Nechtěně těhotenství - prosím o rady

Anonymní
3.3.21 23:51

Nechtěně těhotenství - prosím o rady

Zdravím všechny, potřebuji se vypsat nebo poprosit o radu. Užívám dlouhodobě antikoncepci, kdy když mám menstruovat beru neúčinné tabletky a pak nasadím nové plato. Teď se mi stala ale hrozná blbost a když jsem načínala nové plato celý týden jsem brala tyto neúčinné tabletky nevědomky. S přítelem jsme mezitím měli pohlavní styk a já si toho všimla pozdě. Gynekolog mi řekl, ať vysadím a počkám, jestli se mi dostaví menses. Počítala jsem svoji ovulaci a zrovna jsme ji neměla. Má cenu si dělat cca 10. den těhotenský test s vysokou citlivostí nebo se vyplatí počkat? Občas mívám bolesti břicha, které snad nesouvisí s těhotenstvím, mohou být ze stresu nebo způsobené vysazením antikoncepce? Jsem mladá a miminko bych nechtěla, přiznávám musím za své chyby nést odpovědnost, ale je to taková blbost, co mi udělala takovou neplechu… jsem z toho ve stresu. Budu ráda za jakoukoliv odezvu např. aspoň ohledně těch testů. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
733
4.3.21 00:29
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, potřebuji se vypsat nebo poprosit o radu. Užívám dlouhodobě antikoncepci, kdy když mám menstruovat beru neúčinné tabletky a pak nasadím nové plato. Teď se mi stala ale hrozná blbost a když jsem načínala nové plato celý týden jsem brala tyto neúčinné tabletky nevědomky. S přítelem jsme mezitím měli pohlavní styk a já si toho všimla pozdě. Gynekolog mi řekl, ať vysadím a počkám, jestli se mi dostaví menses. Počítala jsem svoji ovulaci a zrovna jsme ji neměla. Má cenu si dělat cca 10. den těhotenský test s vysokou citlivostí nebo se vyplatí počkat? Občas mívám bolesti břicha, které snad nesouvisí s těhotenstvím, mohou být ze stresu nebo způsobené vysazením antikoncepce? Jsem mladá a miminko bych nechtěla, přiznávám musím za své chyby nést odpovědnost, ale je to taková blbost, co mi udělala takovou neplechu… jsem z toho ve stresu. Budu ráda za jakoukoliv odezvu např. aspoň ohledně těch testů. :(

Ovulaci jste si tezko mohla spocitat, jelikoz vase menstruace je rizena hormony, tudiz zadna ovulace neprobiha.
Na tomhle principu funguje antikoncepce.

Muze samozrejme selhat, zvlast kdyz jste vynechala cely tyden, ale desaty den od styku je na test brzy. Pockejte jeste tyden a pak si test udelejte.
Na priznaky se uplne vyprdnete, i kdyby o tehotenstvi slo, tak je ted tak strasne brzy, ze se nemuze jednat o priznaky z duvodu tehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62997
4.3.21 03:02

Ovulaci nemáš, ha ji blokuje. Na tom principu funguje.. Dober plato, kdyby nepřišla ms, tak test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
4.3.21 08:16

Ovulaci jsi nemohla spočítat, protože ta během braní antikoncepce neexistuje. Proto ji bereme, aby nedozrávala vajíčka. To je všechno co antikoncepce dělá. Když ji vysadíš (ty prázdné tablety), tak nastane krvácení z hormonálního spádu - žádná menstruace.
Pokud jsi brala nějakou silnou antikoncepci, tak je možné, že tělo se z takového vysazení teprve začíná vzpamatovávat a rozjíždí klasickou ovulaci a menstruaci. Můžeš mít miliardu různých příznaků od nafouknutého břicha, přes citlivé prsa a podobně a nemusí to mít s těhotenstvím vůbec nic společného.
Do toho jsi teď kvalitně vystresovaná, což taky napomáhá tomu, že se cyklus rozhodí a blbne.
Takže se zkus nějak uklidnit, a počkat jestli ti přijde MS a uvidíš. 10 dní je docela málo a mohla bys ten test mít případně falešně negativní. Takže rozhodně počkej.
Pokud jsi opravdu hodně vynervovaná, tak je možnost jít do jakéhokoliv odběrového místa na krev jako samoplátce. Kde si řekneš, že chceš zkontrolovat těhotenský hormon v krvi - tam je podstatně dřív než v moči. Pokud tam nebude, nejsi těhotná. Stojí to kolem 200-400. Ale šla bych tam až když už bys měla nějaké zpoždění a testy negativní. Možná by ti to nabídl i tvůj gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19722
4.3.21 08:24

Holky, ale ona žádnou antikoncepci nebrala, takže je dost pravděpodobný, že ovulace nastala a mohla si ji orientačně spočítat…
Zakladatelko, je to blbý, ale musíš čekat. Chápu, že jsi na nervy, ale vydrž aspoň tři týdny po sexu nebo do termínu menzes, to bude výsledek stoprocentní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 18:32

Zdravím, tak už mám příští středu dostat menses, které se ale kdybych nebyla v tom nemusí asi dostavit přesně, když mám vysazeno čerstvě? Cítím se nafouklá a ve stresu. Je možné si už teď udělat test, nebo radši počkat?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat