Nechtěné těhotenství,jak se s ním vyrovnat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.21 05:32

Nechtěné těhotenství,jak se s ním vyrovnat

Zdravím, je tu prosím někdo, kdo se vyrovnává/l s neplánovaným a nechtěným těhotenstvím? Jsem vdaná a mám úžasného manžela, ale bohužel děti mi nikdy nic neříkaly, nemám k ním vztah a nikdy jsem po vlastním netoužila. Děsí mě vše spojené s těhotenstvím, porodem a mateřstvím. No a teď jsem zjistila, že jsem asi i přes užití postinoru těhotná. Manžel je rád a na dítě se těší. Jenže já zažívám velmi negativní emoce, nedokážu jíst ani spát. Jak jste se s tím vyrovnali? Začnu se na dítě těšit? Přemýšlím, o vyhledání psychologické pomoci :(…Navíc zažívám vážně velký strach z porodu, jsem hroznej posera :,(…budu ráda, za jakékoliv vaše zkušenosti a příspěvky. Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10683
19.10.21 05:52

Nevěřím, že jsi při užívání ochrany a následném použití postinoru těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.10.21 05:57

@karkarka Selhal nám kondom, proto jsem si šla pro postinor. Dělala jsem si samozřejmě test a byla tam slabá druhá čárka.Dneska.jdu k lékaři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
19.10.21 06:18

Líbí se mi, když někdo dá anonymní příspěvek a pak hned v druhém příspěvku to zapomene zakliknout. Co poradit? Asi musíš doufat, že se to v tobě probudí, nebo že ten chlap se postará a ty můžeš s klidem do práce a on může být na MD. :nevim:
Možná si pročti nějaké diskuze a uvidíš, kolik žen se tady marně snaží a jak je to trápí. Třeba pak budeš vděčná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37088
19.10.21 06:29

Psycholog a na MD dovovolenou půjde tatínek. Neměla ses vdávat a poutat se k muži, když netoužíš po rodině. On by měl šanci potkat jinou ženu, která by to měla stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.10.21 06:33

@adamcoka Váš komentář považuji za úplně bezpředmětný. To, že je na tom někdo hůř a nemůže počít, znamená, že já nemůžu mít takovéto pocity? Je mi samozřejmě líto takových žen, ale to je stejné, jak kdyby mi někdo řekl, ať si nestěžuju, že nemám ruku, protože někdo jiný nemá obě nohy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
19.10.21 06:44

@Kejt-y To jsem neřekla, ale právě záleží, jak sis to nastavila v hlavě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.21 06:54

Zkus se podívat na Bachovy esence. Najdi si dobrého konzultanta a myslím, že by ti tyto bylinky mohly pomoci. Mě pomohly s úzkostí a šíleným stresem. Někde jsem i četla, že pomáhají se vyrovnat s těmito situacemi - mrkněte na internet, je toho hodně dostupného dispozici. Držím pěsti, ať to dopadne, tak jak si přejete :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4488
19.10.21 06:54

Ještě to nemáš ani potvrzené od doktora, tak neplaš…
no a uvidíš, jak to bude dál. Možná to k tobě přijde časem…
Já taky děti vůbec nechtěla a pak najednou se to úplně změnilo…
Případně by mohl být manžel na MD.
Dej tomu čas, všechno si to sedne. Já měla pocity hrůzy po otěhotnění a to jsem to měla plánované :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10166
19.10.21 06:55
@Anonymní píše:
Zdravím, je tu prosím někdo, kdo se vyrovnává/l s neplánovaným a nechtěným těhotenstvím? Jsem vdaná a mám úžasného manžela, ale bohužel děti mi nikdy nic neříkaly, nemám k ním vztah a nikdy jsem po vlastním netoužila. Děsí mě vše spojené s těhotenstvím, porodem a mateřstvím. No a teď jsem zjistila, že jsem asi i přes užití postinoru těhotná. Manžel je rád a na dítě se těší. Jenže já zažívám velmi negativní emoce, nedokážu jíst ani spát. Jak jste se s tím vyrovnali? Začnu se na dítě těšit? Přemýšlím, o vyhledání psychologické pomoci :(…Navíc zažívám vážně velký strach z porodu, jsem hroznej posera :,(…budu ráda, za jakékoliv vaše zkušenosti a příspěvky. Moc děkuji :srdce:

To ti nikdo neřekne jestli se na dítě začneš těšit nebo ne :nevim: taky jsem neplánovaně otěhotněla příroda to vyřešila za mě. To že se bojíš porodu to se boji snad každá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
19.10.21 06:57

Každopádně vyhledat pomoc psychologa. Nejspíš budeš mít nějaký blok z dětství, proto máš k tomu takový přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39648
19.10.21 06:58

@Kejt-y Problém je, že každé řešení někomu ublíží. Ty dítě nechceš a našla sis partnera toužícího po dětech? Jak jste si naplánovali budoucnost? Že děti budou nebo nebudou? Na tom záleží. Jestli ty opravdu dítě nechceš, jdi na potrat. A manžela nechej jít k ženě, která stejně jako on dítě chce.
Anebo si dítě necháš a až se narodí, hod péči na manžela.
Ani jedno řešení není dobré, všude zblízka všem. Špatný výběr partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.10.21 07:00

Všem moc děkuji za normální reakce :srdce: Bachovky znám, pravidelně užívám krizovky. Jinak s dítětem jsem asi někdy do budoucna počítala, jen jsem chtěla ještě pár let se na to psychicky připravit. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39648
19.10.21 07:17
@Kejt-y píše:
Všem moc děkuji za normální reakce :srdce: Bachovky znám, pravidelně užívám krizovky. Jinak s dítětem jsem asi někdy do budoucna počítala, jen jsem chtěla ještě pár let se na to psychicky připravit. :roll:

No tak halt to bude dřív. Pokud vůbec, a spíš to vidím na planý poplach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.10.21 07:25

@inkakřivák nedostala jsem menstruaci a mám slabou druhou čárku na testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat