vše nahlásit. Z domu nás policie s dětmi v noci odvezla k příbuzným, jeho prý vykázat nemohli.
To nejhorší ale přichází až teď. Jeho rodina se na mě za to mstí. Bydleli jsme v domě psaném na jeho sestru, ani jeden jsme tam neměli trvalé bydliště, veškeré vybavení domácnosti je mé, něco se stěhovalo se mnou a zbytek se pořídil z peněz, které si napůjčoval od mého otce. Dali mi se sestrou týden na to, abych se odstěhovala. Když jsem si teda vše zařídila a chci tam jít, tak nemají na mě čas a já se mám podřizovat jim, až si ten čas laskavě udělají a odpoledne mě milostivě do domu pustí. Jenže všechno pobalit zabere celé dopoledne, jak to mám podle nich stihnout ve chvíli kdy přijedou stěhováci už mi jaksi odpovědět nedokážou.
Moje otázka zní, jestli musím čekat na to, až mi to povolí, nebo si tam prostě můžu zajít sama. Klíče stále mám.

Reakce:
nonina
Závislačka 4084 příspěvků 14.12.18 19:30

Pokud máš doklady k těm půjčkám a taky k tomu, že nábytek je Tvůj, a pokud by Ti bránili v tom to posbírat, tak bych si zavolala policii k asistenci při stěhování. Myslím, že jenom pohrození by mohlo pomoci celou situaci co nejvíce urychlit.

Pokud bys tam opravdu mohla až se stěhováky, tak já osobně bych si v den stěhování domluvila co nejvíce svých známých a kamarádů, aby vás bylo co nejvíce a naběhla tam celá tlupa. Hodně pytlů či krabic - a chlapi odstěhují nábytek. Bude to stát peníze, dost možná něco dojde k újmě, ale odstěhuješ se. Věř, že to jde i během pár hodinek. Já si pamatuji z dětství naše stěhování dvoupokojového bytu, kdy stěhováci dojeli ráno a my neměli sbaleno NIC - matka, tři dcery 15, 13 a 5 - nikdo další, jenom dva stěhováci. Během tří hodin bylo vše nabaleno na autech (dvě Avie) a byt prázdný. Jde to, když je nouze a je potřeba rychlost. Ano, bylo následně velmi složité vybalování - chaos - ale zvládlo se to.

Taťulda tří
Kecalka 335 příspěvků 14.12.18 19:44

Pokud máš klíče, mělas nebo máš tam bydliště, najmi si pár chlapů, nebo těch stěhováků a prostě si vezmi co je tvoje. Nikoho se na to nemusíš ptát.

warita
Echt Kelišová 9007 příspěvků 14.12.18 20:03

Ja jsem takto lamala z meho byvaleho moje veci. Pravda, bylo to par kramu vseho vsudy, ale mela jsem u nej skoro vsechno moje obleceni, povleceni na postele a nadobi na vareni (v te dobe studentka s opravdu malym rozpoctem). Byvaly mi nejdriv sliboval, ze mi to doveze, pak po asi 3 tydnech, ze ne, ze si mam pro to prijit sama a nakonec nikdy nebyl doma v ten den, co jsme se dohodli.

Kdyz mi to udelal uz po x-te, pohrozila jsem policii. Po sms jsem mu oznamila, ze si pro veci prijedu za 3 dny a ze mi ma umoznit vstup do bytu, jinak ze to budu dal resit na policii. On se nasral, vsechno mi to naskladal na chodbu vedle bytu jeste ten samy vecer a vysmal se mi, ze si to mam odvezt, protoze zitra to nahaze do kontajneru. Asi nepocital s tim, ze se mi podari tak rychle schrastit auto na odvoz, takze jeste vecer jsem si to odvezla a on uplne soptil vzteky a byl na mne sprosty jako dlazdic. Vickrat jsem ho pak uz nevidela. Diky bohu za to.

Cili ve skratce, zkus pohrozit policii, mohlo by to zabrat, bud ale pripravena na to, ze muze delat naschvaly v tom duchu, jako muj ex.

Danka87
Nováček 5 příspěvků 15.12.18 22:21

@Taťulda tří bohužel trvalé bydliště jsem tam hlášené neměla. A obávám se, že jsou schopní na mě pak vymyslet, že jsem si odnesla něco, co tam ani nikdy nebylo

Kubula.K
Závislačka 4681 příspěvků 08.01.19 10:12

To by museli dokazovat, neboj.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >