Nechtějí mi udělat hysterektomii

Anonymní
31.3.21 11:10

Nechtějí mi udělat hysterektomii

Hezké dopoledne všem,
je to již třetí rok, co se potýkám s pořád stejným kolotočem. Mám velmi silnou MS, trvá někdy 25 dní, kdy se jedná o krev s kusy sliznice, pak je pár dní klid a opět. Děloha s myomy, párkrát revize, Norethisteron - bezezměny.
Hematologie katastrofa - hemoglobin aktuálně 63 a to druhým rokem s pauzama beru 3 x denně Tardyferon, takže anemie a z ní už docela pocituji unavu.
Už mě tahle kvalita života nebaví, neustále chodit obložená vložkama, aby se někde něco nestalo, lítat co 15 minut na WC - nedejbože zakašlat.
Bude mi 33 let, variantou je odstranění dělohy, děti neplánuji, mám syna a ten vydá za dalších pět :)
Problém je, že mi nikdo hysterektomii neudělá kvůli strachu z TO - že se mi mohou pomotat hormony a mohla bych podat žalobu na lékaře, že nemohu mít kvuli němu děti, jsem na tenhle zákrok mladá a x dalších věcí. Podepsala bych jim i čestné prohlášení - cokoliv, ale nevidí - neslyší a já jsem zoufalá.
Chtěla bych se normálně milovat s manželem ( sex jednou za měsíc opravdu není stav ideál :(…)jít na kolo, na bazén, vzít si jednou za čas sukni, ale s tímhle problémem chodím jak jeptiška, aby nikde nic nebylo vidět.
Je prosím nějaká šance, jak uspět? Přemýšlela jsem i o probrání věci s právníkem, že by nemocnice v případě zákroku byla chráněna. Děkuji moc za radu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10741
31.3.21 11:28

Pokud to je vážné, tak nechápu proč by operace nešla? Pokud by se odstranila děloha a vaječníky zůstaly, tak se ti žádný hormony plašit nebudou, není důvod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7839
31.3.21 11:29

No nevím, kolegyni odstranili delohu ze zdr. důvodu. Posunuli se ji kvůli tomu nektery orgány takže litala neustále doktorech. Sice nejsem úplně propagátor HA, ale nebyla by lepší nějaká antikoncepce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
31.3.21 11:31

Ahoj, jsi mlada na odstraneni delohy. Zkusila bych to resit prirodni cestou.
Dobre jsou kapky Gynex, upravuji menses. Doporucila bych Ti zmenit stravu, vynechat cukr, moc malo masa a vic se hybat.Ja mela cystu na vajecniku a zabrala mi na to homeopatie.Je spoustu bylinek, ktere upravuji cyklus. Treba kapky od Dedka korenare..malinova smes.Nebo zkus vitalni houby..na netu je i poradna www.MycoMedica.cz.
Umelym hormonum bych se vyhla obloukem..to neni reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 11:34
@lena24 píše:
Ahoj, jsi mlada na odstraneni delohy. Zkusila bych to resit prirodni cestou.
Dobre jsou kapky Gynex, upravuji menses. Doporucila bych Ti zmenit stravu, vynechat cukr, moc malo masa a vic se hybat.Ja mela cystu na vajecniku a zabrala mi na to homeopatie.Je spoustu bylinek, ktere upravuji cyklus. Treba kapky od Dedka korenare..malinova smes.Nebo zkus vitalni houby..na netu je i poradna www.MycoMedica.cz.
Umelym hormonum bych se vyhla obloukem..to neni reseni.

Děkuji moc za radu, o Gynexu jsem slyšela od kamarádky, tak asi vyzkouším, antikoncepci jsem se zatím chtěla vyhnout, už tak je všude chemie až až…
Co se týče stravy, tak si myslím, že nějak moc nehřeším, více pohybu by mi neuškodilo, ale s neustálým krvácením je to o ničem :(
Kouknu na tu malinovou směs děkuji moc :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
9107
31.3.21 11:36

Zkusila bych jiného lékaře, jinou nemocnici. Tohle není normální. Hysterektomie se dělá ze zdravotních důvodů a ty jich máš víc než dost. Já jsem také po zákroku a cítím se skvěle. Držím pěsti :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10741

@lena24 Další děti už neplánuje a vzhledem k tomu, že má v děloze myomy by otěhotnění i tak mohl být velký problém :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9535

Kamarádce že stejného důvodu delohu odstranili. Zkus se obrátit na jiného doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 11:38
@arinecka píše:
Pokud to je vážné, tak nechápu proč by operace nešla? Pokud by se odstranila děloha a vaječníky zůstaly, tak se ti žádný hormony plašit nebudou, není důvod :nevim:

To ano, ale bez dělohy nelze donosit dítě a na tohle oni momentálně slyší. Neustále se to točí ohledně možného těhotenství, ale myomy a neustálé krvácení nejsou super podmínky pro otěhotnění… ale nevysvětlím jim to

• Citovat
  • Nahlásit
9107
31.3.21 11:41
@arinecka píše:
Pokud to je vážné, tak nechápu proč by operace nešla? Pokud by se odstranila děloha a vaječníky zůstaly, tak se ti žádný hormony plašit nebudou, není důvod :nevim:

Ono to tak úplně není. Vaječníky jsou vyživovány dělohou přes vejcovody. Já mám po zákroku 2 roky a už jsem v menopauze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 11:41
@Paoloska píše:
Zkusila bych jiného lékaře, jinou nemocnici. Tohle není normální. Hysterektomie se dělá ze zdravotních důvodů a ty jich máš víc než dost. Já jsem také po zákroku a cítím se skvěle. Držím pěsti :hug: :hug:

Moc Ti děkuji :hug: jsem ráda, že je Ti fajn, mohla bych případně napsat prosím do SZ a poptat se více? děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
10741
31.3.21 11:45
@Anonymní píše:
To ano, ale bez dělohy nelze donosit dítě a na tohle oni momentálně slyší. Neustále se to točí ohledně možného těhotenství, ale myomy a neustálé krvácení nejsou super podmínky pro otěhotnění… ale nevysvětlím jim to

Jenže ty už stejně dítě nechceš a i kdyby ano, tak by to byl velký problém. Taky jsem měla myom, byl už hodně velký, zdeformoval mi úplně dělohu a tlačilo mi to na střeva. Takže operace nevyhnutelná. Je mi tedy víc než tobě ale i kdyby ne, tak se nedalo nic dělat. Mám po půl roku a je to paráda. Ty dny, když jsem nemohla pomalu ani z wc byly fakt strašný, takže přesně vím jak ti je a nechápu proč tě nechaj takhle trápit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9107
31.3.21 11:45
@Anonymní píše:
Moc Ti děkuji :hug: jsem ráda, že je Ti fajn, mohla bych případně napsat prosím do SZ a poptat se více? děkuji

Určitě můžeš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 12:28

Je to velice na zvážení. Nyní se to už nedoporučuje. Často se totiž, jak už tu někdo psal, posunou orgány v pánevním dnu a je z toho inkontinece, výhřezy pochvy atp. A v podstatě často neřešitelné. Což v tak mladém věku taky není žádný med. Pak ten sexuální život tak nějak taky nejde. Trochu do toho vidím, máme v rodině lékaře, který to pak řeší a bývá to zoufalé. Prostě dokud tam ta děloha jen trochu může být, je lépe ji nechat. Prý jsou nějaké nové možnosti léčby myomů, nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
15103
31.3.21 12:41
@Anonymní píše:
Hezké dopoledne všem,
je to již třetí rok, co se potýkám s pořád stejným kolotočem. Mám velmi silnou MS, trvá někdy 25 dní, kdy se jedná o krev s kusy sliznice, pak je pár dní klid a opět. Děloha s myomy, párkrát revize, Norethisteron - bezezměny.
Hematologie katastrofa - hemoglobin aktuálně 63 a to druhým rokem s pauzama beru 3 x denně Tardyferon, takže anemie a z ní už docela pocituji unavu.
Už mě tahle kvalita života nebaví, neustále chodit obložená vložkama, aby se někde něco nestalo, lítat co 15 minut na WC - nedejbože zakašlat.
Bude mi 33 let, variantou je odstranění dělohy, děti neplánuji, mám syna a ten vydá za dalších pět :)
Problém je, že mi nikdo hysterektomii neudělá kvůli strachu z TO - že se mi mohou pomotat hormony a mohla bych podat žalobu na lékaře, že nemohu mít kvuli němu děti, jsem na tenhle zákrok mladá a x dalších věcí. Podepsala bych jim i čestné prohlášení - cokoliv, ale nevidí - neslyší a já jsem zoufalá.
Chtěla bych se normálně milovat s manželem ( sex jednou za měsíc opravdu není stav ideál :(…)jít na kolo, na bazén, vzít si jednou za čas sukni, ale s tímhle problémem chodím jak jeptiška, aby nikde nic nebylo vidět.
Je prosím nějaká šance, jak uspět? Přemýšlela jsem i o probrání věci s právníkem, že by nemocnice v případě zákroku byla chráněna. Děkuji moc za radu

kamarádka měla něco podobného a pomohla ji HA. Bere ji v kuse a MS nemám. Bohužel jen bude muset HA brát až do přechodu. Pokaždé když ji chtěla vysadit, se to všechno opět spustilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat