Nechutenství v 7tt těhotenství

83
27.1.21 09:31

Nechutenstvi v 7tt těhotenství

Dobrý den, jsem v prvním trimestru 7+5.
Trápí mě už asi necelé dva týdny nechutenství.
Předtím jsem jedla normálně, snažila jsem se zdravě a i to šlo.
Teď.? Jen se na jídlo podívám nebo přemýšlím co bych si tak dala k jídlu a zaludek mam okamzite na vodě a je mi zle.
Sem tam za den neco snim ale slavné to taky není. Otevřu ledničku a je mi zle a když si rikam ze si neco udělám vstanu a je mi zle.
Tak sem jedla veci z restaursci co mi dovezou.
Nebo jsem mela chut i na pizzu kebab a takovy ty nedobry jidla pro miminko.. Nemohla jsem pit ani vodu ( vim ze voda je nejlepší) ale nemohla jsem ji pot okamžitě mi bylo strašně zle, tak jsem pila vodu ze šťávou nejlépe ledovou.
Nejsem schopna doma ani uvařit ze všeho mi je špatně. Jsem pořád unavena. Tak jen lezim, chodím na záchod a když už se treba zvednu tak se mi i stane ze jsem malatna…
V bříšku cítím jakobych ba po alkoholu. Všude jsou rady jak jist a tak ale při pomyšlení je mi zle. Když už se tedy něčeho najim tak mi je opět zle. K dnešnímu dni je to o něco lepší to do sebe naleju už i vodu.
Nechci nic zanedbat a to ani v tom jídle at se mimisek vyvíjí co nejlépe. Jenže neublízim mu, když nejim plnohodnotnou stravu?
Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
318
27.1.21 09:40

@Verus111 já měla nechutenství zhruba do 13 tt.. do jídla jsem se ale nenutila. Co jsem snědla to jsem snědla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
27.1.21 09:41

@Dara90 No ja to taky nedělám ono by to ani nešlo. Když už něco snim a uz nemuzu tak me začne být zle. A ohledně piti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
27.1.21 09:41

@Verus111 ne nublížíš mu, dítě si veškeré potřebné látky vytáhne z tvého těla, to by bylo poškozených asi většina dětí, je velmi málo těhotných, které nezvrací nebo nemají nějaký problém s příjmem potravin v 1. trimestru
a je úplně jedno, jestli piješ vodu, nebo vodu se sťávou, zas to tak nedramatizuj
samotná voda je těžká do žaludku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
27.1.21 09:45

@Verus111 pila jsem vodu a čaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
27.1.21 09:48

@stinga děkuji za odpověď. Dramatizuji to proto, ze jsem o jedno miminko přišla ve 23 týdnu.
Nechci nic zanedbat. A jak se říká raději se milionkrát zeptat než se nezeptal jednou a neco pos*at.. vim ze pro mnohé je tohle hloupý dotaz, pro mě ale ne.
Děkuji za odpověď:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
27.1.21 09:52

@Verus111 to je mi líto. Můžu se zeptat jaký byl důvod, že jsi o miminko přišla? Jsem taky těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
27.1.21 09:58

@Dara90 nelíbilo se doktorovi srdíčko na 2 screeningu.
Zjistili defekt atrioventriktualniho septa.. vvv -vada srdce neslucitelna se životem.
Ale tímhle bych si ted nelamala hlavu. Snažím se nad tím nepřemýšlet a pořád věřím že vsechno bude v pořádku. Jsou to necelé dva roky co se to stalo. A tohle miminko je takové hodně vymodlene, tak se bojím at nic nezanedbam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.21 10:00

Ahoj, buď v klidu, je to naprosto normální :) Ale nepotěším tě, já mám tohle cca od 8 tt a dnes jsem už 18 tt :) Zezačátku je to děs, člověk na to není zvyklý, ale bohužel se to s tebou pravděpodobně nějakou tu dobu potáhne, pak už je to jenom otravný… Já jsem to měla tak, že jsem měla totální nechutenství, jídlo jsem do sebe musela nutit a ještě toho bylo fakt málo, co jsem dokázala sníst. S pitím naprostá tragedie, vypila jsem třeba jednu skleničku za den, celodenní pocit na zvracení, potom i zvracení několikrát denně a v noci.

Za sebe můžu poradit akorát vydržet… O malý se nestrachuj, první trimestr prostě musíš přežít - jestli ti udělá dobře kebab, dej si kebab. Sama jsem měla období mekáče, polívek z pytlíku (jedinej způsob, jak do sebe dostat vodu) a coly. Ale musím říct, že od toho 4. měsíce se to začalo srovnávat, konečně můžu jíst víceméně všechno, jen mám dny, kdy prostě zvracim a nejím nic. To ale vůbec nemusí být tvůj případ, taky ti to můžeš za pár dnů/týdnů odeznít :kytka:

Chvilku potrvá, než si na to zvykneš a přijdeš na to, co na tebe funguje. Mně fungovalo jíst častěji po menších porcích, hlavně nevyhladovět - to bylo snad nejhorší. Pití po doušcích, koupit si vodový zmrzliny (třeba Calipo), pokud můžeš, tak jíst jídla, kde nějaká ta voda je.. Můžeš zkusit těhotnský lízátka, mně ale moc nezabíraly. Hodně větrej a choď ven, to pomáhá dost. Držim palce, aby se ti to brzy srovnalo, fakt se nestresuj a životosprávu teď neřeš, prostě to jinak nejde, tak se nedá nic dělat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
27.1.21 10:05

@marshmallow11 ahojky, jeje No tak to mě mrzí že to bylo až v takove fazi ze jsi zvracela a ze i občas ted. To mě doufam nepotka :lol:..
Děkuji za typy a rady :)
Někde jsem četla, že čím víc je ti zle tak tím lepší pro miminko. Snižuje se pravděpodobnost potratu v prvním trimestru a miminku to prospívá když je ti zle jo.. :D tímhle me uklidnila moje maminka když mi poslala ten článek na internetu.
Každopádně děkuji a doufám že ti bude uz jen a jen dobre :hug: a me taky :D :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.21 10:15

@Verus111 Děkuju, bylo by to fajn, každopádně teď už je to fakt lepší :lol: Teď jsem akorát dočetla, že jsi už těhotná byla - to mě mrzí, že jsi o miminko přišla, ještě až v druhém trimestru :( Myslela jsem, že jsi těhotná poprvé. Každopádně jsem se na to ptala i svojí doktorky, že prostě nedokážu do sebe dostat smysluplný jídlo a sotva piju a sama mi řekla, že první trimestr musím vydržet, ať si klidně dám colu a jím, co mi dělá dobře, že to vůbec nemám řešit.. Takže tak :) Hlavně ono to ani jinak fakt nejde, takže já bych se tím nestresovala (i když teď se mi to řekne, taky jsem se tim na začátku dost trápila). Ale chápu, že po tvé zkušenosti má člověk ještě větší obavy… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15353
27.1.21 10:20

@Verus111 hele v jednom těhotenství jsem blila jak Alík od 7tt az do 13tt, a to i v den kdy jsem byla na revizi kvůli zamlklemu těhotenství. Jsou to pověry a opravdu to nic neznamená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
27.1.21 10:25

@marshmallow11 bylo to hodně těžké, nepoznal to ten doktor.. no, clovek se s tím musel srovnat a tak.. děkuji. Prave uz jsem mela i depku kdy jsem brečela a rikala si kdoví co a tak. Ale jak říkám snažím se nad tím nepřemýšlet.
Ohledně toho jídla je to šílený jako :D uz at to je rychle zamnou, ja jsem jen rada ze nevrácim… :poblion: cítím se hned lepe když takhle jsi mi o tom napsala :srdce: :hug:
Tak na lepsi zítřky :dance: :andel: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
27.1.21 10:26

@lachtanice86 to mě mrzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7213
27.1.21 10:41

@Verus111 ne, diteti to neublizi. Kamaradka lezela 2 mesice na kapackach v nemocnici, aby do ni aspon neco dostali, protoze vyzvracela uplne vse vcetne caje, vody,… A ma plne zdrave dite. Nenervuj se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat