Nechtěné třetí těhotenství, navíc rizikové

31.7.13 17:05

Nechtěné třetí těhotenství navíc rizikové

Prosím o radu, jak byste se zachovaly :?: ;)
Ještě nedávno jsem tady studovala těhotenství se špatným koncem (3×),
Z pěti těhu se povedly dvě (dcery 7let a 12 měsíců). Myslela jsem, že
mám splněno a buch nečekaně jsem otěhotněla, jsem v 7 týdnu a už jsem
skončila na fakultce pro přepážku v děloze, doktor vyloženě napsal: ** Vysoce rizikové (ohrožené těhotenství).
Takže teď netuším, jak dál. Jít do vysokého rizika, nebo volit ukončení
těhotenství?
Nedokážu se racionálně rozhodnout, do budoucnosti nevidím a třetího těhotenství a všeho, co má následovat se hodně obávám. Je mi 36.
Nedokážu si představit, že by se dítě narodilo třeba předčasně.
Doktor taky neporadí, tak třeba někdo z vás :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4961
31.7.13 17:09

Zkus to zkonzultovat ještě s jinýma odborníkama. Nevím co je přepážka v děloze, ale když jsem šla na třetí císař, tak jsem byla taky v tvojí kategorii.Je těžko radit. Musel ti aspoň říct jaká jsou hlavní rizika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10762
31.7.13 17:09

Prosím tě, jsi rozumná máma, která, jak píšeš, si taky zažila svoje, tak snad nezabiješ to dítě „preentivně“, protože „co kdyby náhodou umřelo nebo se narodilo dřív“.

Opravdu doufám, že to nemyslíš úplně vážně, ve třiceti šesti nejsi na těhotenství stará, ale dost stará na blbosti už jsi.

pa

a přeju pohodové těhotenství.

har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
31.7.13 17:12

Tak ohrožené je snad dítě, ne ty :nevim: Tak ho radši rovnou vyzmizíkuješ, pro sichr? :nevim: Pokud by se dítě narodilo předčasně, tak to bude kvůli batoleti doma blbé, to rozhodně. Ale bude to opravdu tak blbé, aby dítě raději neexistovalo?
Já jsem v tomhle fatalista, neplánované děti chodí, aby nás učili být lepšími lidmi, aby nás naučili pokoře a aby nám ukázali, že některé věci nejde nalajnovat.
Ale určitě ti tu spousta rozumných napíše, jak je to tvoje věc a jak máš jít na potrat. Myslím, že odpověď najdeš pouze ve svém srdci… Protože o existenci a neexistenci by rozum moc rozhodovat neměl, je to jako s ohněm, dobrý sluha, zlý pán.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.13 17:13

No jo, jenomže nebude mít třeba dostatek místa k růstu pro tu vadu, tohle se může stát, prý se nemusí vyvinout třeba končetiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
31.7.13 17:18

@Vendina sama uvnitř víš, co chceš. Tak si to přiznej a zachovej se podle toho. Jiná rada asi není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7601
31.7.13 17:19
@Vendina píše:
No jo, jenomže nebude mít třeba dostatek místa k růstu pro tu vadu, tohle se může stát, prý se nemusí vyvinout třeba končetiny…

Já myslím, že matka příroda zase není blbá a pokud by mimi nemělo mít ruce, nebude radši vůbec…
A ta přepážka se ti tam objevila jen tak, dřív tam nebyla? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.13 17:22

Ja souhlasim s tim, co napsala @Gladys :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
31.7.13 17:27
@Erian píše:
Já myslím, že matka příroda zase není blbá a pokud by mimi nemělo mít ruce, nebude radši vůbec…
A ta přepážka se ti tam objevila jen tak, dřív tam nebyla? :think:

Matka příroda zas tak schovívavá není…neselektuje zdravý/nezdravý…to by jinak přeci nebyli handicapované

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.13 17:27

Necítím se podstoupit takové riziko s nejistým koncem, už teď nespím.
Pepážka se objevila z ničeho nic…
Překvapuje mě, že mi hned nadáváte, ale co když to nedopadne dobře, dítě
nebude vpořádku, zbláznila bych se. Potřebovala bych radu někoho, kdo byl v identické situaci třeba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
31.7.13 17:31

@Vendina já bych pro tak velké riziko postížení dítěte vystačila s dvouma…klidně mi nadávejte, máme zdrav. postíženého v blízké rodině a já vím, že to vždy odnese mnohem víc lidí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
31.7.13 17:31
@Erian píše:
A ta přepážka se ti tam objevila jen tak, dřív tam nebyla? :think:

V tom případě by se nerodily postižené děti. Matka příroda by něco „vyeliminovala“ už v břiše a zbytek života neschopných jedinců by umřel po narození. Bohužel v dnešním světě humanistů se postižení lidé někdy i násilně drží při životě, čímž má jejich okolí doživotně o „zábavu“ postaráno.

Možná jsem to napsala hnusně, ale chytrou přírodou bych se fakt neoháněla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
31.7.13 17:34

@adam75 souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
31.7.13 17:35
@Vendina píše:
Necítím se podstoupit takové riziko s nejistým koncem, už teď nespím.
Pepážka se objevila z ničeho nic…
Překvapuje mě, že mi hned nadáváte, ale co když to nedopadne dobře, dítě
nebude vpořádku, zbláznila bych se. Potřebovala bych radu někoho, kdo byl v identické situaci třeba…

ne, ty očividně nepotřebuješ radu, ty potřebuješ všeobecné požehnání k potratu. Některé ti ho určitě dají, chvíli počkej. Já nemůžu, k potratům mám jednoznačně vyhraněný názor a ani jsem například ve druhé a třetím těhotenství nepodstupovala genetické screeningy, protože pokud se moje dítě dožije porodu, tak má právo se narodit, dokonalé, nedokonalé, to je fuk, vždycky to bude moje dítě. Někdo si třeba může říkat, no jo, neví, o čem mluví, ale já zkrátka tuhle selekci a honbu za dokonale zdravým dítětem neuznávám. Samozřejmě bych neskákala štěstím metr do vzduchu, že dítěti hrozí nějaké postižení, to je jasné, ale nějak bych se s tím musela poprat, to dítě už existuje a kdo jsem já, abych rozhodovala, že existovat nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.13 17:37

Děkuji ti Bunnies za názor.
Sama nevím, jestli to dokážu, jít na potrat, nevím…
Ale ve stresu žít do března taky nechci…ach jo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama