Nechuť ke zdravému jídlu

Anonymní
4.4.21 10:56

Nechuť ke zdravému jídlu

Ahoj, už dva týdny držím stravovací režim na míru. Chci zhubnout, být zdravější atd. Jídla jsou tam normální: maso, vajíčka, bílé jogurty, přílohy, ovoce, zelenina atd. Už jsem kilo shodila, ale problém je v tom, že po týdnu mám absolutní nechutenství ke všemu. Nemám na nic chuť (ani na zdravé věci a ani na čokolády a tak). Když si dám oběd, třeba kuřecí s bramborem, tak se mě už v polovině jídla navaluje, maso tam mám 3-4× týdně. Navaluje se mi už i z vajíček. Nemám chuť na žádné jídlo. Porce jsou vypočítané dobře. První dny jsem totiž dokonce pociťovala, že bych si i přidala a najednou toto. Trvá to už týden. Jím z donucení a nevím co to se mnou je. Prosím nemáte takovou zkušenost nebo nevíte co by to mohlo být? Já byla vždy zvyklá jíst jídla typu smažák, nudle s mákem, buchtičky se šodó. Mám pocit, že jsem si zprotivila všechny potraviny (hlavně ty zdravé). Prosím anonym nebo smazání.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4.4.21 11:08

Mám to podobně. Ráno šunka, vejce, zelenina, celozrnné pečivo. Oběd klasika co je, méně přílohy, více zeleniny. Svačiny většinou jen zelenina nebo ovoce a oříšky. Večer maso, zelenina, nebo vejce, šunka a celozrnné pečivo. Jo ještě ryby a luštěniny jím.

A už nemám chuť na nic. Přestávám i pít.

Mléčné výrobky nemůžu, po nich zvracím. Zkoušela jsem sóju, tofu…to není pro mě. Čím dál víc kořením a dávám přednost výrazným chutím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
4.4.21 11:13

Ja nevim no, ale z toho co pises mi neprijde, ze jis neconextra zdraveho, spis normalni jidla..asi je neumis dobre pripravit a chutnaji fadne, tech moznosti jak zdrave pripravit mado je hafo a klidne ho muzes i vynechat a nahradit necim jinym, sois mi prijde, ze jsi bezradna v tom co delat k jidlu..a pokud chces shodit, jednitvarna strava neni dobra cesta..a navic, vzdy je treba pohyb, hybat se a hybat, omezit tucne, smazene, sladke, prefabrikovana jidla, delat si jidla chutne, ale zdrava. Zas velka veda zo neni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
4.4.21 11:15

A mozna by taky pomohlo nad tim tolik nepremyslet a nedelat z jidla neco co neni, mozna to mas trochu v hlave uz..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30465
4.4.21 11:19
@Anonymní píše:
Ahoj, už dva týdny držím stravovací režim na míru. Chci zhubnout, být zdravější atd. Jídla jsou tam normální: maso, vajíčka, bílé jogurty, přílohy, ovoce, zelenina atd. Už jsem kilo shodila, ale problém je v tom, že po týdnu mám absolutní nechutenství ke všemu. Nemám na nic chuť (ani na zdravé věci a ani na čokolády a tak). Když si dám oběd, třeba kuřecí s bramborem, tak se mě už v polovině jídla navaluje, maso tam mám 3-4× týdně. Navaluje se mi už i z vajíček. Nemám chuť na žádné jídlo. Porce jsou vypočítané dobře. První dny jsem totiž dokonce pociťovala, že bych si i přidala a najednou toto. Trvá to už týden. Jím z donucení a nevím co to se mnou je. Prosím nemáte takovou zkušenost nebo nevíte co by to mohlo být? Já byla vždy zvyklá jíst jídla typu smažák, nudle s mákem, buchtičky se šodó. Mám pocit, že jsem si zprotivila všechny potraviny (hlavně ty zdravé). Prosím anonym nebo smazání.

Začni sportovat. Pohybovat se na čerstvém vzduchu. Začne ti chutnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61443
4.4.21 11:19
@Anonymní píše:

chápu, ja tenhle typ stravování taky nedávám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17522
4.4.21 11:39

Aerobní aktivita. Pokud se nehýbeš, není hlad.
Pořádně si zacvič a sníš pak cokoliv :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16212
4.4.21 11:42

Vždyť spoustu jidel se da uvařit zdravě. Asi neumíš dochutit. Zapracovala bych na tom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8943
4.4.21 11:46

Na FB nebo IG je spousta uzivatelek, co davaji fotky a recepty zdrave stravy, fakt inspirativni, treba by to pomohlo :)
taky to muze byt prechodna faze, hlavne vydrz!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
4.4.21 11:47

Moc nad tim premejslis. Jidlo ma byt tvuj benzin, prozitek zkus hledat jinde - sex, fyzicka aktivita, zaliby atd.
Jo a zkus se nutit do toho piti, delej si treba hned rano ledove ovocne caje do 2l konvice. Taky jsem se musela nutit, ted uz i dokazu citit zizen :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33996
4.4.21 12:17

A nechceš se vykašlat na jídelníček na míru a držet částečný půst? Je víc variant, říká se tomu „jídelní okno“ a lze jíst po dobu 12 hodin, po dobu 8 hodin nebo i jinak, podle toho, co vydržíš a kolik potřebuješ shodit. Já po 19.hodine už nejím a do 7 hodin ráno piji jen vodu nebo nesladky čaj. Pomáhá mi to udržet váhu v rozumných mezích a kdybych chtěla nutne ještě zhubnout, tak tu dobu, kdy nejím, zvětším.
V jídelním okně je možné jíst prakticky cokoliv, i ten smazak a jiné oblíbené potraviny. Samozřejmě to má své meze, nemůžeš se najíst jakoby měla přijít zítra válka, ale omezení co se týče potravin tam není. A taky odpadá večerní jezení čehokoliv u televize. Žádné diety mi nevyhovují, toto ano. Jsem z dětství zvyklá, že do postele se s plným žaludkem nechodí. Přijde mi to přirozené, akorát teď z toho udělali metodu :mrgreen: Ani u svých dětí nepodporuji večerní pojídání čehokoliv.

@Anonymní píše:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
4.4.21 12:20

Hele musis si to umet to jidlo duchutit, koreni (ale zas ne tolik), pridat treba olivovy olej na zaver, ten je zdravy a pri primerenym mnozstvi i zadouci. Orestuj si na trosce oleje treba cibuli a dej ji na to maso..

Jo a pokud muzes tak pridej treba chilli at uz suseny nebo treba chilli papricky, to pomuze taky odbouravat tuky a zaroven to doda jidlu dalsi lvl chut.

Btw z bileho jogurtu, cesneku a soli (a treba trosku bylinek) je super dresing na brambory nebo k masu - nahrada majolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
4.4.21 12:28

@Pears206 hele ja si klidne vecer dam treba i jogurt, kdyz jdu spat o pulnoci tak klidne v 11 jogurt at nejdu spat s praznym zaludkem. Pak se proste v noci vic budim. Nejlip spim, kdyz jsem poradne najezena a rano se pak nebudim s vlcim hladem.

Btw ten castecny pust taky neni pro nekoho, ja treba vim, ze pri delsim hladu padam do hypoglykemie a to pro telo neni dobry. Takze pro me spis zdravy jidla, netlaskat se cukrem, ale jist co dve tri hodiny mensi porce, nebo trikrat denne poradny jidlo (snidane, vetsi obed a pak poradne bilkovinova vecere) s mensi svacou (jogurt, ovoce/zelenina) pres spanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33996
4.4.21 12:32
@pazitka píše:
Na FB nebo IG je spousta uzivatelek, co davaji fotky a recepty zdrave stravy, fakt inspirativni, treba by to pomohlo :)
taky to muze byt prechodna faze, hlavne vydrz!

Mně třeba toto nikdy nepomohlo. A k typicky zdravým/spíš moderním potravinám, jsem si nikdy nenašla vztah. Treba bulgur nebo kuskus nemusím. Jím samozřejmě zeleninu a luštěniny v rozumné míře, ale v klasických úpravách. Taková čočka na kyselo s vajíčkem a chlebem je luxus, ale nějaký moderní salát z čočky, ještě naklicene :mrgreen: já prostě jíst nebudu.
Nejhorší noční můra pro mě byla, když mě část holek z našeho ročníku dálkového studia jednou vzala na oběd do zdravého bufetu, kde dělají třeba kaši z červené čočky atd. Ráda jsem se vrátila k té normalnejsi polovině, která chodí do Vietnamskeho bistra na nudle nebo hranolky :mrgreen:
Nemám ráda ani celozrnný knedlík ke svíčkové nebo podobné nesmysly. Dost mi to zkazí požitek z jídla.
Jediné, co mi vyhovuje, je částečný pust a v době, kdy jím, jíst všechno tak nějak normálně, jídla, která preferuji, včetně příloh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33996
4.4.21 12:38

@Leenvecka Snídam, celý život bez snídaně nevycházím z domu. Chodím spát dřív, ne o půl noci a taky brzy vstávám. Ale v noci se hlady nebudím a do hypoglykemie nepadám :nevim:

Dala jsem to jako typ, protože taky zdravá jídla nemám ráda. A při myšlence na nějaký jídelníček na míru se mi navaluje taky :mrgreen: Nejoblíbenější přílohu mám hranolky, ale dělám často domácí a jen je peču v troubě. Zeleninu mám ráda jako přílohu a šopak, ale nějaké prapodivné kombinace třeba v těstovinovem salátu nejsou nic pro mě.

Nepopírám, že to nekomu nemusí vyhovovat.

Příspěvek upraven 04.04.21 v 12:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat