"Nechteny" pejsek

Psí problematika a mezilidské vztahy

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 11.07.19 23:15
"Nechteny" pejsek

Popis situace: Svagrova, která bydlí 200 km daleko a jezdi sem cca 1× za 6 tydnu, pořídila tchyni (79) a tchanovi (82) štěně. My s manzelem a detmi bydlíme ve stejné vesnici asi 100 m od nich. Problém je v tom, ze pes byl tchynin rozmar, tchána se nikdo neptal a on už dalsiho psa za žádnou cenu nechtel a spatne to nese. Byla z toho opravdu velka ostuda!!! On je ten aktivní, tchyne spatne chodi, denně ji vařím, vnoučata uz pry nestíhá, celkově je to protivná, stará babka bez kousky logiky, jen poucuje. Proste nezodpovědnost nejvetsi. My psa taky nechtěli, nemáme na něj zatim podmínky, rasu bych si vybrala jinou (jezevcik). Jenže… počítám, ze za cca 3 roky (mozna driv) na tom bude tchyne jeste hur, už tak sotva leze. Deda se zatim odmita starat. I kdyz asi mu casem nic jineho nezbude. Ok. Teď to dre, ale jaksi funguje, i kdyz blbe. Pes pry bude jen na voditku, taky nemaji plot!!! Vsadím vsak boty, ze nastane situace, ze se nebude mít o psa kdo starat a spoléhá se na nás. O nás bez nás. Podle manzela jasna vec: dava od toho ruce pryc, je to JEJICH a švagrové starost. Ale ja nebudu mít to srdce dat ho do útulku. Svagrova bydlí v 2+kk se 2 detmi, ta ho sice pořídila, ale těžko zaopatri. Zatím dělám i ja mrtvého brouka, k psovi si nevytvarim vztah, chci je v tom nechat, ať do pr… zapnout nekdy mozek. Svagrova nikdy moc nepřemýšlí dopredu… Problém je v tom, ze citim, že o 100 m dal je pes, který není adekvátně živený (svagrova a tchyne jsou lakome a i sunka pro děti je u nich sprostě slovo), o výchově štěněte nemluve a já nejak tusim, ze nekde zije muj budouci nechteny pes, se špatnou stravou (problémy v budoucnu), který bude neposlušný. Ale mně je ze všech stran řazení neangazovat se, neřešit. To je z hlediska rozumoveho ok. Ale co budoucnost? Už několik dní mi to zaměstnává mysl. ZODPOVEDNOST, starost, vztek, strach. Se svagrovou mame navenek normalni vztah, ve skutečnosti jsme jak moc a den a nemusime se. Do toho ted konflikt ohledne psa. Ja: Měla ses s námi vsemi, co se nas to týká, poradit. Ona: Nevim. Nenapadlo mě. Netušila jsem Jdi do pr… :cert:
Resim, jak na sebe neprenaset odpovědnost te hlupky a zároveň v tom to zvíře a později nas nenechat. Ale nemám na to peníze na RD (kvalitni krmivo) ani čas (vycvik). Proste mam pocit, ze musim konat (pozdější zdravotní problémy psa, které padnou na nas), ale nechci jim to ulehcovat a ani se ma to teď necítím. Ale chudak pes!!! Manzeluv postoj „delat mrtvého brouka, at si to vyzere“ nesdílím. To zvíře za to nemůže. Ani deda.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 11.07.19 23:28

Co je to za rasu? Ten jezevčík? No švagrová je pitomá, když ví, jak na tom matka je a že tatík psa nechtěl! Ave já bych se ted do toho nemotala, ta situace musí nezrát! Ačkoli předpokládáš nějaký vývoj, je potřeba vyčkat! Jinak by se situace obrátila proti tobě :think: A není v obci někdo, kdo by psa ocenil?

robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 11.07.19 23:37

@pe-terka O nikom nevim. A babicka ho CHCE. Jak male dite hracku.

robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 11.07.19 23:41

Dle původních majitelů je to dlouhosrsty jezevčík.

Markéta80
Hvězda diskuse 45895 příspěvků 11.07.19 23:42

@robinka ne předala bych ho pak švagrové. protože jestli je to jezevčík a výchova 0 tak k dětem ani náhodou. Vůbec bych se neangažovala. To budou jen starosti, dospělého jezevčíka už nic nenaučíš. Ne, nemotala bych se do toho a až ta situace nastane at si to vyžere švagrová. Nevím proč Ty? Jen jí to ulehčíš a kdo ví co na Tebe hodí příště. A jestli je to ještě hrubosrstý velký tak to je lovec. Tchán má jezevčíky a když vidí ty naše doma tak říká že to je zcela něco jiného :mrgreen: On má ted 2 jezevce a rozhodně bych si je sem nevzala :lol: Tvůj pes to není tak to neřeš, ale jestli s emu nikdo nebude věnovat a bude jen uvázaný tak by bylo lepší kdyby sami ho chtěli někomu dát dokud je to štěně. Dospělého jezevčíka bez výchovy ani myslivec si nevezme :?

TRG
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 11.07.19 23:43

Ahoj, díky za pozvání. Trochu mi to popravdě chladí žáhu. Něco přesně takového by se mohlo stát u nás. Respektive něco v podobném duchu se u nás stalo, ale nebudu ti tu konkrétnostmi plevelit diskusi.

Snad si teď nenaběhnu a nebudu litovat, že to tu vypisuju, ale ve zkratce moje rodinná situace… Bydlíme v rámci „jednoho plotu“ s tchýní + tchánem a se švagrem + švagrovou a jejich společnými i nespolečnými dětmi, takových situací / potenciálních situací se rodí mnoho. S tchýní a tchánem sdílíme bez problémů velký dům (společný vchod, oddělená patra), švagr se švagrovou mají na maličkém pozemečku dům. Jejich pozemeček býval součástí našeho velkého ještě než jsme to s manželem převzali. V podstatě pořád narážíme se švagrem a švagrovou na problém „obecní pastviny“. Mohla bych to rozvádět do nekonečna. Psa / psy mají taky. Leccos v téhle oblasti už máme za sebou. Musím říct, že přes to všechno jsou naše vztahy dobré, tedy dostatečně dobré, i když například já a švagrová určitě nebudeme nikdy kamarádky.

Nevím, kde začít a kde skončit, tak to - alespoň pro začátek - zobecním. Nám se vždycky vyplatilo si o tom s manželem povídat a povídat (když byla chuť - obvykle když nás zrovna něco „vyfrustrovalo“). Spoustu jsme toho pojmenovali a bylo nám líp. Časem jsme něco rozklíčovali, vyřešili, prostě to uzrálo. Často nebyla vůbec potřeba konfrontace. Konkrétní problém nakonec nenastal. U vás může například tchán začít pejska milovat. Smutnější by bylo, kdyby jim pejsek utekl pod kola auta, ale stát se to může taky a jaksi by se tím situace taky vyřešila… Často se nám stalo, že stačilo naťuknout, zmínit se (což jsi evidentně vlastně zkusila, ale příbuzná to nedomyslela)… No a když už to zašlo fakt daleko, nebo to bylo akutní, holt byla potřeba nějaká rozumná forma konfrontace, resp. rozhovoru, kdy jsme jasně řekli co ano a co už ne.

Nemám patent na rozum, ale doporučuju situaci sledovat a nijak aktivně nezasahovat. Rozmyslíš si, co tě vlastně možná čeká a nečeká a pak nebudeš zaskočená. Ale rozhodně bych nekupovala krmivo a nechodila na cvičák. Z mnoha důvodů.

Každopádně chápu tvoje naštvání, je těžké se tvářit, jako že se tě to netýká, když to není jaksi úplně pravda.

Praktická rada: pokud nemají plot, doporučuju sjednat pojištění. Pes, co uteče a způsobí škodu (nedejpříroda nehodu auta nebo nehodu cyklisty, motorkáře apod.) je velká nepříjemnost. Má milá švagrová má (jednoho) psa, co už prokousnul džíny dítěti kolem něj jedoucímu na kole a viděla jsem ho mnohokrát chňapnout po dětech. Až to udělá mým, budeme tu mít velký konflikt.

Počítám, že za dobu, než jsem vyplodila tenhle sloh, tu budou (jiné) stručné dobré (lepší) rady. :mrgreen:

Božislava
Závislačka 3454 příspěvků 11.07.19 23:43

Promiň nebudu radit. Podle výkřiků dole pod oknem upadl opilý muž a pozvracel se. Je tu hrozný hluk a nemůžu se soustředit. Nezlob se.

robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 11.07.19 23:51

Manzel neřeší. Svagrova za pár dní zase odfrci. A odnese to deda. Potažmo moje starost o blaho vsehomira. Citim za toho tvora snad větší ZODPOVEDNOST nez ty dve myslitelka dohromady. 1. pes, co jsem u nich zažila, utekl, srazilo ho auto. 2. pes se ztratil, možná zásahem souseda, který vyhrožoval, ze jestli jeste jednou nacapa psa u svých slepic,… Pes cca 2 měsíce neni. Holt neni ten plot, ze? :cert: Co čeká tohodle chudaka?? :,( Je mi smutno. Obe jsou hloupé a povýšene. Plavu v tom sama. Pes neni houska v krámě.

Příspěvek upraven 11.07.19 v 23:52

robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 11.07.19 23:51

@Božislava :lol: v pořádku.

TRG
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 11.07.19 23:52
@Božislava píše:
Promiň nebudu radit. Podle výkřiků dole pod oknem upadl opilý muž a pozvracel se. Je tu hrozný hluk a nemůžu se soustředit. Nezlob se.

Pošli na něj psa…! :mrgreen: Achjo, dítě už zase spí, měla bych jít taky…

Markéta80
Hvězda diskuse 45895 příspěvků 11.07.19 23:54

@robinka ale nesnaž se něco zachranovat, ještě se to otočí proti Tobě. Pokud plot nemají, otázka čas než ten pes zmizí pokud bude jen venku :?

robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 11.07.19 23:57

Dekuji za reakce. To slysim z okolí taky. Neřešit. Neangazovat se. Jsem ale moc velka cita.

Hoa Mai
Kelišová 6649 příspěvků 14 inzerátů 12.07.19 00:54

@robinka Mno… těžká situace, holka, těžká. Já jsem povahou asi jako ty, ve mě by to hlodalo a hlodalo a bylo by mi toho psa líto, protože ten, který za to nemůže, si to chudák vyžere nejvíc.
Na tvém místě bych asi dala řeč s dědou, pokud s ním máš dobré vztahy. Něco v tom smyslu, jak jsi tady psala, že tušíš, že pes bude dříve nebo později zátěž na vašich bedrech a jestli by se aspoň kvůli vám trochu nepřemohl.
Zrovna my máme doma v bytě taky hrubosrstého jezevčíka kříženého s border teriérem (nezodpovědný švagr množí psy jak berušky, ne kvůli kšeftu, ale proto, že je má rád :zed: :roll: ), je to fenka a k dětem je naprosto skvělá, miluje je a dříví by na sobě nechala štípat za trochu lásky, ale měli jsme ji už před dětmi, je vychovaná a i tak to chce pevnou ruku, je paličatá a člověk s ní musí být opravdu důsledný. Jak správně tušíš, ta nevychovanost může být do budoucna velký problém. Jezevčíka je prostě třeba vycepovat.
Odpověď na otázku, jestli ty se máš angažovat… vzhledem k tomu, že nemáš čas na výcvik, je otázka, jestli tvá angažovanost k něčemu bude. Leda tak zkusit přesvědčit toho dědu, to je podle mě asi jediná možnost, jak tomu psovi umožnit jakž takž život. Jinak to vidím bledě, protože podle mě od toho dá ruce pryč i švagrová a ze psa bude tulák a někdo ho dřív nebo později sprovodí ze světa.
Jo a švagrovou bych (aspoň v duchu) zakousla. Jednak měla fakt blbý nápad a jednak když už musela pořizovat psa, tak mohla pořídit třeba maltézáčka, pinče nebo malého pudla nebo něco podobného. Ale proč proboha jezevčíka??? To fakt není pes pro důchodce.

g.sandova
Kelišová 5989 příspěvků 12.07.19 01:55

Já osobně bych se o psa asi začala starat. Nedalo by mi to. Není to ale v zadnem případě povinnost.
Tvoje švagrové je hloupá ženská. Je mi toho psa líto. Je mi líto i těch předešlých psů.
Já ti nevím, co ti poradit? To žrádlo by se dalo pořídit kvalitnější, nedal by si tchán říct, že bys přispěla finančně?

g.sandova
Kelišová 5989 příspěvků 12.07.19 01:59

S tou výchovou, prostě su ho vzít jednou denně na procházku, chodit k nim na návštěvu A psa usměrňovat a aby byl zvyklý na děti.
Teda copak se pes dává jako dárek?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině
Přidat nové téma

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny