Nechtěné zásoby dárků od tchýně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.12.19 07:08

Nechtěné zásoby dárků od tchýně

Ahoj eMimino,
s nastávajícími svátky se hrozím své tchýně, a tak si jdu postěžovat.
Tchýně je hodně umanutá, paličatá a musíme ji často krotit ohledně mluvení do našeho života a do výchovy 2 letého prcka, prostě typická tchýně. To by bylo na jinou diskuzi, ale jen pro představu.

Už dlouho mě štve s jejími dárky. Má ráda velké množství všeho. Takže na každou návštěvu přijede s hračkou (nějakou malou, třeba maličké sběratelské autíčko), malý to samozřejmě už ví a vždycky se jí hrne rovnou k tašce. Jenže ona je u nás min 2× týdně. Taky vždycky doveze přesnídávkové kapsičky, i když jsem několikrát opakovala, že jich máme už tolik, že to bude malý dostávat i na svačiny na SŠ. Přitom ví, že mám z léta zásobu domácích přesnídávek a když už kupuju, tak ve skleničce, kterou pak můžu znovu využít. Kapsičky vzhledem k obalu bereme jen ven.

Hrozím se Vánoc. Dárek totiž bude na 99% vypadat tak, že se bude skládat z 20 malých „křápů“ - autíček neurčitého druhu, malých plyšáků, miniknížek, pastelek, atd. Přitom jsme ji několikrát říkali, ať koupí jeden pořádný dárek, dokonce jsme dali i návrhy, který by ve výsledku pro ni vyšel finančně lépe. Jenže ona si prostě potrpí na množství a to je to, co my nechceme.

Nechceme, aby byl malý zahlcen jednotlivými malými věcmi, které nejdou využívat společně, radši ať má méně hraček, se kterými si ale vyhraje.

Nechci vypadat nevděčně, ale právě proto, že vím, kolik jí ty věci stojí, přijde mi to strašně zbytečné. Těchto neidentifikovatelných „křápů“ už máme 2 koše a většina je od ní. V pokojíku to je jen kvůli ní, nikdo to nevyužívá, ale pryč to dát nemůžu, nechci dělat zle.

Co s tím? Jak ji přesvědčit, že 1 pěkná hra nebo třeba knížka k Albi tužce apod. je mnohem lepší, než hromada maličkostí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.12.19 07:22

A ja bydlí ona? Vejdou se jí tam hračky? Moje tchyně synovi taky hodně nakupuje. Ne teda drobnosti, dost ho rozmazlují, má u nich klouzačku, houpačku, milion hraček… nevadí mi to, pokud to zůstává u nich doma. Takže se s ní domluv, ať synovi nechává hračky u sebe a to už bude čistě její věc, že se zahlcuje věcma.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 07:24
@Anonymní píše:
A ja bydlí ona? Vejdou se jí tam hračky? Moje tchyně synovi taky hodně nakupuje. Ne teda drobnosti, dost ho rozmazlují, má u nich klouzačku, houpačku, milion hraček… nevadí mi to, pokud to zůstává u nich doma. Takže se s ní domluv, ať synovi nechává hračky u sebe a to už bude čistě její věc, že se zahlcuje věcma.

U nich doma skoro nic není, malý si tam hraje s tím, co mu vezmeme s sebou. Na to, že jsme tam často, nemají potřebu to tam malému přizpůsobit. Ale zní jako dobrý nápad dovézt si tam v něčem hračky od nich :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
4345
22.12.19 07:32

Zní to hodně nevdecne. Ja bych byla za takovou babičku moc ráda. O kluka ma zájem a ráda mu udělá radost. Ty kapsičky se vždy hodí i pro návštěvy s dětmi a i když vy někam pujdete atd.

Jinak ano, domluvila bych se s ní, zda tam muzete vzit košík hraček, ať to nemusíte pořád vozit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2887
22.12.19 07:36

Edit: omyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21835
22.12.19 07:59
@Mallorka píše:
Zní to hodně nevdecne. Ja bych byla za takovou babičku moc ráda. O kluka ma zájem a ráda mu udělá radost. Ty kapsičky se vždy hodí i pro návštěvy s dětmi a i když vy někam pujdete atd.Jinak ano, domluvila bych se s ní, zda tam muzete vzit košík hraček, ať to nemusíte pořád vozit.

Vis, on to neni nevdek. Ale vseho moc skodi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9192
22.12.19 08:01

Dovézt část těch hraček ke tchyni domů je moc dobrý nápad. :palec:

Já jednou za čas takové ty malé blbinky vytřídím a donesu k doktorce (dětská, oční, kožní), dává je potom dalším dětem jako odměnu, když jsou při ošetření statečné, nebo jako bolestné.

A přebytečné kapsičky bych se slevou prodala na nějaké místní skupince na FB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
22.12.19 08:02

Já mám to samè s mamkou. :roll: Má zahlcenej svůj barák heačkama a já to doma taky nemám kam dávat. Tisíce hraček plyšáků, kterých si holky ani nevážej. Když jí říkám ať se se mnou domluví co jim koupit, tak nèè.Takže na Vánoce máme dost často stejný dárky. Říkám jí budu holkám kupovat gauč a tabuli do pokojíku aby to nekupovala, však k ní přijdu a tam koupená tabule. Prostě úplně zbytečný. Minulej rok sem udělala čistku a vyházela 5 velkých černých pytlů hraček. Ty lepší hračky jsem dala do útulku aby si to prodali a měli aspoň penízky pro psy.Ano byla uražená, ale jà nemám nafukovací byt. Už mají pokojíček opět plný hraček a budou Vánoce, takže další miliarda hraček. Holky, když vidí babičku, tak místo pozdravu se jí zeptaj, cos mi koupila?…Asi tě nepotěším, ale já s tím bohuju už 5 let a ne jen já, ale celá naše rodina, otec, sestry, manžel a stejně si dělá co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
22.12.19 08:06

U nás také holky si berou hračky k babičce. Většinou to jsou ty, co já bych vyřadila, protože si snimi nehrají. A když jsou u babičky, babička je nadšená, jak si s tím krásně vyhrají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21835
22.12.19 08:07

Vzpominam si, jak mi maly syn rekl: „Babicka s dedou mi porad neco kupuji a ty to.pak vyhazujes.“ :lol: :lol: :lol: Skoda, ze to nerekl jim. Kupovali totiz porad dal :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
22.12.19 08:08

…nase mala loni dostala od tchanovcu k Vanocum par hadru ze sekace a pexeso, ktery vysomrovali zadarmo v lekarne… Chapu, ze jste asi zahlceny, ale bud rada za takovou babicku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
22.12.19 08:28

Tuhle na vedlejší diskuzi poplakává paní jak nemá na dárky pro kluka na vánoce. Před každými vánoci bych společně s děckem udělala čistku. Popovídala bych mu příběh, že některé děti nebudou mít nic na vánoce, protože rodiče nemají penízky, a poprosila, at vybere věci, s kterými nehraje a už nechce a bude místo. A věci poslala někam, kde je ocení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24258
22.12.19 08:30

Nějaké věci bych dala k ní a některé schovala. Když se bude ptát, tak bych ji řekla, že jsem to trochu přebrala a budu hračky obměňovat. Jinak tohle samé dělala moje máma s neteří, haldy dárků jen tak, říct si nedala. A dopadlo to tak, že neteř si k ní jezdila jenom pro věci, babičku měla úplně na salámu, pak už ani nepoděkovala, žádná radost, sbalila dárky a šla. Hodně to jejich vztah poškodilo u své dcery jsem to velmi rázně utla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
22.12.19 08:32

Já bych ty hračky vzala a odnesla k ní:-D a t si je tam nechá… ale to by s ní měl promluvit partner a dost rázně. My to třeba děláme tak že tchýně nám dá peníze mi koupíme dárek a ona ho zabalí a dá ho prckovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15854
22.12.19 08:38

Hele já ti úplně nesnáším, nakupování kravin. Odvezla bych jim to k nim, my průběžně normálně krámy vyhazujeme.
Už mě drti i ty krámy, co dostávají děti k Vánocům ve škole. Jako proc? Proč si musí ve škole povinné dávat dárky a ještě dostat tasticku kravin od sponzorů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat