Nechuť k sexu, proč?

gabrielagabri
1.8.13 22:25

Nechu´t k sexu,proč?

Ahojky, poslední dobou trpím nezájmem o sex. Předesílám, že nemám!!! žádné zdravotní ani psychické potíže, nejsem unavená, nejsem po porodu, ani ve stresu…atd. Napadlo mě, že to může být změnou hormonální hladiny. Měla jsem problémy nyní jedině snad s menstruací, vidím tedy souvislost s hormony. Nechám se vyšetřit, ale jen informativně-stalo se vám to? Jaké hormony to mohou způsobovat? Jak vás lékař eventuálně léčil? Antiko neberu.Je mi 38.Jsem zdravá. Těším se na vaše osobní zkušenosti, i anonymní. Děkuji moc a moc

Příspěvek upraven 01.08.13 v 22:39

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2206
1.8.13 22:29

@gabrielagabri nezájem o sex celkově, nebo jen s konkrétním člověkem, tedy asi manželem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gabrielagabri
1.8.13 22:37

@Bertolina11 celkově

• Nahlásit
  • Citovat
6787
1.8.13 22:42

Stáří :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
1.8.13 22:46

A před tím chuť byla a naráz se to změnilo nebo jde spíš o postupný útlum a stereotyp :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2206
1.8.13 22:50
@subsomi píše:

ale no fuj :mrgreen:. S věkem roste chuť, ne? Nestraš  :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.8.13 23:19
@subsomi píše:

no to jsi zakladatelku ais nepotesila… nicmene uz jsem to stejne slysela od vice lidi kolem ctyricitky (vcetne meho manzela :roll: ). dobra zprava je, ze pak se to pry zase zlepsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gabrielagabri
1.8.13 23:20

@subsomi to si nemyslím, jsem úplně fit, veselá, činorodá, aktivní, daleko víc než ve 20. víc mi ale rostou chloupky a zlobil mě menses. vím, že chuť k sexu ovlivňují konkrétní hormony, zahlédla jsem tady o tom diskuse, ale nevím které? lékaři říkají, že např. nevhodná antikoncepce mění horm. hladinu a snižuje sexuální apetit, pár holek to tu psalo. Hormonální hladina se ale v životě mění opakovaně a sama, i bez antikoncepce. Proto tato diskuse-ptám se lidí, kteří řešili hormonální potíže a nechuť k sexu s tím u nich souvisela :-)děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
1036
2.8.13 04:23

A co kdyby se třeba jednalo a nějaký brzký nástup menopauzy? určitě se za nic nestydět a nechat se u lékaře vyšetřit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
2.8.13 04:30

U mě se chuť a nechuť k sexu přímo pojí k mestruačnímu cyklu. První dva týdny cyklu jsem šťastná, plná energie a chuti na sex, ve třetím týdnu se to horší a poslední týden před menstruací jsem unavená, otrávená a sex mě většinou neláká. Někdy se donutím, ale iniciátorem nejsem. Ale vím, že za další dva týdny budu chtít sexovat denně a budu jak vyměněná.
Hormony co v tom hrajou roli jsou pokud si pamatuju estrogen a testosteron - ty dominují první dva týdny cyklu a u žen způsobují dobrou náladu, hodně energie a chuť na sex. Po ovulaci oba začnou klesat a naopak progesteron stoupá, na konci, ten poslední týden před menstruací myslím jsou dolů všechny tři hormony a pak je z toho PMS. Je to hodně zjednodušené, estrogen je podle toho jak to chápu, základ - když je ho málo, je malá chuť na sex, ale zase když je ho příliš, je ta chuť taky malá. Ideální je ty hormony držet v rovnováze.

Pokud u tebe nastaly i změny v ochlupení atd, tak jde určitě o nějaké hormonální změny. Může to být perimenopauza (bohužel jsou ženy které mají nástup menopauzy o mnoho dřív než jejich vrstevnice), nebo jenom nějaké dočasné změny co se zvrátí samy. Určitě bych došla k lékaři a vyžádala si hormonální profil (nebo tak nějak se to jmenuje) - zjistí hormonální hladiny, jestli jsou nějaké odchylky apod.
Pokud tělo najednou začne produkovat méně určitého hormonu, dá se dodat do těla uměle, ale to není bez rizik, některé syntetické hormonální doplňky byly spojeny se zvýšeným výskytem rakoviny prsu. Jsou i přírodní cesty jak zvýšit produkci hormonů, bylinky, změna jídelníčku…základ je ale zjistit co je špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3142
2.8.13 08:18
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gabrielagabri
2.8.13 16:23

Dik za nazory :D

• Nahlásit
  • Citovat
303
24.8.13 21:37

HA neberu, kojím, po porodu jsem víc jak rok

Příspěvek upraven 27.04.14 v 20:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
24.8.13 21:41

Tak ted si počkám na odpovědi…jsem na to stejně! 8měsíců po porodu a sex nepotřebuju, nechce se mi do něj, ale vždy se dokopu, alespon jednou týdně kvůli manželovi…někdy se mi to nakonec líbí a někdy už se modlím, at je konec! manžel se snaží, dělá, co může…ale mě nevzruší prostě nic, jediné co chci je, aby byl konec a já mohla jít konečně spát!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
24.8.13 21:44

Taky jsem to tak měla cca do roka a půl od porodu. Když byl sex tak se mi to i líbilo, ale nemusela jsem to mít. Nakonec jsme měli občas hlídání a zašli na večeři, procházku a nebo jen vlezly do vany a chuť se vrátila. U sebe si myslím že to bylo únavou a stereotypem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama