Nechuť k jídlu a hlad zároveň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 18:34
Nechuť k jídlu a hlad zároveň

Zdravím,

hledala jsem na netu všude možně, ale nenašla jsem vyhovující diskuzi a zároveň si myslím, že je brzo chodit k doktorovi.
Nedávno jsem měla nějaké trápení, kdy jsem na tom byla psychicky dost špatně a zároveň jsem přestala jíst. Jeden den jsem nejedla vůbec, druhý den něco a potom se to nějak zlepšilo, ale stejně mě od té doby provází hrozná nechuť k jídlu. Zároveň mám ale i hlad, jenže prostě sotva nějaké jídlo cítím, je mi na zvracení. :nevim: A když už do sebe teda něco dostanu, hned to jde nějakým způsobem ven. :,( Těhotenství to snad není, anorektička taky nejsem (nikdy jsem samu sebe nevnímala jako tlustou))..

Stalo se to některé z vás? Co s tím? :think:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 18:47

Ahoj, asi ti neporadím, ale zrovna si procházím něčím podobným. Jsem po několika nemocech a celkově mám psychicky náročné období, kdy jsem dlouhou dobu se dvěma malými dětmi úplně sama. A začala jsem mít podobbný problém. Z hladu je mi kolikrát až zle, ale jen ucítím jídlo, začne mi být na zvracení. Každé sousto roste v ústech. Nemám na nic chuť. Už jsem s tím byla i u doktora, protože to trvá víc jak měsíc, ale podle všech testů jsem jak rybička, takže je to jednoznačně psychika.
Momentálně se pokouším vypozorovat, co to zhoršuje, zlepšuje…Mám pocit, že je to u mě nejhorší navečer (noc s dětmi sama doma cekově nemám moc ráda).
Jinak u mě je ještě taková zajímavá anomálie, že za tu dobu, co mám tyhle problémy s jídlem, jsem dost hodně přibrala - na kila to nevím, ale podle oblečení je to určitě jedna velikost. Což teda fakt nechápu, protože jím jak vrabčák. Štítku mám OK.
 H.

bjetuschka
Závislačka 4686 příspěvků 21.08.18 18:57

Jo, tohle jsem měla cca před 12 lety, bylo to způsobené žaludeční neurózou. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 19:00
@Anonymní píše:
Ahoj, asi ti neporadím, ale zrovna si procházím něčím podobným. Jsem po několika nemocech a celkově mám psychicky náročné období, kdy jsem dlouhou dobu se dvěma malými dětmi úplně sama. A začala jsem mít podobbný problém. Z hladu je mi kolikrát až zle, ale jen ucítím jídlo, začne mi být na zvracení. Každé sousto roste v ústech. Nemám na nic chuť. Už jsem s tím byla i u doktora, protože to trvá víc jak měsíc, ale podle všech testů jsem jak rybička, takže je to jednoznačně psychika.
Momentálně se pokouším vypozorovat, co to zhoršuje, zlepšuje…Mám pocit, že je to u mě nejhorší navečer (noc s dětmi sama doma cekově nemám moc ráda).
Jinak u mě je ještě taková zajímavá anomálie, že za tu dobu, co mám tyhle problémy s jídlem, jsem dost hodně přibrala - na kila to nevím, ale podle oblečení je to určitě jedna velikost. Což teda fakt nechápu, protože jím jak vrabčák. Štítku mám OK.
H.

Já teda u doktora ještě nebyla, trvá to necelé dva týdny a hlad je nesnesitelný, ale nechuť horší. Nebo vlastně těžko říct, co je horší… A přesně jak říkáš, přes den je to ještě snesitelné (jednak mi kolikrát vůbec není zle a hlad nehrozí), ale navečer to vždycky nějak přijde, jako třeba právě teď. Pokoušela jsem se do sebe dostat alespoň polévku nebo suchý rohlík, ale sotva něco cítím nebo jen vidím, například v případě zrovna rohlíku, tak to prostě nejde. :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 19:02
@Anonymní píše:
Já teda u doktora ještě nebyla, trvá to necelé dva týdny a hlad je nesnesitelný, ale nechuť horší. Nebo vlastně těžko říct, co je horší… A přesně jak říkáš, přes den je to ještě snesitelné (jednak mi kolikrát vůbec není zle a hlad nehrozí), ale navečer to vždycky nějak přijde, jako třeba právě teď. Pokoušela jsem se do sebe dostat alespoň polévku nebo suchý rohlík, ale sotva něco cítím nebo jen vidím, například v případě zrovna rohlíku, tak to prostě nejde. :zed:

A přišlo to zničehonic, nebo předtím byly nějaké depky? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 19:03
@bjetuschka píše:
Jo, tohle jsem měla cca před 12 lety, bylo to způsobené žaludeční neurózou. :nevim:

A přišlo to zničehonic, nebo předtím byly nějaké depky? :think:

bjetuschka
Závislačka 4686 příspěvků 21.08.18 19:10

Určitě, řešila jsem v té době i deprese.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 19:18
@bjetuschka píše:
Určitě, řešila jsem v té době i deprese.

Já si právě nejsem jistá, jestli se jedná vyloženě o deprese, četla jsem že ty mají dlouhodobější charakter a já už jsem psychicky teoreticky v pořádku… Ale je fakt, že první dny jsem nedokázala vylézt z bytu a nechtěla jsem nikoho vidět, nic mi nedělalo radost a nic mě netěšilo. Na druhou stranu ale nechci hned běhat k psychiatrovi a házet do sebe prášky. :roll:

bjetuschka
Závislačka 4686 příspěvků 21.08.18 20:11
@Anonymní píše:
Já si právě nejsem jistá, jestli se jedná vyloženě o deprese, četla jsem že ty mají dlouhodobější charakter a já už jsem psychicky teoreticky v pořádku… Ale je fakt, že první dny jsem nedokázala vylézt z bytu a nechtěla jsem nikoho vidět, nic mi nedělalo radost a nic mě netěšilo. Na druhou stranu ale nechci hned běhat k psychiatrovi a házet do sebe prášky. :roll:

Tak možné to je, třeba se cítíš psychicky v pohodě, ale ještě máš nějaký ,,dozvuk", ten stres a psych.vypětí v těle doznívá.
Držím palce ať to dobře dopadne. Víc asi neporadím, já tehdá zobala prášky a po asi půl roce jsem se na to vys…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >